Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplenie/izolacja poddasza nieużytkowego


sigielki

Recommended Posts

dzień dobry

Zdaje sobie sprawę że ktoś już poruszył tę kwestię, ale nie znalazłem jasnej odpowiedzi.

Poddasze nieużytkowe "wygląda" tak:

-podloga z desek przykręconych do belek stropowych, miedzy belkami wata szklana, pod wata płyty katon-gips (sufit piętra)

-dach  - blachodachówka położona na krokwiach, pod blachodachówka folia paraizolacyjna, krokwie szerokie na około 19 cm.

Chciałbym zrobić izolację poddasza, do krokwi przykręcę sznurki żeby zrobić szczelinę miedzy folia paraizolacyjną a wata szklaną no i dam watę szklaną między krokwiami.

Jaką dać watę , jaką grubość, im grubsza tym lepsza?

Co dać na krokwie żeby zakryć watę? czy nic nie dawać?

Czy robić jakąś wentylację jężeli zakryję watę?

 

 

Dziękuję

20240827.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli krokwie mają wymiar 19 - 20cm to pomiędzy nie tak jak powiedział poprzednik daj wełnę 15 - 18cm na sznurkach. a następnie stelaż, na to folia paroszczelna klejona taśmą obustronnie klejącą a potem płyty KG.

Jeżeli poddasze nie będzie uzytkowane tylko ma być ocieplone i typową graciarnią to po ociepleniu prace zakończyć folią paroszczelną.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mareks77 napisał:

Jeśli krokwie mają wymiar 19 - 20cm to pomiędzy nie tak jak powiedział poprzednik daj wełnę 15 - 18cm na sznurkach. a następnie stelaż, na to folia paroszczelna klejona taśmą obustronnie klejącą a potem płyty KG.

Jeżeli poddasze nie będzie uzytkowane tylko ma być ocieplone i typową graciarnią to po ociepleniu prace zakończyć folią paroszczelną.

 

Tylko po co stelaż skoro ma to być nieużytkowe poddasze. Ja dałbym wełnę wzdłuż krokwi i na to w poprzek ułożył folię, ewentualnie może to przykryć płytą 1 cm osb albo płytą panelową którą można nieraz kupić w bardzo dobrej cenie. Ja taką kupiłem która pochodziła z odzysku.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaljepiej rób to zimą lub jesienią gdy będzie zimno.

Tak czy inaczej przy wełnie szklanej czy skalnej musisz się ubrać w czapkę, okulary i długi rękaw. Sznurki dobrze i szybko jest zakładać takerem  nie na gwoździe ale na zszywki tapicerskie.

Po rozwinięciu wełny z belki pozostaw ją ja kilka minut aby się rozszeżyła to pierwotnych  fabrycznych wymiarów. Z praktyki wiem że nie zawsze 18cm itp  uzyskuje takie wymiary więc dla 20cm krokwii będzie OK.

Po założeniu wełny zasłoń całość folią paroszczelną. Koszt to znikomy ale poddasze będzie składzikiem lub dostępnym innym magazynem bez zbędnego pylenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

dzięki jeszcze raz

Podłogę prawie mam, sznurkować zacząłem.

Chyba będę i tak sznurkować, mimo że Isover Super-Mata Plus niby nie potrzebuje sznurkowania, według opisu producenta. 

Właśnie o tą watę chciałbym podpytać, chciałem pojechać do jakiegoś sklepu zobaczyć, pomacać, popytać ale w okolicy nie ma gdzie kupić. Muszę chyba zamówić całą paletę, (tyle mniej więcej potrzebuję). Czy ktoś z Państwa używał,i może ma opinię czy warto dopłacić do "plus"?

 

dziękuję

Edytowane przez sigielki
nowe dane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...