Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze garażu


asaledr

Recommended Posts

Witam,

Planuje garaż wolnostojący z cech które ma posiadać na które jestem zdecydowany to:

3 stanowiskowy, jedynie parter nie potrzebuje pięter, ewentualnie jakiś stryszek drewniany nad garażem na jakieś opony. Ale to pewnie nad stropem jakoś się robi przy okazji?

Nie będzie ogrzewany

Nie mam preferencji z jakiego materiału ma być zrobiony dlatego może ktoś mi coś poradzi, bo zastanawiam się nad: murowanym, z bali, szkieletowy.

Zastanawiam się co będzie najtańsze. Bo niby murowany fajny wygląda trwale ale trzeba robić elewacje, tynk w środku żeby to jakoś wyglądało. W bali czy szkielecie to generalnie deski impregnuje i ładnie wyglądają gołe deski też mi się to podoba. Pytanie co będzie najtańsze.

Zastanawia mnie sprawa fundamentów czy ktoś mi może podpowiedzieć jakiego rzędu kwoty fundamentów mogłyby być za taki garaż jak poniżej? Czy pod takie garaże są jakieś słabsze fundamenty tańsze czy to raczej takie same pieniądze jak za fundament pod domek jednorodzinny typu wybrane przeze mnie Malinówki? Przykładowo do moich Malinówek fundament ma kosztować z robotą 45 tysięcy. Dla takiego garażu to są też podobne kwoty czy może połowę mniejsze? Jak to wygląda? Bo nie mam kompletnie pojęcia a nie ma do takich garaży żadnych for społeczności jak do projektów domu żeby się coś dowiedzieć. Może ktoś robił taki garaż i podpowie cokolwiek żeby mieć jakąkolwiek wiedzę? 

 

garaz1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murowany będzie najdroższy. Chcesz dużo taniej to zmień dach na płaski.

3 stanowiska - bramy wjazdowe zrób jak najszersze. Będzie drożej ale będzie dużo wygodniej.

Strych nad garażem jest bez sensu.

Dom Malinówki - która wersja i ile m2 ? Garaż ma pewnie ponad 60 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, d7d napisał:

Dom Malinówki - która wersja i ile m2 ? Garaż ma pewnie ponad 60 m2.

Malinówki 11 bez garażu i piwnicy 

https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-malinowkach-11-ver-2-mb5f25fdafe566?srsltid=AfmBOoqDMZ7nj_iPc0pYuNqeKPSmY_K5vMgQoNiXSTSkTbhJB1Tdk7Rw

 

Coś czuje że fundament pod ten garaż wyżej by był chyba droższy niż ten pod Malinówki :D

Godzinę temu, d7d napisał:

 Chcesz dużo taniej to zmień dach na płaski.

A jaka to wtedy różnica jest połowę tańszy taki dach czy jak to wygląda?

 

2 godziny temu, Elfir napisał:

Najtaniej wyjdzie wiata z deskowaniem ścian, bo masz fundament punktowy pod słupy tylko. 

Słowo wiata mi się kojarzy z otwartą przestrzenią i słabą konstrukcją. 

Najbardziej mnie kusi z bali/półbali

Chodzi mi o coś takiego taki materiał tylko oczywiście ten na 2 jest ja chce na 3 spacer.png

Edytowane przez asaledr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, asaledr napisał:

Zastanawiam się co będzie najtańsze. Bo niby murowany fajny wygląda trwale ale trzeba robić elewacje, tynk w środku żeby to jakoś wyglądało. W bali czy szkielecie to generalnie deski impregnuje i ładnie wyglądają gołe deski też mi się to podoba. Pytanie co będzie najtańsze.

Tanio wyjdzie Ci garaż z płyt betonowych cos takiego jak poniżej.

image;s=1000x700

 

25487429_1980158175589292_30495801940312

25542301_1980158022255974_92229213897744

 

image;s=1000x700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, d7d napisał:

Tu musi jakoś wyglądać a nie jak podrzędny rolniczy budynek gospodarczy !! :)

To są tylko przykłady, wykonanie całości wg założeń inwestora może wyglądać różnie co widać na fotkach. Na fotce nr 2 i 3 garaż niczego sobie a wg założeń autora z płyt betonowych jest najlepszą opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bal nie jest tanim materiałem.

plaski dach to po prostu mniej materiału.

Wiata - jak zbudujesz wiatę a potem wstawisz ścianki między słupy to nie masz otwartej przestrzeni tylko zamkniętą. Dlaczego wiata miałaby mieć słabą konstrukcję?

tutaj wiata w trakcie deskowania ścian:
wiaty-garazowezadaszenia-konstru-2750616

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, d7d napisał:

Dom jest ładny a ten z bali zupełnie pasuje do stylu domu.

Moim zdaniem właśnie taki kontrast by mógł być ok, bo garaż będzie tak sporo za domem właściwie w otoczeniu świerków które posadziłem na końcu działki

1 godzinę temu, Elfir napisał:

bal nie jest tanim materiałem.

Pytanie jak sprawa z fundamentami czy do bali trzeba takie konkretne czy też punktowe idą na główne słupy? 

Bal wydaje mi się taką konstrukcją że wnuki jeszcze doczekają na starość i się nie rozpadnie. A może mi na starość przyjdzie zrobić sobie w tym garażu warsztat do majsterkowania i spędzania tam cały dni zimowych. Prędzej to ocieplę od wewnątrz i ogrzeje chyba bo w końcu ludzie mieszkają w domach z bali. 

Edytowane przez asaledr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbuduj z płyty warstwowej. Jak ma być parterowy to taki  polecam. To przykladowy wyglad (nie znam tej firmy) https://allegro.pl/oferta/garaz-z-plyty-warstwowej-pir-10-cm-ocieplany-7563253191 Fundamenty nie muszą być tak poważne jak pod murowany. Poza tym masz już ocieplenie i elewacje w cenie. Są firmy które stawiają to od zera albo na gotowy fundament. Jesli masz fundament to postawią takie coś w 2-3 dni włącznie z bramą. Jest ogromny wybór kolorów i pokrycia dachu.

Murowany wyjdzie cie mniej wiecej dwa razy tyle, a z porządnym ociepleniem i tynkiem nawet 3 razy tyle.

Edytowane przez cactus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...