Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ustawienie Kocioł Bosch 2300W Condens 15P, nowy dom 168m2


Farcoran

Recommended Posts

5 godzin temu, Farcoran napisał:

No własnie. Tutaj raczej nic nie było mierzone, ponieważ jak odebrałem klucze do domu od poprzedniego właściciela, wszystkie rotametry były skręcone na minimum. czyli zamknięte

Kiepsko. Przydała by się kamera termowizyjna.

Dokładnie poczytaj instrukcję instalacji, Nie wiem czy nie ma specjalnego trybu instalatora w którym kocioł i jego automatyka rozpoznaje wszystkie zainstalowane komponenty. Możliwe że nie tyczy się to zwykłego czujnika ale jednak. W menu po podłączeniu powinien się pokazać możliwość załączania trybu regulacji pogodowej. Dopiero potem masz możliwość kreowania jej kształtu, nachylenia itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Farcoran napisał:

Co sądzicie o takim podejściu, chyba stopniowo od najmniej inwazyjnego i kosztowego do bardziej radykalnego.

Sprawdź jeszcze, czy pompy obiegowe masz ustawione prawidłowo na podłogówkę, a nie np jakis bieg.

Regulatorów pokojowych nie wywalaj, one są do regulacji precyzyjnej, rotametry do zgrubnej. Pisałem juz o tym, że przecież możesz mieć chwilowe (parogodzinne) zwiększone zyski bytowe lub słoneczne i regulator odetnie czynnik w danym pomieszczeniu. Równoważenie jest z zasady "zgrubne", za to regulator ma Ci utrzymać temperaturę w ryzach. Jeszcze raz: podłącz pogodówkę i zrób równoważenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...