Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Elektrozaczep problem, jaki polecacie?


Recommended Posts

Mam notoryczny problem z elektrozaczepami, zarówno przy drzwiach wejściowych jak i przy furtce elektrozamek nie wytrzymał mi dłużej jak pół roku. Dzieci często trzaskają drzwiami i po krótkim czasie elektrozaczepy przestają trzymać :(  Ostatnio do furtki założyłem Łucznika i wytrzymał najdłużej z wszystkich ( pół roku), już się cieszyłem że wreszcie pożądny zamek i dziś go szlak trafił :(, rozebrałem i niestety ułamana dźwigienka.

Czy macie jakieś sprawdzone zaczepy które możecie polecić? Myślałem też żeby podkleić jakiś filc lub coś żeby amortyzowało uderzenia przy trzaśnięciu drzwiami , furtką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2024 o 18:26, MiruK napisał:

Mam notoryczny problem z elektrozaczepami, zarówno przy drzwiach wejściowych jak i przy furtce elektrozamek nie wytrzymał mi dłużej jak pół roku. Dzieci często trzaskają drzwiami i po krótkim czasie elektrozaczepy przestają trzymać :(  Ostatnio do furtki założyłem Łucznika i wytrzymał najdłużej z wszystkich ( pół roku), już się cieszyłem że wreszcie pożądny zamek i dziś go szlak trafił :(, rozebrałem i niestety ułamana dźwigienka.

Czy macie jakieś sprawdzone zaczepy które możecie polecić? Myślałem też żeby podkleić jakiś filc lub coś żeby amortyzowało uderzenia przy trzaśnięciu drzwiami , furtką.

Kup sobie elektrozaczep do drzwi obiektowych, czyli użyteczności publicznej. Wydasz raz większą kwotę ale problem ustanie.

https://www.novet.eu/produkty/elektrozaczepy/elektrozaczepy-do-drzwi-obiektowych

Jeżeli dzieci trzaskają furtką lub drzwiami to może trzeba zastosować samozamykacz.

Gumowy odbojnik chroni od udeżeń drzwi o ramę ale nie o rygiel elektrozaczepu. Ponadto zamykanie powoduje wsówanie się zapadki w zamku a nie tej z rygla więc nie wiem jaki to ma wpływ na uszkodzenie dzwigienki. Może zamieść zdjęcie dzwigienki i całego elektrozaczepu to wymyślimy co jest powodem uszkodzeń.

Jeżeli mowa o dzwigience która blokuje zamek w pozycji otwartej to kup elektrozaczep bez dzwigienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...