Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tak. Oto właśnie chodzi.

Zawsze dzieci miały swoje pokoje. I nadal jak już poszły w świat te pokoje czekają na nie. Jednak sytuacja zmieniła się. I nadal będzie się zmieniać. Zmieniła się, bo jest już nas teraz więcej. Czas błyskawicznie to wszystko zmienił. A co jeszcze nas czeka?

Dlatego jeżeli nas na to będzie stać, to powiększymy część domu dla gości. No bo już tak niestety trzeba traktować odwiedziny córek z ich rodzinami. Muszą czuć, że mają dwa domy.

A do tego nadaje się właśnie poddasze. Budując najprawdopodobniej jeszcze raz w przyszłym roku, powiększę je w stosunku do tego co mamy obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
  • 2 months później...

Dodam swoje:

1. Nie ufalbym bezgranicznie architektowi.

2. Przy projekcie indywidualnym od architekta wymagalbym calosci projektow instalcji!!!

3. Architekt dostarczyl mi wyrysowana mapke zagospodarowania dzialki, a gdy zostala zakwestionowana przez Nadzor Budowalany - samodzielnie bez konsultacji z Inwestorem zmienil jej uklad. Efet jest taki ze mam wielki parking, a jakakolwiek zmiana jego ukladu jest istotnym odstepstwem i podlega naliczeniu duzych kar!!!

4. Pomimo projektu indywidualnego - Architekt prawdopodobnie nigdy nie byl na dzialce. Zaprojektowany plan zagospodarowania dzialki nie ma sie nijak do pochylosci dzialki. Efekt jest taki ze w projekcie skraj parkingu dochodzi na ok. 1m do granicy dzialki - w rzeczywistsci i przy wykonaniu max. pochylego parkingu kraweznik jest w 1/2 wysokosci ogroczenia !!!!!

5. Zaczalbym od zatrudnienia Inspektora Nazdoru Inwestorskiego, pozniej wybralbym reszte ...

6. Wykonanie parkingu - tak prosta rzecz do wykonania urosla do rangi problemu, kiedy jego wykonanie trwalo w nieskonczonosc, a ja nie mialem umowy z okreslonym terminem wykonania

7. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Właśnie zmieniam :) Dopiero jak rysunek na papierze nabrał trzeciego wymiaru, wiele rzeczy "się okazało". Zmieniam na przykład położenie kuchni, spiżarni, robię bardziej otwarty hall... Jesli chodzi o przeniesienie kuchni z salonu do innego pomieszczenia - wyszła zabawna rzecz - okna w planowanej kuchni są troszkę mniejsze i wyżej umieszczone niż w reszcie salonu. Za późno się zorientowaliśmy

Nie dopilnowałam też wysokości stropu nad garażem - mogłam mieć garaż wyższy o 2 pustaki (podnosiliśmy ściankę kolankową). Mielibyśmy mniej "klimatyczną" sypialnię nad garażem, ale sam garaż byłby wygodniejszy.

Teraz wybrałabym zdecydowanie innego architekta - to naprawdę wielkie szczęście trafić na dobrego fachowca, który "widzi" pomieszczenia PRZED ich wybudowaniem. Szukałabym fachowca a nie sprawnego adaptatora i przepychacza dokumentacji... Akurat u nas zmiany są dosyć łatwe i niedrogie w wykonaniu, ale nie zawsze tak jest. Można wybudować dom i pluć sobie w brodę. Czyli zasada generalna - architekci powinni posiadać certyfikat potwierdzający wyobraźnię przestrzenną...

Mimo (a może dzięki) ciągłej ewolucji projektu jestem z domu bardzo zadowolona. Coraz bardziej nabiera "naszego" charakteru i baardzo go lubię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 4 miesiacach mieszkania mogę stwierdzić ,że moj taras jest za mały !!! co prawda ma 3x10 z czego 6 m pod dachem ....ale zauwazylismy ,że całe lato życie toczylo sie na tarasie ( duży stół ,lawka ,krzesła i huśtawka) -i zrobiło sie ciasnawo :D

 

a drugie spostrzeżenie to bardzo dobre rozwiązanie to podłogowe ogrzewanie :D teraz moge to stwierdzic z całą stanowczością - miłe ciepełko otula stopy.Co prawda dość długo sie rozgrzewa ale za to długo je utrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy więcej nie zrobiłabym tarasu nad pomieszczeniem. Niesamowita kasa na te wszystkie uszczelnienia i ocieplenia, a i tak wszyscy fachmani ostrzegają, że po paru latach i tak będzie do remontu. A fugi na dylatacjach trzeba wypełnić silikonem, który się - jak twierdzą - rozwarstwi po dwóch - pięciu latach, i wtedy trzeba go wydłubać i włożyć nowy, i tak w kółko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłabym automatyczną szufelkę w łazience . Mam gęste i dość długie włosy. I w tym momencie to nie jest zaleta. Niestety.

Nie wiem też czy dwie umywalki są potrzebne. Ładnie to wygląda bo łazienka jest dość duża ale korzystamy z jednej tej bliżej drzwi. Obawiam sie, że po jakimś czasie będzie widoczna różnica w wyglądzie obu umywalek i baterii. A ogrzewanie podłogowe to piękna sprawa, moje koty wprost nachwalić sie nie mogą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakim etapie zatrudniliscie inspektora nadzoru? troche sie pogubilam w tych "sprawach do zalatwienia"

Architekt zrobil juz projekt indywidualny

ale widze w nim juz bledy- razcej niedogodnosci i mam nadzieje, ze na etapie budowy uzupelni sie to aneksami

1. brak poludniowego lub zachodniego okienka w nieuzytkowym poddaszu - trudno bedzie wietrzyc, ciutke dogrzac zima - od slonca i bedzie ciemno jak w...

2. drzwi w wiatrolapie otwieraja sie do srodka i nie ma za nimi miejsca na kaloryfer- trzeba bedzie chyba podkuc sciane

3. za malo pomnieszczen gospodarczych- ale to juz chyba przepadlo. Moze postawie cos malego wolnostojacego....

 

przede mna ostatnie etapy uzgodnien i na wiosne byc moze zaczne...

tylko od czego zaczac????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...