Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A może nawet nie wiesz i piszesz bez sensu ?

 

https://www.weatheronline.pl/cgi-app/klibild?WMO=12560&ZEITRAUM=08&ZEIT=10052020&ART=RLF&LANG=pl&1589202326&ZUGRIFF=NORMAL&MD5=

 

Do 80% dobiło w ciągu ostatnich 2 miesięcy 2 razy - pewnie w jakieś mocno deszczowe dni. Zwykle jest 50-60%.

Poza ty, że jest 80% na zewnątrz, nie znaczy że mam tyle w domu.

 

Po to grzeje powietrze, żeby łatwo je schłodzić i skroplić z niego wilgoć. Dlatego nazywa się kondensacyjna. Puszczając ciepłe powietrze w kółko (bez jego schładzania i osuszania) guzik by osuszyła.

Po to grzeje, bo ciepłe powietrze znacznie lepiej odbiera wilgoć (bo ma mniejszą wilgotność względna).

To że później je chłodzi i kondensuje parę dla procesu suszenia nie ma już znaczenia. W suszarce wywiewnej powietrze wydmuchujesz za okno, bierzesz nowe i ogrzewasz - działa równie dobrze, tylko pożera więcej energii.

 

Ciepła nie marnuje, bo zostaje ono w domu.

Przydaje się zwłaszcza latem podczas upałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

Mamy suszę, jakbyś nie wiedział. Popatrz sobie na resztę roku.

 

Poza ty, że jest 80% na zewnątrz, nie znaczy że mam tyle w domu.

 

W domu dokładamynwilgoci. To prawda.

 

 

W suszarce wywiewnej powietrze wydmuchujesz za okno, bierzesz nowe i ogrzewasz - działa równie dobrze, tylko pożera więcej energii.

 

A po c9 wyrzucasz, skoro, jak twierdzisz, wystarczy utrzymywać temperaturę pokojową, żeby nie gniło i podważasz twierdzenie, że to wilgotność (niezależnie od temperatury) jest kluczowa?

 

Przydaje się zwłaszcza latem podczas upałów.

 

W łazience owszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.weatheronline.pl/cgi-app/klibild?WMO=12560&ZEITRAUM=08&ZEIT=10052020&ART=RLF&LANG=pl&1589202326&ZUGRIFF=NORMAL&MD5=

 

Do 80% dobiło w ciągu ostatnich 2 miesięcy 2 razy - pewnie w jakieś mocno deszczowe dni. Zwykle jest 50-60%.

Poza ty, że jest 80% na zewnątrz, nie znaczy że mam tyle w domu.

 

 

.

 

Kwiecień był mega suchy. Maj rok temu temu:

klibild?WMO=12560&ZEITRAUM=02&ZEIT=31052019&ART=RLF&LANG=pl&1589204826&ZUGRIFF=NORMAL&MD5=

 

Jeśli na zewnątrz przez parę dni jest 80% ww to (przy tej samej temperaturze) w domu masz mniej ?

Nie wentylujesz, nie gotujesz, nie oddychasz ?

 

Dobra koniec. Bo to nie ten temat.

Podsumowując. Nie trzeba mieć temperatury pokojowej w suszarni, żeby pranie schło, a nie gniło.

Na wpływ szybkości schnięcia ma wilgotność względna. Sama temperatura pokojowa to nie wszystko.

EOT

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba oczywiste jest że porównujemy dwa takie same pomieszczenia. Jedno z włączonym grzejnikiem, drugie z wyłączonym.

 

Podniesienie temperatury zwykle pozwala obniżyć wilgotność względną, to fakt. Ale jeśli wilgotność względna będzie taka sama, to nie ma znaczenia, czy grzejnik jest włączony, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Co byś zmienił(a), budując jeszcze raz"

 

ostatnie 3 strony czy pranie wyschnie szybciej w mniej wilgotnym czy cieplejszym pomieszczeniu

wcześniejsze 4 strony wyższość ksiązki drukowanej nad ebookiem i czy 5 latek powinien czytać Pana Tadeusza.

 

może warto skończyć ten offtop który prowadzi donikąd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ja nie napisałem czy ma wyjść drożej, tylko jakie będą różnice w cenie.

 

Wiesz...są wiaty i "wiaty" Garaż w bryle też może różnie kosztować, choćby z powodu dachu (dwuspadowy albo prosty) Do tego dochodzi indywidualne poczucie estetyki i harmonii. Do kosztów dochodzą opłaty, też różne w różnych miastach/gminach.

Trzeba sobie samemu określić co komu potrzebne i co chciałby mieć i wtedy ceny porównywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to i ja trochę z off topem wyskocze!

 

Garaż w bryle budynku jednostanowiskowy czy wiata ?

 

Plusy i minusy.

 

Jak cenowo wychodzi garaż jednostanowiskowy , a jak wiata ? Chodzi oczywiście o użycie w miarę dobrych materiałów (ale bez szaleństw).

 

Policz sobie z grubsza, nie jest to takie trudne wiesz ile kosztuje murowanie za m2, ile kosztuje dach za m2 roboty, fundamenty itp itd materiały z grubsza też znasz. Kiedys liczylem wolnostojący u siebie wyszło za 40m2 koło 70k. Wolę kupić "ładny" blaszak za 6-7 tys albo postawić wiate wyjdzie podobnie co blaszak taka wiata popatrz na gotowe wiaty jest pełno ogłoszeń w internecie z gotowcami przyjeżdżają montaż i tyle będziesz znał różnice w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policz sobie z grubsza, nie jest to takie trudne wiesz ile kosztuje murowanie za m2, ile kosztuje dach za m2 roboty, fundamenty itp itd materiały z grubsza też znasz. Kiedys liczylem wolnostojący u siebie wyszło za 40m2 koło 70k. Wolę kupić "ładny" blaszak za 6-7 tys albo postawić wiate wyjdzie podobnie co blaszak taka wiata popatrz na gotowe wiaty jest pełno ogłoszeń w internecie z gotowcami przyjeżdżają montaż i tyle będziesz znał różnice w cenie.

 

Zgadza się, ale w bryle budynku również ta cena będzie mniejsza (tak mi się wydaje) od garażu który zostanie wybudowany np za domem.

 

Dach jest płaski przy tym projekcie na garażu , wiadomo można kupić pewnie bramę za 3,5 tys zł i za 10 tyś zł.

 

Chciałem tak ogólnie poznać różnice w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...