Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

1. Uzbrojona działka. Wydawało mi się, że odległość 200 m do wody i gazu to mały pikuś a jest zupełnie innaczej

2. Dom parterowy a nie z poddaszem.

3. Bardziej zamknięty ganek.

 

 

A pkt 3 - co to znaczy bardziej zamknięty. Tez będę miała ganek.

 

Dom APS 55 średniej wielkość - 145 m pow. użytkowej. W takim domu trudno o duży hol z wiatrołapem. Dobrze mieć wtedy zadaszany ganek do którego nie będzie padał (zacinał) deszcz. U mnie konkretnie trzeba zlikwidować zejście do garażu (dać pełną ścianę) i podwyższyć ścianki boczne a może i zmniejszyć wejście. Myślę też o częściowym oszkleniu. w ganku takim można np. zostawiać część obuwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

wpadki z pośpiechu

- pamiętać o obnizeniu wejscia do kotlowni (trzeba było wybijać część fundamentu)

- zrobić dokładne pomiary schodów strychowych (otwór za mały również trzeba było powiększać)

 

 

natomiast bardzo jestem zadowolona z nastepujących rzeczy:

- powiększenia korytarza na parterze - jest bardzo przestrzennie

- wykonanie schodów betonowych - miejsce pod nimi wykorzystane na spożarkę

- zmiana stropu gornego na betonowy - spokój z kg

- podciągnięcie ścian na poddaszu użytkowych o pół metra wyżej niż w projekcie

- dokładne przemyślenie wykończenie wnętrz - precyzyjne rozmieszczenie elektryki (wyciągnięcie przewodów do brany, dzwonków, oświetlenia na zewnątrz oraz do budowanego w przyszlości garażu, przewód antenowy, włamaniówka)

- wykoanie wiszacych schodów wejściowych i tarasu

- oddalenie domu od drogi - duży trawnik i miejsce na sadzenie ozdobnych krzewów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic. Jestem zadowolona z tego co udalo się nam wybudować. Budowa trwała od końca lipca do końca listopada następnego roku. Na zime został stan surowy otwarty, szkoda ze wiosna nie śpieszyła się za bardzo. No i połogi drewniane też opóźniły inne prace. Ale jest więcej niż ok :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy planowaniu Odkurzacza Centralnego dołożyłbym szyfelkę w kuchni i jedno gniazdo wiecej :( ,Duzy garaz na dwa samochody (plus miejsce na regały, kosiarke i taczkę ) .sprawdził się w bryle domu :wink:

Wiekszy wiatrołap 2,5 m kw.to zamało. :(

Gniazdo przed wejsciem ,przydatne teraz w okresie światecznym do oświetlenia choinki :wink:

Pozdr. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

To moze i ja coś dorzucę:

 

- żadnych sąsiadów za płotem, z zadnej strony; sąsiedzi owszem ale w bezpiecznej odległosci (inaczej, podsłuchują, sa konflikty o płot :D, albo stawiają koło twojego płotu cos co hałasuje, wyje lub zasłania widok)

 

- dom nie przy drodze przejazdowej, lepiej dalej w polu, jest ciszej

 

-garaz (koniecznie 2-stanowiskowy, nawet jak na chwile obecną macie jeden samochód) i pomieszczenia gospodarcze w bryle budynku - warto przewidziec, co w tych pomieszczeniach będzie (pralka, sanki, choinka:), zeby potem nie zabrakło miejsca)

 

-garaz w bryle budynku, ale nie tuż za scianą pokoju (dobrze, jesli między garazem, a domem jest pomieszczenie gospodarcze)

 

-wiatrołap bardzo przydatny, ale na tyle duzy i z wnęką, żeby zmiesciła sie szafa na kurtki i buty (wmontowany w tą szafe jakis stojak na buty, zeby potem nie było "wystawki" butów w całym wiatrołapie)

 

-jesli w salonie chcemy miec stół dla większej ilosci osób i jednoczesnie komplet wypoczynowy to salon w kwadracie nie jest dobrym pomysłem, warto tez przewidziec co w salonie bedzie, zeby potem sie wszystko pomiesciło)

 

- zauważyłam, ze w wiekszosci projektów pokoje są bardzo małe (10m2....itp)

na pewno jest to za mało na pokój dla dziecka - przeciez gdziesz musi się bawić i na sypialnię to też trochę mało......

 

-garderoby, garderoby i jeszcze raz garderoby, w kazdej sypialni

 

- łazienka blisko sypialni

 

- kuchnia blisko wejścia do domu

 

- dobrze jest miec osobne pomieszczenie na pralkę

 

 

To tyle obecnie, zycze wszystkim budującym powowdzenia!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 3 weeks później...

Was wszystkich bardzo rozumiem plusy i minusy. Ja jeżeli miałbym budować drugi raz to nic bym nie zmieniał, no jest jedno "ale", mam salon 22 m2 trochę za mały, ale to tylko na raz może dwa w ciągu roku,mam na myśli chuczną imprezę.Przecież z tego powodu jakoś te dwa dni w roku przeżyję.

Z drugiej strony u mnie salon to salon :-? jedyne pomieszczenie w którym najmniej się przebywa, wszyscy znajomi i goście przychodzący do nas z wizytą walą prosto do jadalni :wink: która jest połączona z salonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...