Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Prasowanie w pralni :o Gdzieś bliżej ludzi, kina, światła, barku, lodówki... :lol: Tak na poważnie, naprawdę jest to zajęcie dołujące i przy większych prasowaniach robię to przed telewizorem :-?

Ja w nowym domu dopilnowałabym, by blat roboczy w kuchni był odpowiednio długi (1,5 m w jednym kawałku od strony kuchenki minimum) :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A ja raczej nie dawałabym fixów, o ile są z roletami...

Niestety za późno dotarłam do informacji, gdzieś tu na forum.

Problem w tym, że przy fixach nie można wyczyścić rolety od wewnątrz, a zbiera się tam trochę śmieci: pajęczyny, liście...

Pan montujący okna ma na to tylko jedna radę, może przyjechać raz na rok i za opłatą (ok.80zł) wyjąć szyby z fixów...

 

Może ktoś ma lepszy pomysł, poparty praktyką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieco szersza dziure na drzwi garazowe. po wpakowaniu bramy w otwor 2,40 wydaje mi sie nieco wasko. moze dlatego ze garaz nieco w piwnicy, wjezdzam do niego tylem i jest dlugi na jakies 11-12m :wink:

 

przed stawianiem scian pewnie bysmy siedli i pomysleli jaki chcemy meble bo teraz tu 1cm scianka za krotka i kawalek mebla wchodzi w swiatlo a tu znow 20cm za dluga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź - cytat bo to (nie-mój) komentarz do twojego postu:

 

Więc po konsultacji z technikiem potwierdzam, że nie ma innej możliwości, ale M. już 5 lat ma rolety (i też ma 1 fix z roletą) i jeszcze ich od wewnątrz nigdy nie czyścił. P. powiedział, że jeżeli już teraz przejmuję sie pajęczynami to mi serdecznie współczuje. Powiedział, że jak postawię piwo to może przyjechać i fixa zdemontować. On osobiscie z tego powodu nie zamieniłby fixa na okno, ponieważ fix jest cieplejszy.

 

 

 

A ja raczej nie dawałabym fixów, o ile są z roletami...

Niestety za późno dotarłam do informacji, gdzieś tu na forum.

Problem w tym, że przy fixach nie można wyczyścić rolety od wewnątrz, a zbiera się tam trochę śmieci: pajęczyny, liście...

Pan montujący okna ma na to tylko jedna radę, może przyjechać raz na rok i za opłatą (ok.80zł) wyjąć szyby z fixów...

 

Może ktoś ma lepszy pomysł, poparty praktyką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po roku mieszkania jest kilka rzeczy, ktore teraz bym zrobila inaczej:

1-inne bramy garazowe, te sa na pilota bez mozliwosci otworzenia ich jak nie ma pradu

1-na dach zamiast blachy dalabym gont, jest tanszy od blachy, ktora my kupilismy a wyglada duzo ladniej. Kladlismy teraz gont na domek dla psa i bardzo nam sie spodobal, gdy sie budowalismy to bylo wszystko na szybko i o goncie malo wtedy wiedzielismy, a wszedzie mowili, ze gont jest drogi.

3-w lazience nie dalabym juz baterii nawannowej, bo nie mam do nie dostepu i w razie awarii trzeba bedzie rozkuc pol lazienki.

 

I to chyba wszystko, z reszty jestesmy zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-na dach zamiast blachy dalabym gont, jest tanszy od blachy, ktora my kupilismy a wyglada duzo ladniej. Kladlismy teraz gont na domek dla psa i bardzo nam sie spodobal, gdy sie budowalismy to bylo wszystko na szybko i o goncie malo wtedy wiedzielismy, a wszedzie mowili, ze gont jest drogi.

 

Czy możesz coś więcej o tym goncie? Czemu gont zamiast blachy? Tylko ze względów estetycznych, czy może jest jeszcze jakiś powód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

co prawda mam dopiero stan surowy zamknięty, ale znalazło się kilka rzeczy do zmiany. projekt domu własny, projektowaliśmy rok, w zasadzie z układu jesteśmy zadowoleni, ale teraz kiedy wiemy ile to wszystko kosztuje, chyba bym go trochę pomniejszyła;)

1. garaż wystarczy jednostanowiskowy, chyba że macie kupe kasy;] koszt wybudowania i wykończenia garażu właściwie jest taki sam jak koszt wybudowanie pomieszczenia użytkowego, prąd musi mieć, woda też by się przydała, trochę ogrzewania, ściany trzeba pomalować, kafle położyć, itd. 1-stanowiskowy wystarczy

2. żadnego tarasu nad garażem. zawsze zastanawiałam się po co ludzie robią daszki nad garażem, przecież to strata wolnej powierzchni, a do tego daszek kosztuje, mój taras ma jakieś 50mkw i teraz wiem że lepiej nie robić tarasu.tarasik przecieka, leje się po ścianach, porządna izolazja kosztuje naprawdę dużo i w zasadzie jak czytam, po kilku latach i tak woda znajdzie jakąś dziurkę przez którą się przedostanie.

3. załatwianie różnych rzeczy po znajomości. od znajomego często cięzko cokolwiek wyegzekwować, można się przejechać.

4. niższa ścianka kolankowa;p mój narzeczony chciał mieć piętro zamiast poddasza nasza ścianka ma z 1,60, teraz kiedy dom stanął średnio mi się to podoba, no i wykończenie dodatkowych metrów też kosztuje.

5. nie licz na to, że coś wyjdzie taniej niż w początkowym kosztorysie, bo zmieniłes materiał na tańszy.. i tak później wydasz więcej

6. licz kasę od początku, nie myśl że później się znajdzie, a większy dom się przyda. później może nie wystarczyć na wykończenie.

to chyba tyle;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda mam dopiero stan surowy zamknięty, ale znalazło się kilka rzeczy do zmiany. projekt domu własny, projektowaliśmy rok, w zasadzie z układu jesteśmy zadowoleni, ale teraz kiedy wiemy ile to wszystko kosztuje, chyba bym go trochę pomniejszyła;)

1. garaż wystarczy jednostanowiskowy, chyba że macie kupe kasy;] koszt wybudowania i wykończenia garażu właściwie jest taki sam jak koszt wybudowanie pomieszczenia użytkowego, prąd musi mieć, woda też by się przydała, trochę ogrzewania, ściany trzeba pomalować, kafle położyć, itd. 1-stanowiskowy wystarczy

2. żadnego tarasu nad garażem. zawsze zastanawiałam się po co ludzie robią daszki nad garażem, przecież to strata wolnej powierzchni, a do tego daszek kosztuje, mój taras ma jakieś 50mkw i teraz wiem że lepiej nie robić tarasu.tarasik przecieka, leje się po ścianach, porządna izolazja kosztuje naprawdę dużo i w zasadzie jak czytam, po kilku latach i tak woda znajdzie jakąś dziurkę przez którą się przedostanie.

3. załatwianie różnych rzeczy po znajomości. od znajomego często cięzko cokolwiek wyegzekwować, można się przejechać.

4. niższa ścianka kolankowa;p mój narzeczony chciał mieć piętro zamiast poddasza nasza ścianka ma z 1,60, teraz kiedy dom stanął średnio mi się to podoba, no i wykończenie dodatkowych metrów też kosztuje.

5. nie licz na to, że coś wyjdzie taniej niż w początkowym kosztorysie, bo zmieniłes materiał na tańszy.. i tak później wydasz więcej

6. licz kasę od początku, nie myśl że później się znajdzie, a większy dom się przyda. później może nie wystarczyć na wykończenie.

to chyba tyle;]

 

A co jak są dwa samochody, który ma stać pod chmurką i być rano skrobany i odśnieżany :roll:

 

Losowanie wprowadzić, czy też silniejszy wygrywa :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój dwustanowiskowy garaż ma 50mkw, zmniejszając go o 20 mkw miałabym 40tys w kieszeni( liczę 2tys mkw, bo tak gdzies wychodzi), na wykończenie brakuje mi trochę więcej, ale 40tys. byłoby jak znalazł, tak więc w tym momencie wolałabym sobie poskrobać samochodzik, niż myśleć skąd wezmę kasę na wykończenie chatki;p a że dom pochłania praktycznie całą kasę, bo w tym momencie nawet nie stać nas na drugi samochód:P jedno autko i rower póki co muszą wystarczyć.

taniej wychodzi zbudowanie wiaty, tak chyba teraz bym zrobiła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój dwustanowiskowy garaż ma 50mkw, zmniejszając go o 20 mkw miałabym 40tys w kieszeni( liczę 2tys mkw, bo tak gdzies wychodzi), na wykończenie brakuje mi trochę więcej, ale 40tys. byłoby jak znalazł, tak więc w tym momencie wolałabym sobie poskrobać samochodzik, niż myśleć skąd wezmę kasę na wykończenie chatki;p a że dom pochłania praktycznie całą kasę, bo w tym momencie nawet nie stać nas na drugi samochód:P jedno autko i rower póki co muszą wystarczyć.

taniej wychodzi zbudowanie wiaty, tak chyba teraz bym zrobiła

 

40.000 :o :o :o

Powiększenie mojego garażu do 2-stanowiskowego spowodowało zwiększenie ceny (stanu pod klucz) z 440.000 na 455.000. A w garażu od stanu deweloperskiego już kosztów nie ma. W dodatku większość tych kosztów to dachówka Creatona. Takie koszty 40k można przyjmować w przypadku powiększenia domu - pow. użytkowej nie garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...