Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja przygladalam sie i dosc powaznie przymierzalam do projektu Virgo II z tej samej pracowni w ktorej Wy zakupiliscie swoje projekty ....

Ostatecznie kupilam projekt Lawenda II ...... z zupelnie innej pracowni , domek byl MOJ a raczej projekt przez jakies 6 miesiecy zmeczylo mnie jednak czekanie na adaptacje i jakos tak przestal mi sie podobac !!! :evil:

Kolejne przeszukiwanie ( poszukiwanie ) w internecie .. byl nawet plan projektu indywidualnego , ale znow to CZEKANIE !!!!! :evil:

Wreszcie trafilam na pracownie Domy z Wizja http://www.domyzwizja.pl/

i mam moj projekt ......... STYLOWY 2 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zmieniłabyś budując jeszcze raz?

Witam odpowiem na to pytanie za kilka miesiecy ..... moj domek bedzie sie budowal na wiosne 2010 , ale mam nadzieje ze ne bede musiala nic zmieniac . Dosc dobrze przygotowywuje sie do budowy .... jestem baaaaaardzo wymagajaca osoba , rowniez w stosunku do siebie . :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zmieniłabyś budując jeszcze raz?

Witam odpowiem na to pytanie za kilka miesiecy ..... moj domek bedzie sie budowal na wiosne 2010 , ale mam nadzieje ze ne bede musiala nic zmieniac . Dosc dobrze przygotowywuje sie do budowy .... jestem baaaaaardzo wymagajaca osoba , rowniez w stosunku do siebie . :wink:

Pozdrawiam

Edyto, chętnie poczytam Twoje posty począwszy od lata 2010- to może być ciekawe doświadczenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zmieniłabyś budując jeszcze raz?

Witam odpowiem na to pytanie za kilka miesiecy ..... moj domek bedzie sie budowal na wiosne 2010 , ale mam nadzieje ze ne bede musiala nic zmieniac . Dosc dobrze przygotowywuje sie do budowy .... jestem baaaaaardzo wymagajaca osoba , rowniez w stosunku do siebie . :wink:

Pozdrawiam

Edyto, chętnie poczytam Twoje posty począwszy od lata 2010- to może być ciekawe doświadczenie ;)

Witam

Dla mnie rowniez bedzie ciekawe zwlaszcza , ze budowa bede " kierowala " na odleglosc jednym slowem wybieram ekipe , material itp. majac do dyspozycji telefon i internet .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zmieniłabyś budując jeszcze raz?

Witam odpowiem na to pytanie za kilka miesiecy ..... moj domek bedzie sie budowal na wiosne 2010 , ale mam nadzieje ze ne bede musiala nic zmieniac . Dosc dobrze przygotowywuje sie do budowy .... jestem baaaaaardzo wymagajaca osoba , rowniez w stosunku do siebie . :wink:

Pozdrawiam

Edyto, chętnie poczytam Twoje posty począwszy od lata 2010- to może być ciekawe doświadczenie ;)

Witam

Dla mnie rowniez bedzie ciekawe zwlaszcza , ze budowa bede " kierowala " na odleglosc jednym slowem wybieram ekipe , material itp. majac do dyspozycji telefon i internet .

Pozdrawiam

 

Wydaje mi się, że tylko "zdalne" kierowanie może się nie sprawdzić. Trzeba doglądać osobiście, albo wyznaczyć kogoś do tego zadania (nie z zatrudnionej ekipy 8) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zmieniłabyś budując jeszcze raz?

Witam odpowiem na to pytanie za kilka miesiecy ..... moj domek bedzie sie budowal na wiosne 2010 , ale mam nadzieje ze ne bede musiala nic zmieniac . Dosc dobrze przygotowywuje sie do budowy .... jestem baaaaaardzo wymagajaca osoba , rowniez w stosunku do siebie . :wink:

Pozdrawiam

Edyto, chętnie poczytam Twoje posty począwszy od lata 2010- to może być ciekawe doświadczenie ;)

Witam

Dla mnie rowniez bedzie ciekawe zwlaszcza , ze budowa bede " kierowala " na odleglosc jednym slowem wybieram ekipe , material itp. majac do dyspozycji telefon i internet .

Pozdrawiam

 

Wydaje mi się, że tylko "zdalne" kierowanie może się nie sprawdzić. Trzeba doglądać osobiście, albo wyznaczyć kogoś do tego zadania (nie z zatrudnionej ekipy 8) ).

 

Witam

Wyrazilam sie moze malo precyzyjnie .... mam w Polsce dobrych (zaufanych ) przyjaciol ktorzy pomagaja mi we wszystkich sprawach zwiazanych z budowa do mnie nalezy ostateczna decyzja . 8)

Nie powierzylabym decydowania o tak powaznej zyciowej sprawie jaka jest budowa domu zupelnie obcym ludziom :)

Niestety poniewaz nie moge dogladac wszystkiego osobiscie .... budowanie jest bardziej nerwowym zajeciem

Pozdrawiam budujacych na odleglosc , zycze wytrwalosci i cierpliwosci 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wyrazilam sie moze malo precyzyjnie ....
...w związku z ....
A co zmieniłabyś budując jeszcze raz?

 

Ja też chyba też mało precyzyjnie napisałem, choć tytuł tego wątku jest precyzyjny jak mało który... .... I mam teraz mały dylemat... czy dodać coś jeszcze czy...

Pozdrawiam.

 

Witam

Trudno raczej budowanie rozpoczac bez projektu !!!! co zmienilabym budujac jeszcze raz no wlasnie na poczatku budowy zmienilam projekt a c.d.n. lub nie bo byc moze oprocz projektu zadnych zmian nie bedzie w moim budowaniu . 8) Szanowny kolego inwestorze moze i tytul watku jest precyzyjny jak malo ktory ... ale sa tez i jegopod watkiktorych szanowny kolega niedoczytal sie niestety , a szkoda !! :roll:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam,

Pracuje zawodowo w budownictwie 25 lat i ,no, przeczytałem cały ten wątek. Moja połowica czytuje Muratora w związku z rozpoczęciem budowy własnego domu (po raz pierwszy). Jesli komukolwiek z Państwa rady kogoś takiego jak ja się przydadzą to:

1. proszę zapewnić sobię obsługę geodezyjne Państwa inwestycji, około 4-8 wizyt, od 1000 do 2000zł, wytyczenie, wykop, osie w wykopie, osie ław, ściany, każdy strop i inwentaryzacja przyłaczy i powykonawcza.

2. Zatrudnienie kierownika budowy lub inspektora nie może być wydatkiem 700 zł za podpis, zostają wtedy Państwo sami (z forum Muratora do pomocy) wobec tak rozległej dziedziny techniki jakim jest budownictwo. Fachowiec zarabia na etacie od 3 do 15 tys. zł miesięcznie, proszę zapłacic te 700 zł i umówić się na wynagrodzenie od każdej wizyty (zapewniam, nie wykorzystają tego do codziennych wizyt, gdzie indziej zarabiają więcej)

3. Inwestując tyle pieniędzy muszą Panstwo nauczyc sie czytac dokumentacje budowlana, wyobrazic sobie kreski projektu jako pokoje, kuchnie, garaze. Uzbrojeni w taką wyobraznie powinni Państwo wyartykuować własne potrzeby na etapie tworzenia projektu.

4. Budowac należy prosto, nie starając się robić z tego budowania rzeczy doskonałej, bo się nie uda.

 

Pozdrawiam, Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dopiero niedawno nauczyłam się wklejać zdjęcia.

:wink:

 

Więc mój wymarzony kominek wygląda tak :

 

http://images39.fotosik.pl/171/0a57756ca7d9370b.jpg

 

 

Obuduję go prosto, bez udziwnień - miniamalistycznie.

 

 

Będzie pięknie !!!

 

:D :D :D

 

:D :D :D :D

 

Twój post rozbawił mnie do łez........

Naprawdę piękny kominek........i ta radość, że juz potrafisz.....

Pozdrawiam i życzę więcej szczęścia.....

 

:D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złośliwiec :D jak wyżej ...

a tak na serio to fajny wątek - mam nadzieje że po tej lektorze taż nic nie będę chciał zmieniać ( jeśli to będzie możliwe) w nowym domu.

Kiedyś myślałem że większość ludzi zmieniło by stosunek pow. mieszkalnej do gospodarczej - typu mniejsze pokoje a więcej schowków i 2 stanowiskowy garaż a tu proszę ile innych spraw ...

U nas zmiany już były mimo że budowa jak dobrze pójdzie zacznie się w 2010 - kreśli się drug projekt - największa zmiana to to że będzie parterówka a nie z poddaszem użyt. no i garaż dużo większy, ale jak to będzie ostatecznie to zobaczymy ...

 

Pozdrawiam gratuluje tym zadowolonym w pełni z własnego lokum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Budowac należy prosto, nie starając się robić z tego budowania rzeczy doskonałej, bo się nie uda.

 

Pozdrawiam, Konrad

im bliżej ideału, tym większa nerwica :lol:

No i dłuższy czas budowy, co też ma wpływ na nerwicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...