Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dom odebrany, można więc zasiąść przy kawie i naskrobać parę swoich uwag :)

 

NA TAK:

- pomysł podzielenia dużego pomieszczenia gospodarczego na dwa mniejsze i zrobienie w jednym z nich dużej pralni z suszarnią i miejscem do prasowania

- dołożenie okien dachowych do sypialni, pomimo okien szczytowych zyskały na jasności

- poszerzenie bramy garażowej

- zachowanie ścianki pomiędzy kuchnią a salonem, nawet mój przeciwny temu mąż ostatnio przyznał mi rację.

- założenie w całym domu żaluzji zewn, naprawdę z nich korzystamy (czy to śnieżyca czy ulewa czy wiatr)

- pozostawienie wykusza i wielkie okna, dzięki temu salon jest przyjemnie widny nawet gdy jest pochmurno

- DUŻE tak dla podłogówki w całym domu, jest cieplutko, komfortowo a na piecu niska temperatura

- tak dla dużego tarasu z chropowatej kostki

- tak dla spiżarki, choćby niewielkiej

- DUŻE tak dla małej 1m wanny w kotłowni - ciągle się przydaje do brudnych prac, kąpania psa itp.

- tak dla odkurzacza centralnego, przy długowłosym psie to błogosławieństwo

- tak dla drzwi przesuwnych, które zabierają mniej miejsca

- tak dla pomalowania całego domu farbami lateksowymi, baaardzo praktyczne i wiele razy trza było już co nieco myć

- tak dla kafelków na całym dole, świetnie się to utrzymuje w czystości

 

NA NIE

- teraz zastanowiłabym się nad parterówką, choć schody piękne to jednak biegać trzeba

- teraz podłączylibyśmy zmywarkę pod ciepłą wodę

- teraz zwróciłabym uwagę żeby kafle w garażu były położone staranniej bo woda zalega

- teraz zrobilibyśmy DGP

- wolałabym większy wiatrołap, nasz jest ciasny, istotna jest też tam dobra wentylacja, bo mokre kurtki, buty itp nie pachną ładnie

- lepsze rozłożenie kontaktów, ale niestety nie ogarnia się tego w trakcie budowy, wszystko wychodzi w praniu

 

wychodzi, że negatywów jest mniej. To cieszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

 

- teraz podłączylibyśmy zmywarkę pod ciepłą wodę

 

 

to jest dobry pomysł sami tak zrobilismy u siebie.Ale niestety po zakupie zmywarki z bosha okazało sie ze nie wolno jej podpinac do ciepłej wody. Nie wiemy co dalej z tym fantem,czy sa ku temu jakieś poważne techniczne powody czy tylko kaprys producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może z tym oknem dachowym to jest tak, że deszcz mocno bębni w nie i nie można spać ( jeśli ktoś nie ma mocnego snu;) ) - taką informację otrzymałam gdy planowałam okno dachowe nad łóżkiem w sypialni - oczywiście o tym nie pomyślałam wcześniej. chyba że jakiś inny powód??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest dobry pomysł sami tak zrobilismy u siebie.Ale niestety po zakupie zmywarki z bosha okazało sie ze nie wolno jej podpinac do ciepłej wody. Nie wiemy co dalej z tym fantem,czy sa ku temu jakieś poważne techniczne powody czy tylko kaprys producenta.

 

Są nieliczne zmywarki np. simensa które mają dodatkowe podłączenie do ciepłej wody .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może z tym oknem dachowym to jest tak, że deszcz mocno bębni w nie i nie można spać ( jeśli ktoś nie ma mocnego snu;) ) - taką informację otrzymałam gdy planowałam okno dachowe nad łóżkiem w sypialni - oczywiście o tym nie pomyślałam wcześniej. chyba że jakiś inny powód??

 

Może za wcześnie słońce latem świeci na łóżko?:D ja mam lekki sen a deszcz padający na okno dachowe mi nie przeszkadza, bardziej słyszalne jest dudnienie w metalowy parapet okna szczytowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są nieliczne zmywarki np. simensa które mają dodatkowe podłączenie do ciepłej wody .

 

Proszę o jakieś namiary, szukam szukam i nie ma. W simensie można podłączyć ciepłą zamiast zimnej, a czy ktoś widział z dwoma podejściami na wodę?

Szukam też pralki w podobnym samym stylu, tj. z wejściem na ciepłą i zimną wodę.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może z tym oknem dachowym to jest tak, że deszcz mocno bębni w nie i nie można spać ( jeśli ktoś nie ma mocnego snu;) ) - taką informację otrzymałam gdy planowałam okno dachowe nad łóżkiem w sypialni - oczywiście o tym nie pomyślałam wcześniej. chyba że jakiś inny powód??

 

Mam okno dachowe nad łóżkiem - w czasie ostrej nocnej burzy najchętniej bym uciekła na parter - niby wiem,że mocne,że wytrzyma, ale moja wyobraźnia pracuje, oj pracuje ... :(

 

 

Jeszcze nie użytkuję u siebie (choć przetestowałam na wakacjach) i zakupiłam markizy zewnętrzne, świetnie amortyzują stukanie deszczu i zacieniają

http://www.oknadachowe.net//ikony/68.jpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...