Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

GRAND-w więzieniach są setki tych co mysleli że zaplanowali najlepiej :lol:

A ja zmieniłbym schody , wylałem betonowe - zajmują miejsce w holu, teraz schody zrobiłbym w salonie , drewniane ( przecież betonowe i tak okłada się drewnem a balustradę i tak trzeba zrobić ) można z nich mieć piękny mebel . A miejsce w holu przydało by się i tak napewno .

I strop - też wylałem tradycyjny betonowy , a 10 km dalej jest firma która robi stropy Teriva . Nie mówię już o tym że sam materiał tańszy . Ale bez szalowania , odpada koszt desek ( można wprawdzie wykożystać je póżniej na dach czy podłogę strychu) ale odpadają stęple i robocizna przy szalowaniu. No i w stropy z przestrzenią powietrzną lepiej wygłuszają i izolują termicznie , a i kabelek można łatwiej przeciągnąć na środek sufity do lampy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

obecnie rozpoczął si e etap wykończenia, nie jestem więc wiarygodnym źródłem informacji - ale uważam, że część z błędów naprawde można uniknąć - trzeba po pierwsze wiedzieć czego sie chce, a po drugie troche szikac i czytac. Np. wanna z hydro - tez taka planowaliśmy, ale po doświadczeniach znajomych i Forumowiczów, że tak naprawdę nie ma na to czasu wanna wyleciała z projektu. To samo Abizol - wydawało mi się, że wszyscy wiedzą, że będzie brzydko pachniał. Gniazdka - w końcu przecież przed przeprowadzką gdzieś mieszkamy, mamy jakies przyzwyczajenia itp. można jednak coś zaplanować. Itd. Kilka lat temu, gdy jeszcze nawet nie myślałem o budowie własnego domu mój kolega opowiadał mi, że właśnie sie przeprowadza. Ja na to, wiem wiem teraz pewnie budowałbyś zupełnie inaczej. A on na to, że absolutnie nie. Wszystko miał dobrze przemyślane, rozrysowane i co pewnie najwazniejsze obgadane z żoną. Wziąłem sobie to do serca i jakoś na razie się kręci. Czytać, szukać, pytać i budować DLA SIEBIE, a nie pod publiczkę i myslę, ż e duzo błędów można uniknąć. Przecież jest Forum!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mieszkam od 2 tygodni i do tej pory nie zmienilbym nic, chodze po domu i sie ciesze, ze wszystko tak fajnie przemyslelismy. Jedyne co bym zmienil to wzialbym wiekszy kredyt w banku bo chetnie jeszcze kilka rzeczy bym zrobil od razu zamiast sie teraz meczyc i zbierac kase. Ale na tle calosci problem jest naprawde znikomy. Fajnie jest wyjsc sobie rano w pizamce na taras i posluchac skowronkow... :D

Pozdrawiam Pawel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Nie mamy takich doświadczeń jak poprzednicy, gdyż jesteśmy na etapie końcówki stanu surowego otwartego, wiec jeszcze przed nami kolejne doswiadczenia.

Ale gdybym miała okazję budowania jeszcze raz to z pewnością inaczej bym usytuowała pewne pomieszczenia, zwłaszcza gospodarcze.

Obecnie brak mi OSOBNYCH pomieszczeń na garderobę dla gości tuż przy wejściu, pralnię i tylko pralnię, oraz sypialnię z osobną łazienka dla gości.

Dla nas to niedogodności, gdyż nie braliśmy pod uwagę faktu, że jak będzie najazd rodziny, to zjadą na kilka dni.

mama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o sam dom to jak narazie wszystko jest zgodnie z planem i bez zastrzeżeń. Natomiast wokół domu zrobiłabym tylko opaskę a nie meliorację na pół wsi :wink: no i szambo betonowe a nie z kręgów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały dom. Nie dlatego że mi się nie pdoba, albo że są błędy, ale przerosły mnie koszty bardzo skoplikowanego dachu krytego angobowaną dachówką ceramiczną z nietypowymi trójkątnymi lukarnami oraz oknami. Wygląda uroczo, ale kosztuje majątek. Zmieniłbym na dom parterowy o prostym dwu, maksymalnie czterospadowym dachu z gotowych wiązarów krytych dachówką bitumiczną a zaoszczędziłbym ok. 40 000 PLN.

Właśnie tyle mi zabrakło i właśnie na tyle biorę kredyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja remontuję.

To co zauważyłem u siebie: warto wymieniać wszystko na nowe, a nie powiedzmy "pół na pół". Np.: zostawiłem u siebie stare futryny metalowe i już żałuję...ale, może mi przejdzie - jeśli nowe drzwi będą pasować. Podobno może być kłopot z zawiasami.

 

Rada dla remontujących :wink: :

Przy sprzątaniu garażu zamykamy oczy i "wywalamy" wszystko jak leci.

 

Pozdrawiam

 

Pearl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek powiem, że jak dotąd domem jesteśmy zachwyceni. Tak miał wyglądać. Może (i na pewno) zaczną wychodzić jakieś nieprzemyślane do końca sprawy, ale na każdą rzecz i na każde rozwiązanie po jakimś czasie patrzy się inaczej. Bardzo wielu błędów uniknęliśmy w trakcie budowy, a to dlatego, że były okresy kiedy na Forum godzinami czytałam wszystko, co mogłoby się przydać. Jednego się nie udało: nierzetelności i cwaniactwa co poniektórych wykonawców. Przed tym naprawdę trzeba umieć się bronić, ale to chyba jest nie do uniknięcia. Ktoś wcześniej mądrze napisał: najczęściej jeśli fachowcy coś proponują, to nie dlatego, że tak będzie lepiej dla inwestora. Szczerze mówiąc, w okresie budowy poznałam kilka naprawdę przyzwoitych i godnych polecenia osób. I gdyby z takich ludzi składała się rzeczywistość budowlana - to mamy raj na ziemi. Niestety, życie jest bardziej brutalne i zdecydowana część reaguje dopiero na k.. mać. Ale ja nie za bardzo umiem rozmawiać w tym stylu. Było, minęło - teraz mam ciszę, zieleń, skowronki i kawusię na tarasie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • 2 months później...

Odświeżę wątek bo to chyba najwięcej wnoszący treści wątek na forum :roll:

Zajmuje się budowaniem domów (przed moim wybudowałem 8 innych) a mimo to też popełniłem błąd.

Zrobiłem fundamenty ławowe wylewane bardzo solidne (prawie 40 m3 betonu B20) a mogłem płytowe i kosztowałyby 60 % ceny tych pierwszych.

Być może dopracuje się kolejnych :wink: :lol: bo budowy jeszcze nie dokończyłem (ale wszystkie rzeczy miałem przemyślane już na etapie projektu).

Jeżeli coś jeszcze spłodzę to napewno napiszę :D

 

 

Niestety w przeciwieństwie do wielu forumowiczów nie mogę niczego zrzucić na wykonawców. :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...