Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Być może w przyszłości zrobię wentylacje mechaniczną w domu? Nie wydaje się to trudne - do dolnych pomieszczeń wykorzystam kanały wentylacyjne w których puszczę rury, w pomieszczeniach na piętrze dojścia wykonam od strychu poprzez sufity G-K. Do salonu nawiew , z kuchni i łazienki wyciąg. Jeden pokój na parterze zostanie bez nawiewu. Koneczne będzie podcięcie drzwi, szkoda, że nie podciąłem wszystkich na etapie zakupywania. ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaufałem projektantce a następnie dostawcy materiału na więźbę.

W rezultacie , z pozostałego materiału mam

pergolę 8x3 , przekrój słupów 8x16 ,pręty zbrojeniowe pod ich fundamenty również z pozostałości.

 

Mój bob budowniczy wychodził z założenia że to nie niemiecka budowa i tu sprząta się na koniec.

No i ..zwinął się szybciej.

 

Segregować co się da i żądać tego od ekip. Wszystko się przydaje.

No prawie. Są firmy które przyjeżdzają po folie, wystarczy trzymać je w jednym miejscu i wymagać składowania w nim , od ekip.

 

Zadziwiająca jest jest ilość drewna jakie zostaje po budowie. Palę już w ognisku 3 lata. Zanosi się jeszcze na dwa.

Niedopilnowanie zwrotu palet skutkuje tym że powstaje wiele "mebli ogrodowych" oraz kompostowników oraz wielu innych różnych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wydawanie nie swoich pieniędzy na marne. Budowa to nie pieczenie ciasta że kupuje się paczkę rodzynek więcej niż w przepisie. Tutaj każdy element kosztuje dużo, a ekipy mają to gdzieś. Jak będziesz miał 23 pręty fi 12 a potrzebne jest tylko 20 to i tak te 3 się jakimś cudem zużyją, albo się potną, albo posłużą na wieszaki, kobyłki. Jak zamówisz mniej albo na styk to każdy kawałek pręta szanować będą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Można bez klimy mieć komfort w domu .

 

W domu ocieplonym wełną i z oknami 3 szybowymi cały czas na parterze mam temp 21 C, odczuwa się przyjemny chłód wchodząc z dworu i odczuwa się ochłodzenie schodząc z piętra. Salon jest od południa. Natomiast na piętrze panuje temp 25 C i wchodząc na piętro faktycznie czuć wzrost temperatury. Myślę, że najwięcej środek ogrzewają okna dachowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wlasnie na etapie dumania czy robic klime od razu czy tez nie. Teraz w mieszkaniu mam i nie wyobrazam sobie nie miec, ale z drugiej strony kazdy dom jest inny i tak naprawde nie wiadomo czy w ogole bedzie potrzebna...

 

Koszt przygotowania instalacji i odprowadzenia skroplin to 3-4tys. Warto zrobic i moc dolozyc klime niz nie zrobic i pozniej ryc sciany lub sie pocic w lozku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja po 12 latach będę planował remont dachu. Niestety wymiana izolacji jest konieczna co wykazała kamera termowizyjna. Ostatniej zimy zaprosiłem faceta z kamerą i wychodzi na to, że moja wełna słabiutko izoluje. Teraz będę ocieplał pianką. Muszę niestety wywalić wszystkie płyty G-K, ale myślę, że będzie dużo lepiej. Przy okazji zrobi się małą modernizacje poddasza na co żona bardzo naciska. Taki los. Budujesz i za chwile remontujesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Rolety "na pasek" na normalne elektryczne.

2. Do elektryki zatrudniłbym prawdziwego elektryka, a nie gościa co robi fuchy po pracy - polecony przez znajomego.

2a. Ostrożniej podchodziłbym do poleceń znajomych.

2b. Bardziej ufałbym swojemu intynktowi - skoro mi coś mówiło, zeby gościa nie wybierać... a jednak go wybrałem.

3. Przyłożyłbym się BARDZIEJ do wyboru działki - doprowadzenie mediów, płot, droga - to ogromne koszty ukryte.

4. Nie pozwoliłbym sobie na składowanie ziemi z wykopów "bo później się wywiezie" - mam gline - masakra, nikt tego nie chce.

5. Każdej ekipie kazałbym sprzątać po swojej pracy inaczej potrącenie z wypłaty - sprzątanie dało mi w d.... bardzo.

6. Za wspólne rzeczy typu droga, płot itd rozliczałbym się OD RAZU z sąsiadami czy osobami trzecimi. "A bo panie grosza nie mam teraz..." no to drogi nie będzie za moje, trudno, jeździj pan po dziurach metrowych.

7. Zebrałbym więcej sił, aby porządnie przypilnować wykonawców - tam gdzie siły i kontroli brakło - wyszły kwiatki.

 

To tak na szybko, może komuś się przyda.

Edytowane przez Antymateria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...