Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

tu nie chodzi o przekonywanie posiadaczy kominków.

Ale mnóstwo ludzi wybiera projekt na zasadzie: dom musi mieć balkon, kolumny, skośny dach, kominek i piec na węgiel.

Nawet nie wpadną na to, że istnieją alternatywy, a kominek sam się nie sprząta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja man tak samo z odkurzacze centralnym. Kanały położone,

...tylko ten stary kilkunastoletni tradycyjny odkurzacz nie chce się popsuć ! A żal go się pozbywać, no i trzeba by było pewnie wydać ze trzy ptysie na jednostkę centralną i dodatki.

Edytowane przez panfotograf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w jakim sensie to błąd wg Ciebie ?

Czy mebel,który stoi w salonie i tworzy wystrój tegoż to też błąd ?

Dla mnie salon i dom bez kominka to nie dom nawet jak palę w nim parę razy w ciągu roku. Po prostu kominek dla mnie w salonie to atrybut domu.

 

Przecież odpowiedź masz w moim poście, który przytoczyłeś:

Ja napiszę - to był duży błąd.

Nie w sensie samego kominka jako takiego, ale przy ogrzewaniu gazem (jak u mnie), to były najgorzej wydane pieniądze w całym domu.

W moim przypadku to był błąd, ponieważ mam ogrzewanie gazowe i dodatkowy mebel dekoracyjny (czy dekoracyjny? -kwestia gustu) za parę tys.zł. to najgorzej wydane pieniądze, wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Przecież odpowiedź masz w moim poście, który przytoczyłeś:

 

W moim przypadku to był błąd, ponieważ mam ogrzewanie gazowe i dodatkowy mebel dekoracyjny (czy dekoracyjny? -kwestia gustu) za parę tys.zł. to najgorzej wydane pieniądze, wg mnie.

A no widzisz,ja od początku kominka nie traktowałem jako źródło ciepła,którym ogrzewalbym dom.

Nawet gdybym miał ogrzewanie za darmo kominek tak czy tak musiał być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam juz 10 lat, w scianie mamy wszystko przygotowane pod kominek na wypadek gdyby mi odbilo na starosc i zachce mi sie kominka jednak nie sadze aby tak sie stalo, bo robimy sie co raz bardziej wygodni. Zamiast kominka mam miejsce na 3 sofy w salonie (jedna stoi na scianie kominkowej), nie mam kotlowni w salonie, czysciutko i cieplo, bo w domu temperatura nie spada ponizej 23 stopni (piec na eko). Bliska rodzina ma kominek z plaszczem wodnym i autentycznie raz do roku maluja salon, bo sciany sa okopcone w okolicach kominka ale oni uzywaja go regularnie. Wydac iles tam tysiecy po to tylko aby kominek byl meblem w salonie i rozpalic w nim 2 razy do roku dla mnie osobiscie glupota, poniewaz podczas budowy kazdy grosz sie liczyl.

 

Nawiazujac do tematu to po tych 10 latach nic bym nie zmienila budujac sie ponownie. Najlepsza decyzja byl mur jednowarstwowy i kotlownia w budynku obok domu i oczywiscie dom parterowy :)

Edytowane przez magpie101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Wydac iles tam tysiecy po to tylko aby kominek byl meblem w salonie i rozpalic w nim 2 razy do roku dla mnie osobiscie glupota, poniewaz podczas budowy kazdy grosz sie liczyl.

Sama przyjemność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydac iles tam tysiecy po to tylko aby kominek byl meblem w salonie i rozpalic w nim 2 razy do roku dla mnie osobiscie glupota, poniewaz podczas budowy kazdy grosz sie liczyl.

 

Nie wszyscy sie szczypia z każdym groszem. kominek z obudowa kosztował mnie 10000zł a palił nim będę jak będę miał na to ochotę nawet jesli to ma być tylko raz w roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja man tak samo z odkurzacze centralnym. Kanały położone,

...tylko ten stary kilkunastoletni tradycyjny odkurzacz nie chce się popsuć ! A żal go się pozbywać, no i trzeba by było pewnie wydać ze trzy ptysie na jednostkę centralną i dodatki.

 

Miałem to samo podejście i szkoda mi było starej rowenty to przebiłem na centralny za psie grosze i tak działa już ponad rok.

 

A co do kominków ja lubię palić dla mnie to nie jest ogrzewanie tylko zabawa przeważnie palę raz w tygodniu. zamiast wydać 10k na niskiej jakości kominek z obudową. Wolałem kupić kozę z dobrej średniej półki za 4k. Palę brykietem to i sezonować nie muszę ani wielkiego magazynu na to nie potrzebuję.

 

CO bym zmienił:

-więcej betonu na podłodze

-działówki z silki mam gazobeton

-więcej ocieplenia podłoga i dach +5cm na ścianie grafit zamiast białego

-nie stawiłbym części kominów WG bo zrobiłem WM

-nie dawałbym balkonu

-mniej rozbudowany alarm (parę zł by się zaoszczędziło)

-część okien zmieniłbym na fixy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo podejście i szkoda mi było starej rowenty to przebiłem na centralny za psie grosze i tak działa już ponad rok.

 

A co do kominków ja lubię palić dla mnie to nie jest ogrzewanie tylko zabawa przeważnie palę raz w tygodniu. zamiast wydać 10k na niskiej jakości kominek z obudową. Wolałem kupić kozę z dobrej średniej półki za 4k. Palę brykietem to i sezonować nie muszę ani wielkiego magazynu na to nie potrzebuję.

 

CO bym zmienił:

-więcej betonu na podłodze

-działówki z silki mam gazobeton

-więcej ocieplenia podłoga i dach +5cm na ścianie grafit zamiast białego

-nie stawiłbym części kominów WG bo zrobiłem WM

-nie dawałbym balkonu

-mniej rozbudowany alarm (parę zł by się zaoszczędziło)

-część okien zmieniłbym na fixy

 

Hej, tak się zastanawiam nad tym balkonem? Dlaczego konkretnie już byś się nie zdecydował?

Edytowane przez monelisa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam Z balkonem trzeba uważać, musi być dobrze "zrobiony". Mi woda dostawała się z obu balkonów na parter i wydostawała się nadprożem od okna i od drzwi wejściowych . Jak to zobaczyłem to nie mogłem spać po nocach :) Konieczna była poprawa izolacji opierzenia .

Budując jeszcze raz, nie robiłbym balkonów i dachu z drewna -_-'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...