Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

Witam wszystkich :)

Razem z mężem chcemy w przyszłym roku zacząć budowę wymarzonego domu. Działkę już mamy, teraz szukamy projektu.

Przejrzałam już naprawdę dziesiątki.

Co sądzicie o Przytulny2? Dla mnie zdaje się być optymalny, nie za duży, a funkcjonalny, jeśli chodzi o pomieszczenia. Kubatura mi odpowiada, podobają mi się też proste nowoczesne bryły. Zależy mi na pokoju na parterze, który będzie gabinetem.

http://www.projektyzwizja.pl/projekty-domow/przytulny-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rozumiem, że generalnie jest ok? :D

Te dwa małe pokoje na górze myślałam połączyć w jeden duży.

 

Jedyne co mnie martwi to kuchnia, marzyłam o wyspie, albo chociaż blacie "barowym", a tutaj raczej nie wejdzie. No ale zależy mi na pokoju na dole, więc pewnie na czymś musi ucierpieć przestrzeń. Bardzo pasuje mi również duże pomieszczenie gospodarcze na dole, w którym chcę mieć też pralkę, żeby nie gonić po schodach.

 

Do stron świata na działce oraz drogi układ jest idealny.

Edytowane przez lotusowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam forum i trafiłam na świeży temat o domu W Malinówkach 6.

Też mi pasuje :)

Brak w nim garażu, ale myślę, że można go spokojnie "dostawić" likwidując okno w łazience na dole, czy mam rację?

 

Który z tych dwóch wydaje się lepszy?

https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-malinowkach-6-m479226d289fe5

http://www.projektyzwizja.pl/projekty-domow/przytulny-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a projektant nie ma? Przecież to obowiazkowy składnik projektu

 

Według informacji jaką otrzymałem od biura projektowego (projektu jeszcze nie kupiłem a przymierzam się do niego):

EP kWh/(m2•rok) 86,89

Zapotrzebowanie na energię pomocniczą końcową Epom [kWh/rok]

Ogrzewanie 138,49

Przygotowanie ciepłej wody 121,48

 

Stąd moje pytanie jak to będzie w przypadku zastosowania pompy ciepła powietrze woda + rekuperacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie - część biur projektowych, na swoich stronach internetowych, udostępnia narzędzia do kalkulacji kosztów ogrzewania i podgrzania wody - na ile można im wierzyć?

Czy jest możliwe, że zmieniając wyłącznie instalację c.o. np. z gazu na pompę ciepła osiągamy znacznie obniżenie współczynnika Ep oraz (zwłaszcza) Ek i jak przekładają się one na współczynnik Eu (czy można to jakoś samodzielnie sprawdzić - nawet przybliżone "pi razy oko")

Dla przykładu - dom o pow. użytkowej 103m2

instalacja: gaz ziemny

Ep = 93,99

Ek = 82,49

instalacja: pompa ciepła

Ep = 70,05

Ek = 23,35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wady - ciasno na parterze. Wiatrołap niefunkcjonalny trudno zmieścić nawet jedną osobę. Przejście do kuchni przez cały salon. Brak miejsca na reprezentacyjny stół (gdzie usadzić gości na kolacji? w kuchni?) W wc zmieści się raczej tylko szczupła osoba, a gość nocujący w pokoju obok i tak wykąpać się będzie musiał na poddaszu. Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wady - ciasno na parterze. Wiatrołap niefunkcjonalny trudno zmieścić nawet jedną osobę. Przejście do kuchni przez cały salon. Brak miejsca na reprezentacyjny stół (gdzie usadzić gości na kolacji? w kuchni?) W wc zmieści się raczej tylko szczupła osoba, a gość nocujący w pokoju obok i tak wykąpać się będzie musiał na poddaszu.

 

Też na to zwróciłem uwagę ale potrzebuję tylko trzech pokoi (jeden - sypialnia dla żony i dla mnie, drugi dla córki - więc ten trzeci pokój na piętrze byłby dla gości). Ten pokoik (nr 5) na parterze myślałem aby przerobić na kuchnię a w miejscu kuchni ustawić stół.

Problem rzeczywiście stwarza wiatrołap - czy można byłoby go jakoś sensownie przerobić? Może nieco zwęzić i wydłużyć kotłownię a wc wsunąć pod schody(?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny projekt wpadł mi w oko - jak, okiem specjalistów, widzicie ten projekt (wady i zalety) :confused:

https://www.extradom.pl/projekt-domu-pinczer-5-z-garazem-WRL1029

 

A co w nim fajnego?

Taras ma być niby od południa?

Garaż mikro (jak nie chcecie tam trzymac samochodu to OK - w sam raz na kosiarkę, narzędzia ogrodowe, rowery itp), sypialnie na poddaszu (trudno sensownie wyciszyć, ocieplić, skosy), kibelek na dole mikro i skosy. Schody (czyli koszty i niewygoda). Okna połaciowe (koszty - wygody też niewiele). Balkon (koszty i mostek cieplny).

Strefa dzienna mikro. Rozrysuj sobie meble w skali.

W wiatrołapie zostawisz buty, to drzwi się nie otworzą. A gdzie tam wciśniesz włącznik światła, czy (o zgrozo) klawiaturę alarmu (nawet zakładając, że domofon będzie w innym miejscu - ale gdzie wtedy?)?

Projektant jakiś zakręcony (pomylił kotłownię z korytarzem - pytanie jakie błędy siedzą "głębiej" pod maską, skoro już tu takie kwiatki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym projekcie?

 

https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-rododendronach-20-g2n-m18120f7c13afc

 

Planowane zmiany to:

- rezygnacja z kominka

- usunięcie spiżarni

- poszerzenie garażu o 1m

- usunięcie balkonu od frontu

- zamiana pralni na garderobę i zabudowanie wtedy pralni ścianką działową

- na strychu urządzenie pokoju rekreacyjnego (komputer, projektor, TV)

 

Ogrzewanie pompą PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...