Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

19,5st w dzień? Mam 100% podłogówki i 22st jest idealnie, jak spada do 21,5 to już czuję dyskomfort. Naprawdę przy tej temperaturze jest Ci komfortowo?

 

Wietrzyć trzeba i wilgotność utrzymywać na poziomie 40-50% a nie robić puszkę z 70%, i można spokojnie o dwa stopnie zejść bez uszczerbku dla komfortu

 

Zużycie od 1 XI do dzisiaj 347m3 czyli średnio 3,62m3/24h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INT15 - Nie liczyłem zużycia miesiąc do miesiąca, jest to nowy dom, kończę ocieplać poddasze, więc moje wyniki nie będą miarodajne.

Tylko co to ma do mojego komfortu cieplnego i wilgotności w domu? Po prostu dziwie się, że ktoś ma w chałupie 19st i sobie chwali...

 

Jak tak dalej pójdzie to będziesz cieszył się z tych 18,5 stopnia w domu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styczeń 158 m3 co+cwu 4 osoby. 22 stopnie. Bez kominka w styczniu.

 

Wyniki za grudzień, styczeń i część lutego wiążą się prawdopodobnie z usterką kotła, a mianowicie zaworu 3D. Kocioł grzejąc CO potrafił grzać zasobnik wody w ciągu 2 godzin 3 razy bez poboru ciepłej wody, wychładzając zasobnik przez niedomknięty zawór. Instalator wymienił zawór 3 dni temu.. a jechał do mnie ponad miesiąc :)

 

Po wymianie zaworu w ostatnich dniach zużycie spadło o ponad 50% procent. (wczorajszy dzień był ogólnie ciepły więc go nie liczę)

 

4,5 roku działania kotła i w zasadzie 3 usterka, więc nie jest źle jak na Immergas, wszystko naprawione w ramach gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zrobiłem termowizje i okazało się że okna i drzwi są nieszczelne. Mimo że nie czuć że z nich nie wieje to i tak widać duże różnice temperatur. Czekam na ludzi od regulacji a następnie przeprowadzę raz jeszcze pomiary. Temperaturę na kotle zmniejszyłem do 35 stopni. Pięć dziennie zjada od 3.4 do 5 M3 gazu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle?

Nie wiem co powiedzieć, 11 lat działania kotła i zero usterek... Chociaż jedna pozytywna rzecz w tym dzikim kraju ...

Jak weźmiesz pod uwagę to, że dzisiaj praktycznie wszystko się sypie, to nie ma co narzekać, szczególnie, że moje usterki to jakieś drobiazgi gdzie kocioł cały czas pracował. Znajomy ma berette to u niego serwisant jest co 3 miesiące bo ciągle coś.

Ale raczej nie zakładam, że ten mój immergas podziała tak jak twój 11 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja - u mnie właśnie 11 lat bezawaryjnie pracuje Beretta:lol2:

No i sam widzisz jak to dzisiaj jest. Nie daleko jak wczoraj reklamowałem odkurzacz ręczny, bateria po pół roku padła. Pół roku! Drugi mam tej samej firmy od 3 lat działa bez żadnych problemów i nawet nie wiem czy ma jakieś spadki na baterii, jeżeli ma to niezauważalne. Tak to dzisiaj wygląda z tymi sprzętami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...