Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ceny działek tam gdzie mieszkacie.


Recommended Posts

Kupował ktoś może w ostatnim czasie działkę budowlaną w okolicach Warszawy.

Potrzebuję się dowiedzieć w jakich realnych cenach można nabyć nieruchomość.

W okolicach Halinowa krzyczą sobie około 200 zł/ m2 ale i są tacy co chcą nawet około 300 zł/m2

Tylko nikt tych działek nie kupuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kupował ktoś może w ostatnim czasie działkę budowlaną w okolicach Warszawy.

Potrzebuję się dowiedzieć w jakich realnych cenach można nabyć nieruchomość.

W okolicach Halinowa krzyczą sobie około 200 zł/ m2 ale i są tacy co chcą nawet około 300 zł/m2

Tylko nikt tych działek nie kupuje

 

Jeśli działki leżą w sensownej odległości od stacji kolejowej SKM/KM, to ceny raczej normalne. Przez wieś, w której kupowałem działkę w 2015 roku przebiega linia WKD - ceny działek w odległości kilkuset metrów, kilometra od stacji kształtują się na poziomie tych 300 za metr w górę, w odległości dwóch kilometrów od stacji 150-200 zł. Tańszych nie spotkałem. Ceny o których piszesz raczej realne dla miejscowości skomunikowanej z Warszawą za pomocą kolei.

Edytowane przez kemot_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś jeszcze się wypowie ile zapłacił za swoją działkę.

Moim zdaniem niektórzy ostro przeginają z tymi cenami

Dla przykładu Radzymin, wiocha leżąca nieopodal Warszawy, drogi i infrastruktura fatalna a ceny działek na obrzeżach (dosłownie w polu) po około 200 m2

 

 

16km od centrum Poznania , 2011r , wioska 3500 mieszkańców ceny działek w polu bez mediów , bez płotu powyżej 220 zł/m2 ,

 

ja znalazłem z mediami , starodrzewem , płotami i starym domem z budynkiem gospodarczym 180/m2 , miałem jeszcze 600m3 zrzutu scieków po poprzednim włascicielu

 

w miejscowości (30 tyś mieszkańców) obok mojej obecnej , 11km od centrum Poznania , ceny w zależności od lokalizacji wystawione za 200-600 . w centrum tej miejscowości działki schodziły jednak po 300 uzbrojone, w 2014r

Edytowane przez cuuube
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa chyba rządzi sieswoimi prawami i tam nawet daleko od miasta będzie drogo. Wrocław z resztą też tani nie jest. Dwa lata temu płaciłem na pustkowiu 14km od granic miasta 50zł/m2. Dziś w tych okolicach ceny 60-70zł. Ale np w tym samym kierunku ale "tylko" 7km od granic miasta, w Brzeziej Łące (szkoła, przedszkole, podmiejskie autobusy) to już nawet 150zł/m2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji są dwa główne rodzaje sprzedających :

 

- tacy którzy traktują swoje nieruchomości jako berła / klejonty rodowe; oni zazwyczaj wystawiają cenę która znacząco odbiega od rynkowej w górę z myślą "niech leży a nóż się trafi ktoś kto kupi w takiej cenie, noża na gardle nie mamy"

- druga grupa to "spekulanci" którzy X lat temu kupili w przypływie gotówki jakoś okazyjnie kawał pola a teraz realizują zyski. Tacy są zdecydowanie bardziej nastawienie na negocjacje i tak na prawdę to oni generują ruch i jako pochodna średnią cenę rynkową.

 

Mi udało się kupić działkę od takiej osoby, wieś bezpośrednio granicząca z Warszawą od południa, w szeroko rozumianym rozwidleniu S7 i S79 (gmina Raszyn). Cena 240 pln\m2. Wszystkie działki sprzedały się w ciągu jakiegoś roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja świeżo po zakupie działki 50 km od centrum W-wy, 1,5km od trasy ekspresowej S8, 300m od stacji PKP. Działka 35mx40m, z przyłączem elektrycznym, wod-kan w granicy, do gazu ziemnego 40m, z projektem i waznym pozwoleniem na budowę + udział w prywatnej drodze dojazdowej. Mała miejscowośc głownie gospodarstwa domowe (nie rolne), 2,5 km do szkoły, 350m do dobrze zaopatrzonego sklepu (minimarket).

Cena zakupu 100000 zł.

Edytowane przez tilnen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years później...
małopolska, powiat brzeski, u mnie na wsi oddalonej 7km od miasteczka powiatowego chcą już po 100-120 tyś zł za działki 8-10 ar, bez przyłączy (trzeba ciągnąć kilkadziesiąt metrów od drogi głównej) i drogi utwardzonej, działki pochodzą od właścicieli prywatnych którzy dzielą całe pola na parcele, np. 10 działek w jednej linii z jedną drogą dojazdową wspólną nie utwardzoną odchodzącą od wiejskiej drogi asfaltowej Edytowane przez flufy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
8 godzin temu, Dysjula napisał:

Hello! 

Działki teraz strasznie poszły do góry... Mój mąż zajmuje się wyszukiwaniem perełek. Ale ceny działek na Podlasiu, blisko centrum to jakiś kosmos! Cena działki 1 229 zł/m².  Dajcie znać gdzie szukacie takich działek, tylko otodom?

chyba w centrum Białegostoku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...