Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

mam instalację antyzalaniową opartą na elektrozaworze Danfoss'a, przekaźniku, centrali Satela , czujkach AXD200 + UPS do podtrzymania elektrozaworu - muszę powiedzieć, że działa super, na razie testowo (byle jak najdłużej:) - postawiłem na niezawodność bo system tanio nie wyszedł, można oczywiście sterować zdalnie zaworem także via telefon (zamknij/otwórz)

Myślę jeszcze aby dołożyć uruchamianie elektrozaworu w momencie wbicia kodu do alarmu ( wyjscie z domu) ale żona czasami programuje pralkę na pracę podczas naszej nieobecności to chyba sobie na razie odpuszczę :).

 

Tych elektrozaworów jest pełno- ja też mając Satela, a zrobiłem na elektrozaworze Afriso i to pewnie taniej sporo niż Danfoss. Mam wszystkie funkcje co powyżej opisałeś, a koszt nie był znaczący. Elektrozawór podłączyłem pod UPS od pieca gazowego, także tu już też nie musiałem powielać kosztów.

Generalnie, warto sobie zrobić takie zabezpieczenie. Polecam każdemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
  • 3 months później...

Dzień dobry, prosiłbym o pomoc w wyborze systemu alarmowego. Dostałem dwie propozycje i zastanawiam się, czy warto dopłacić do Ropama i lepszych czujek.

Wycena:

1) Centrala Satel Perfecta, Manipulator LCD Satel PRF-LCD, czujnik PIR Bosch ISC-BPR2-WP12. Koszt za całość ok. 2400 zł

 

2) Centrala NeoGSM-IP/O-R3P/PSR-ECO-2012/AT-GSM-MINI90, Manipulator Ropam TPR-4BS-P, czujnik ISC-CDL1-WA15GE Koszt za całość ok. 4100 zł

 

Na całej instalacji różnica jest prawie dwukrotna i mimo wszystko jest się już nad czym zastanowić. Dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Knx możne odpalić w wersji mini a później mając rozprowadzone przewody dowolnie praktycznie bez limitu rozbudowywać, Tańsza wersja to Loxone lub Niko. Można zrobić klasyczną instalację rozbudowaną o instalację wifi smart opartą na urządzeniach Z-wave np.: Fibaro albo dowolne urządzenia współpracujące z Google Home lub Alexa (raczej najekonomiczniejsza opcja, ale daje możliwość sterowania przez internet na urządzeniach mobilnych oraz poleceniami głosowymi).

W celu dobrania odpowiedniego systemu dobrze jest skontaktować się z nimi

:spam:

 

Powinni podpowiedzieć co się najlepiej sprawdzi.

Edytowane przez finlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 9 months później...

Czy takie ustawienie czujek ruchu w domu będzie dobre?

W domu mam ogrzewanie podłogowe, rekuperacja, pies przesiaduje w wiatrolapie.

Kabelków nie mam ale nad parterem strych więc to nie problem chyba.

[ATTACH=CONFIG]467935[/ATTACH]

Czy jakieś czujki kontaktrony w oknach są potrzebne jak są czujki ruchu?

Edytowane przez ololek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...