Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ale najciekawsza jest taryfa w ramach tarczy (>limit) ponieważ likwiduje dla odbiorców rozróżnienie na dzienną i nocną, wszyscy mamy jedną.

Czyli wrócił ustrojowy socjalizm, wszyscy równo.

 

Taryfy się mocno spłaszczyły (pisze o cenach po przekroczeniu limitów!) - w zeszłym roku cena w tarniej taryfie to było około 44% ceny tej drogiej (w G12w) a w G13 było to 40% ceny nadroższej strefy - dla 5% podatku (bo była tarcza)

Teraz ceny różnią się jedynie kosztem dystrybucji i dla G12w tania taryfa to 72% drogiej, a w G13 najtańsza strefa to 82% ceny w najdroższej strefie

Oszczędność w porównaniu do G11 też wychodzi mi znacznie niższa...wcześniej dla G12w dla 58,33% zużycia w taniej taryfie było około 20%, teraz jest około 9% W G13 podobnie...tzn też znacznie gorzej niż wcześniej

 

A z ciekawostek dodam jeszcze ze podany stan licznika nie jest widoczny na stronie ani nie wystawili jeszcze faktury za grudzień.

pod koniec października dostałem skopaną , z % zużycia z czapy wziętymi - fakturę prognozowaną, mocno zawyżoną. Średnia zużycia w taniej była około 30% - gdzie w rzeczywistości na liczniku dwukierunkowych można było odczytać 70% :wtf:

Po wysłaniu zapytania w tej sprawie obiecali fakturę rozliczeniową po nowym roku, oczywiście musiałem zapłacił wyższy rachunek Nowy rok minął, upomniałem się o tę faktrę - dostałem odpowiedź"

Przygotowujmy nasze systemy do nowych rozliczeń w związku ze składanymi oświadczeniami przez klientów w związku z zamrożeniem cen prądu. Rozliczenia będziemy mogli dokonać po 20.01.2023 roku.

Czyli znając życie, gdzieś pod koniec lutego lub w marcu będzie faktyczne rozliczenie :lol2:

Edytowane przez JTKirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zgodnie z zapisem na stronie Tauronu podane ceny dystrybucji (I-0,3813 zł i II-0,0852 zł netto) nie uwzględniają cen w limicie i tarczy, więc nic nie wnoszą.

 

Jak nie wnoszą, jak robią 30gr/kWh różnicy między strefami?

Ceny w limicie to masz zeszłoroczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli znając życie, gdzieś pod koniec lutego lub w marcu będzie faktyczne rozliczenie ?

 

Na czacie tauronu dowiedziałem sie że dostane rachunek po pierwszym kwartale -wynika więc że w kwietniu- od października mam nowy licznik tak więc będzie za pół roku opłata - naklepałem już 4MW to czas zacząć się za kredytem rozglądać :) .

Dodatkowo dowiedziałem się ajkie będą moje ceny po wyczerpaniu limitu w G13 ma to być z dystrybucją tak 1,2575 1,3207 0,9228.mam umowę bez wodotrysków.

Mocno spłaszczone te ceny i zastanawiam się czy nie przejść na taryfę G11. Tylko zapomniałem dopytać czy to już z vatem ale chyba nie.

Edytowane przez Chris Zielonka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czacie tauronu dowiedziałem sie że dostane rachunek po pierwszym kwartale -wynika więc że w kwietniu- od października mam nowy licznik tak więc będzie za pół roku opłata - naklepałem już 4MW to czas zacząć się za kredytem rozglądać :) .

Dodatkowo dowiedziałem się ajkie będą moje ceny po wyczerpaniu limitu w G13 ma to być z dystrybucją tak 1,2575 1,3207 0,9228.mam umowę bez wodotrysków czyli

Mocno spłaszczone te ceny i zastanawiam się czy nie przejść na taryfę G11. Tylko zapomniałem dopytać czy to już z vatem ale chyba nie.

 

No raczej na pewno bez vat, a może nie g13 ale np g12 tauron miał najlepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo dowiedziałem się ajkie będą moje ceny po wyczerpaniu limitu w G13 ma to być z dystrybucją tak 1,2575 1,3207 0,9228.mam umowę bez wodotrysków.

Mocno spłaszczone te ceny i zastanawiam się czy nie przejść na taryfę G11. Tylko zapomniałem dopytać czy to już z vatem ale chyba nie.

u mnie w G13 z vat odpowiednio jest to (jeśli dobrze policzyłem) 1T=1,1456, 2T=1,3389, 3T=0,941

G11=1,2289 (G12w 1T=1,3274 2T=0,9632) - to chyba taryfa EKO+LAS

Nawet nie biorę pod uwagę na poważnie teraz przejścia na G11....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to profil ? ile w jakiej strefie ? Ja mam 80 proc najmniej drogiej 13 w bardzo drogiej i 7 w drogiej. Udział drogiej zmniejszy sie jak PV wyprodukuje trochę po 16 tej ale póki co tak to wygląda. Jednak nie wiem jakie są dokładnie ceny w innych taryfach. Wg mojego profilu zużycia i cen podanych mi przez konsultantkę moja średnia cena za 1kwh to 1,30 zł . W taryfach opublikowanych cena g11 wypada ciut wyżej bo 1,35 ale za to spokój z programowaniem pompy i pralek . Do pierwszego rachunku nic nie zmieniam a to dopiero w kwietniu jak mnie poinformowano .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie - za styczeń mam w T1=9%, T2=10,6% i T3=80,4%. Excel pokazuje mi dla aktualnych cen (nie patrząc na to co poszło do magazynu) że jest to 18,5% taniej niż byłoby w G11. Więc dlaczego miałbym cokolwiek zmieniać ? Nie mam pełnego pokrycia...gdybym miał pełne pokrycie, to wiadomo, wtedy to nie ma znaczenia. Średnia cena 1kWh wychodzi mi znacznie niższa niż u ciebie (około 1zł)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś już w stanie dla swojego domu policzyć o ile wzrosną opłaty za grzanie cop1?

 

Nie grzeję już cop 1 ale jak grzałem to zzucie na cele grzewcze bez cwu wynosiło 5,4 MWh/ rok to by wyszło ok 3200 zł /rok.

 

Obecnie cop1 tylko uzupełnia PC PW. I mam PV , muszę dokupić rocznie ok 1300 kwh ale wszystko w II i to wujdzie 663 złote.

Nie znam cen powyżej 2000 kwh więc u mnie to wyszło by bliżej 5000 za ogzrewanie przy cop 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...