Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mistalova

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    1 617
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    4

Ostatnia wygrana mistalova w dniu 22 Października 2021

Użytkownicy przyznają mistalova punkty reputacji!

O mistalova

  • Urodziny 17.02.1977

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Instalacje - wymiana doświadczeń:
  • Jestem na etapie
    rozmyślania nad przemijającym czasem...

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Ost preußen
  • Województwo
    warmińsko-mazurskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Ostatnie wizyty

2 847 wyświetleń profilu

mistalova's Achievements

ELITA FORUM (min. 1000)

ELITA FORUM (min. 1000) (6/9)

  • Reacting Well Rare
  • Dedicated Rare
  • First Post Rare
  • Collaborator Rare
  • Posting Machine Rare

Recent Badges

176

Reputacja

  1. Ich takie złe. Aż dziwne, ale "my" zrobiliśmy niesamowity postęp przez ostatnie dekady.
  2. Budownictwo w UK jest może nie sto lat za murzynami, ale ze trzydzieści za nami...
  3. Takie drzewko fundamentów w normalnym domu nie ruszy. Ale to UK, a tam budownictwo jest byle jakie, a fundamenty są tylko z nazwy, więc tak, to możliwe.
  4. Lepsze i tańsze będzie przywrócenie wentylacji w domu. Nie usuwaj skutków tylko przyczynę.
  5. Bo się opłaca. Zużycie energii elektrycznej na pracę centrali i tak jest mniejsze niż zużycie energii na podgrzanie powietrza z zewnątrz przy WG. No chyba, że ktoś lubi siedzieć w zaduchu i ma dom z niedziałającą WG (np. bez lub ze zbyt małymi albo bez nawiewników, zasłoniętymi kratkami wentylacyjnymi itp) to wtedy oszczędności nie bedzie.
  6. Oj, mój błąd - nie zwieramy linii OT, tylko TA (termostatu). Nie kojarzę dokładnie konfiguracji tego kotła, ale możliwe, że w menu ma możliwość ręcznego włączenia sterowania pogodowego bez używania termostatu, musisz sprawdzić w instrukcji. Generalnie celem jest ciągła praca kotła, celem utrzymania stałego przepływu ciepłego czynnika.
  7. Prościej będzie przejść na czystą pogodówkę. 1. zewrzeć linię OT w kotle - tak, by pracował cały czas. 2. podpiąć zewnętrzną czujkę temperatury (termistor za 5pln). 3. ustawić KG - jej wznios i kąt. 4. temp. w pomieszczeniach wyregulować głowicami (będą pełnić funkcję "kagańca"). 5. cieszyć się komfortem jakiego nie zapewni żadne sterowanie dwustanowe.
  8. Immergas, Termet, Beretta, Vaillant... Wszystko praktycznie jednakowej jakości. Na pewno jednofunkcjyjny, bo to dużo większy komfort. No i nie podałeś obciążenia cieplnego budynku, choć sądzę, że i tak lepiej celować w jak najmniejszy kocioł.
  9. To nie jest projekt. To jest... hmmm... Sam nie wiem co to jest, ale nie ma tam żadnych informacji potrzebnych do montażu instalacji.
  10. Ale po co komplikować sobie robotę i koszta? Skoro autorowi nie zależy na grzejnikach i ich nie używa, to sugeruję najpierw przerobić rozdzielacz tak, jakby był tylko do OP (czyli tak jak autor wrzucił tutaj zdjęcie ). Taka przeróbka to godzina max dwie roboty i jak się nie sprawdzi to zawsze można wrócić do punktu wyjścia - gdyby faktycznie obiegi były zbyt długie i pompa w kotle by nie dała rady (w co nie wiierzę, bo 8 pętli to nie jest dużo, bardziej liczą się ich długości, jeśli mają po 100m to może być lipa, ale "standardowe" 70m w 8 pętlach każdy kocioł opędzi. Wtedy kocioł ustawiamy na sterowanie pogodowe, ustawiamy KG, jej wznios i nachylenie i mamy bezobsługowe i ekonomiczne ogrzewanie. I prawdopodobnie znika problem z mitycznym taktowaniem i nie tracimy energi na niepotrzebne podnoszenie t. czynnika (kocioł) by za chwilę go obniżać i mieszać (rozdzielacz).
  11. Dodam jeszcze swoje trzy grosze, ponieważ układ jest zrobiony cąłkowicie bez sensu, a w godzinę może dwie można go przerobić na znacznie bardziej efektywny i "zdrowszy" dla kotła. 1. Wywalić zawór pseudo RTL. 2. Wywalić pompę. 3. Wywalić siłowniki. 4. Zamienić miejscami belki. 5. Wyregulować hydraulicznie rozdzielacz (przepływy). 6. Ustawić niski parametr cieczy na kotle. 7. Cieszyć się dobrze wykonaną robotą. Ps. Identyczne tematry wracają praktycznie co roku...
  12. mistalova

    Uzysk z PV

    Wrzesień 2024, 113 kWh/kWp Azymut 210, kąt 45°.
  13. Nie wiem jak przepisy, ale ja wykorzystałem kanały od WG do WM - zarówno do nawiewu jak i wywiewu.
  14. Przestań o tym myśleć 😁 Ja mam najtańszego VUTsa od 13 lat i nic się nie dzieje, więc statystycznie masz jeszcze dużo czasu zanim powinieneś zacząć się martwić.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...