Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mistalova

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    1 694
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    6

Zawartość dodana przez mistalova

  1. Skromna instalacja, bez udziwnień, to może być tylko 5000PLN, ale jak zażyczysz sobie nieco bardziej rozbudowaną to i 10 000PLN może być mało. Piszę oczywiście o samej robociźnie.
  2. SSWiN Satel micra, a CCVT Hikvision z serii HiWatch.
  3. Ten kto postawił ten dom musiał wcześniej wiedzieć, że 7m od niego przebiega DW. Raczej nic się z tym nie da zrobić. No chyba, że sprzedać.
  4. No fakt, jeszcze raz: piszesz o energii dostarczonej do domu czy PC? Bo jeśli te 1,5MWh to energia dostarczona do PC, to nawet przy SCOP=4 oznacza 6MWh dostarczonej do domu.
  5. Z moich faktur. Cena w przeciągu dwóch lat zmieniła się (w moim przypadku) z 2,20PLN na 4,30PLN za 1m3 CH4.
  6. Satel. Prosty dla instalatora, tani i niezawodny dla inwestora. Ewentualnie jak ktoś wyżej napisał - DSC - też warty uwagi system. Ps. Ale nie tak jak ktoś jeszcze wyżej napisał - SSWiN to SSWin, IB to IB. z CCTV tak samo - każdy system ma odpowiadać za swoją działkę. Stawiania IB na Satelu nei polecam.
  7. Śmiem wątpić. Chyba, że te 1,5MWh to energia dostarczona do PC - wtedy tak, bez problemu.
  8. 230PLN średnio, czyli jeszcze niedawno (rok, czy dwa lata temu) byłoby to ok. 1100m3 gazu - całkiem możliwe. Tyle, że teraz to wyjdzie już jakieś 400PLN/miesiąc średnio, a rocznie około 5000PLN.
  9. Mam nadzieję, że masz świadomość, iż ustawienie histerezy nawet rzędu 1'C nie zmniejszy zużycia gazu?
  10. Przecież napisałem wyżej. Rozdzielacze równolegle do kotłowni a tam sprzęgło.
  11. Niepotrzebna komplikacja układu. Ale da się to oczywiście zrobić. Kocioł - sprzęgło - pompa i dwa rozdzielacze (grzejniki), oraz dwa rozdzielacze zintegrowane z dwiema pompami z podmieszaniem (OP).
  12. A mój nos pokazuje, że ma chodzić cały czas. "Zużyte" powietrze to nie tylko CO2 i wilgoć. Praktycznie wszystkie materiały (ściany, meble, generalnie wszystkie materiały) emitują jakieś zapachy i związki chemiczne, więc trzeba te powietrze na okrągło wymieniać. Oczywiście to tylko moje zdanie, a każdy ma prawo używać WM jak chce.
  13. Wentylacja ma pracować 24/7, przez 365 dni w roku. Koniec, kropka.
  14. W takim wypadku (rezydent w obcym kraju) podatku i składki zdrowotnej nie muszę płacić (chyba).
  15. Śmiechem żartem, ale ja coraz bardziej zastanawiam się nad wyjazdem do jakiejś Tajlandii czy innego dalekiego i taniego kraju - emeryturę mam niezłą, dam radę żyć jak człowiek, z dala od tych wszystkich obsranych polityków, nieważne czy od rudego czy od kaczora...
  16. Nie bardzo rozumiesz zasady działania PV. My rozmawiamy o efektywności paneli, a moc inwertera tutaj nie ma nic do znaczenia - przynajmniej do czasu, gdy zacznie on przycinać produkcję, ale to nie w styczniu, lecz prędzej kwietniu. Zwiększanie P paneli względem P inwertera ma sens dla okresu z kiepskim nasłonecznieniem, za to kompletnie nie ma sensu dla okresu z dobrym nasłonecznieniem Masz instalację, która przy P=13,1kW wyprodukowała 44,3kWh, co oznacza, że osiągnąłeś wynik 3,37kWh/1 kWp. Wynik bardzo dobry, na poziomie wiosny bym powiedział. Ale jak przyjdzie lato, to Twoje wyniki będą bardzo słabe, średnio o 1,6375 raza gorsze niż u tych, co mają panele o P= lub < niż inwerter.
  17. Styczeń 2025 - uzysk 18,1 kWh/kWp Mazury ,instalacja na dachu, kąt 45' azymut 210'
  18. Nie zmieniłem zdania. Zawsze będę,za WM z rekuperacją, ale jeśli nie zależy Ci na odzysku energii z wywiewanego powietrza to zakładaj samą WM bez centrali.
  19. 1. Ja remontowałem blisko stuletni dom. Szybko się wyleczyłem z prób zachowania starego klimatu 2. Samej WM bez rekuperatora? Tak. A skoro ekonomia nie gra roli, to zrób tylko mechaniczny wyciąg, a za dopływ świeżego będa robić stare okna.
  20. Fajny, nietypowy projekt. Aczkolwiek IMHO te czarne fragmenty ścian nie wyglądają dobrze - osobiście wolałbym wszystko z "cegły".
  21. Ten architekt to chyba uprawnienia zdobywał jeszcze w PRLu. Nawet gdyby okna okazały się dziurawe, to i tak komfort jaki zapewnia WM z rekuperacją jest warty zachodu. Nie ma żadnych czynników wpływających negatywnie na sens montażu WM. Są tylko same plusy, tzn. dwa plusy - komfort i ekonomia. Ps. A tak włąściwie to czym jest spowodowana chęć zostawienia starych okien?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...