Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator Mitsubishi Lossnay


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 293
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 1 month później...

Witam

Może mi ktoś powiedzieć czy jak skrzynki rozprężne mam z przyłączem fi200 to mogę dać Mitsu Lgh-35 czy muszę brać Lgh-50?

Do Ratpaw: Mitsu daję 10 lat gwarancji na wymiennik a model Lgh-35rvx-e. Jesli o spręż chodzi to raczej inni by pisali, że nie daje rady a po przeczytaniu wątku wnioskuje, że problemów z tym nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć czy jak skrzynki rozprężne mam z przyłączem fi200 to mogę dać Mitsu Lgh-35 czy muszę brać Lgh-50?

 

Wielkie te skrzynki rozprężne. Pewny jesteś, że mają przyłącze 200? Zazwyczaj mają fi75 albo mniej.

I co mają do przyłączy reku, skoro po drodze masz skrzynki rozdzielcze?

 

Do Ratpaw: Mitsu daję 10 lat gwarancji na wymiennik a model Lgh-35rvx-e. Jesli o spręż chodzi to raczej inni by pisali, że nie daje rady a po przeczytaniu wątku wnioskuje, że problemów z tym nie ma

 

Sprawdź w instrukcji, czy spełnisz wymogi co do wilgotności, żeby ta gwarancja obowiązywała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 months później...

Mam założony rekuperator Lossnay ze sterownikiem PZ61DR-E. Udało mi się znaleźć w funkcjach wyświetlanie temperatury (mimo, że instalator twierdził, że czegoś takiego nie ma), natomiast nie mogę znaleźć w menu opcji nocnego przewietrzania, a w instrukcji obsługi jest wzmianka o tym.

 

Czy jest użytkownik tego sprzętu, który rozwiązał taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Dzięki!

 

Czy Was nie martwi, że te reku mają bardzo mały spręż dyspozycyjny? np LGH-50RSDC-E na najwyższym biegu ma 100 Pa, na najniższym 7 Pa! W jakim zastosowaniu wystarcza komuś 7 Pa, bo chyba tylko jak czerpnia i wyrzutnia jest kilka metrów od jednostki.

 

Czy znalazłeś odpowiedzi na nurtujące cię pytania ?

Też jestem ciekaw jak to jest z tym ciśnieniem. W opisie parametrów tego rekuperatora przy ciśnieniach napisane jest "ciśnienie statyczne". Czy to jest to samo co spręż dyspozycyjny ?

Ps. Nie odsyłajcie mnie proszę do szkoły, już za późno ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest normalne, ponieważ ten rekuperator został zaprojektowany do obsługi systemów zdecentralizowanej wentylacji powierzchni BIUROWYCH lub małych apartamentów.

Czyli są to układy z nieskomplikowanym systemem kanałów.

 

Chcąc taki rekuperator połączyć ze standardowym systemem wentylacyjnym opartym o rury 75 mm trzeba zadbać o jak najniższy opór całkowity instalacji.

Rury główne, najlepiej zwiększyć o jeden rozmiar względem rozmiaru króćców rekuperatora.

Dołożyć dodatkową rurę 75 tam, gdzie mamy nitkę o dużych oporach.

I będzie działać dobrze.

 

Reszta potrzebnej wiedzy - była w szkole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Rozważam zakup tego rekuperatora z uwagi na atrakcyjną cenę oraz odzysk wilgoci.

 

On poważnie ma tylko 4 biegi? Nie można płynnie zmieniać obroty wentylatora? Ja liczyłem, że podłączę go do systemu inteligentnego domu i będę ustawiać obroty w zależności od odczytów wskaźników stężenia CO2, wilgotności i zanieczyszczeń PM2.5 na zewnątrz... Chciałem kupić model LGH-50RVX-E i ustawić go na niskie obroty, by było cicho, wydajnie i z niskim poborem prądu.

 

Ten sterownik ścienny w zasadzie nie jest mi potrzebny. Nie ma tam żadnej ciekawej opcji. Wszystko wygląda, jakby od 20 lat nikt nic nie zmieniał. Do tego cena kosmiczna. Tylko czy da się sterować w sposób inny, niż poprzez sterownik ścienny?

 

Wspomniane wyżej ciśnienie to też jest dla mnie zagadka. Nie znalazłem nigdzie wykresu, ile m3/h przy jakim Pa na którym biegu. Mam 50 m GWC przed rekuperatorem (42 Pa), a za nim 15 m długości przewody rozprowadzające. Coś czuję, że nie uciągnie mimo, że wszystkie rury 200 mm? W efekcie model LGH-50RVX-E przy oporach instalacji wyciągnie maks. 100 m3/h na najwyższych obrotach? Czy źle to rozumiem?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Tam są tylko 4 biegi.

To jest konstrukcja opracowana ponad 20 lat temu.

Japończycy nie zmieniają czegoś co jest dobre i działa.

Jest modbus rtu dostępny poprzez jakiś dodatkowy moduł - trzeba poszukać.

 

Jeśli chodzi o opory, to raczej ta centrala nie da sobie rady w Twoim układzie.

To jednostka zaprojektowana do zdecentralizowanej wentylacji biurowców - dlatego ma tak niski spręż dyspozycyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Jednak znalazłem rysunek z oporami, wydajnością i efektywnością:

dla modelu LGH-50RVX-E, źródło: http://klima-krakow.pl/

Beznazwy-1.jpg

U mnie będzie góra 150 Pa, więc oczekiwane 300 m3/h powinienem uzyskać na 2. biegu.

 

Większość czasu chciałym mieć 100 m3/h, więc zostaje wymyślić jakiś sprytny system sterowania wentylatorem.

 

edit: dość szczegółowa specyfikacja modelu 50RVX-E

https://library.mitsubishielectric.co.uk/pdf/book/LGH-50RVX-E_Specification__N14HHGU0030A?model_query=LGH-50RVX-E#page-1

 

edit2: jeśli ktoś chce wybrać moc rekuperatora Mitsu to może skorzystać z tego oficjalnego programu Lossnay Software http://mkto-sn040076.com/B000WP2LI000m0aU0UFxcmy

 

WNIOSEK KOŃCOWY: biorę model LGH-50RVX-E - na papierze to świetny rekuperator

 

wartości sprężu Pa są podane dla standardowej instalacji o długości dopasowanej do mocy rekuperatora - dla modelu 35RVX istalacja około 40 m długości! dla 50RVX to 60 m długości; te centralne mają wystarczającą moc by sprostać również większym oporom, po prostu wartość w m3/h spadnie, a głośność wzrośnie i pobór prądu

w moim wypadku 35RVX na najwyższym biegu by nie dmuchał 350 m3/h ale około 280 m3/h, dlatego biorę 50RVX

Edytowane przez maciek8805
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...