Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

szukam anemostatów

Generalnie anemostaty składają się z metalowej rury z kołnierzem który się wkłada do rury skrzynki rozprężnej i pomalowanej białej ramki z talerzykiem.

Te metalowe rury z kołnierzem są z uszczelką lub bez oraz mają na kołnierzu 4 otworki do montażu do płyty GK. Ramka talerzyka ma natomiast na swoim obwodzie piankową uszczelkę.

Jak zamontować prawidłowo anemostat do skrzynki rozprężnej? na kołnierzu przymocować 4 wkrętami do GK jakimiś kołkami? Boję się że na krawędzi płyty po prostu kołki zniszczą otwór w płycie GK. Czy jest jakiś inny rodzaj anemostatu niż te z 4 otworkami montażowymi?

Tutaj przykład tej rury z kołnierzem i tymi otworkami

ANEMOSTAT-NAWIEWNY-metalowy-fi-100-mm-RAMKA-Kod-producenta-DV-VS-100

 

A tłumiki piankowe montować w tej rurce anemostatu czy w rurze skrzynki rozprężnej?

Przepustnica-tlumiaca-wentylacja-Inno-Tlumik-125mm-Marka-Projekt-Wentylacja

Edytowane przez ololek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja się przewiercałem od środka tej metalowej ramki wkrętami samowiercącymi do plastikowej rurki stanowiącej przedłużenie skrzynki rozprężnej. Oczywiście te przedłużenia są przykręcone też wkrętami do skrzynek rozprężnych i na głowę nic nie spadło. Tłumik jest w rurce plastikowej bo w tych metalowych jest anemostat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam anemostatów

Generalnie anemostaty składają się z metalowej rury z kołnierzem który się wkłada do rury skrzynki rozprężnej i pomalowanej białej ramki z talerzykiem.

Te metalowe rury z kołnierzem są z uszczelką lub bez oraz mają na kołnierzu 4 otworki do montażu do płyty GK. Ramka talerzyka ma natomiast na swoim obwodzie piankową uszczelkę.

Jak zamontować prawidłowo anemostat do skrzynki rozprężnej? na kołnierzu przymocować 4 wkrętami do GK jakimiś kołkami? Boję się że na krawędzi płyty po prostu kołki zniszczą otwór w płycie GK. Czy jest jakiś inny rodzaj anemostatu niż te z 4 otworkami montażowymi?

Tutaj przykład tej rury z kołnierzem i tymi otworkami

ANEMOSTAT-NAWIEWNY-metalowy-fi-100-mm-RAMKA-Kod-producenta-DV-VS-100

 

A tłumiki piankowe montować w tej rurce anemostatu czy w rurze skrzynki rozprężnej?

Przepustnica-tlumiaca-wentylacja-Inno-Tlumik-125mm-Marka-Projekt-Wentylacja

 

to ja Ci powiem jak ja zrobiłem "profesjonalnie"

Klej na gorąco - objechałem kołnierz anemostatu klejem wkoło rurę + tam gdzie masz te dziurki - od góry kupki i wsadziłem to do puszki rozprężnej :)

Przytrzymałem 1 minutę i można się na tym wieszać.

Ja mam akurat strop i nie chciało mi się wiercić bo w sumie.... po co ;)

ps. po co Ci te tłumiki ?

 

aha polecam anemostaty Darco asv - szczerze nie ma co tego porównywać do anemostatów marketowych + te z Darco nie miają wąskich gardeł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha polecam anemostaty Darco asv - szczerze nie ma co tego porównywać do anemostatów marketowych + te z Darco nie miają wąskich gardeł

 

Mają "kanciasty" pierścień niwelujący efekt Coandy (nie przyklejają strugi do sufitu jak to robią typowe, z zaokrąglonymi ramkami).

 

Przyklejenie uniemozliwia (czy raczej bardzo utrudnia) demontaż. A wygodniej byłoby malować sufit po zdemontowaniu. No i będzie też kłopot, jak zechcemy wymienić anemostat.

 

Lepiej przyłapać do rury (tylko do rury) od środka pchełką i uszczelnić taśmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają "kanciasty" pierścień niwelujący efekt Coandy (nie przyklejają strugi do sufitu jak to robią typowe, z zaokrąglonymi ramkami).

 

Przyklejenie uniemozliwia (czy raczej bardzo utrudnia) demontaż. A wygodniej byłoby malować sufit po zdemontowaniu. No i będzie też kłopot, jak zechcemy wymienić anemostat.

 

Lepiej przyłapać do rury (tylko do rury) od środka pchełką i uszczelnić taśmą.

 

 

tu się akurat nie zgodzę bo sam demontaż Darco jest znacznie prostszy do malowania - pierścień jest tylko nasadzany zatem wyciągniecie go i obmalowanie pod to 15 sekund.

Co do efektu Coandy - pewnie masz większe doświadczenie ale mnie osobiście po zamontowaniu ich wydaje się, że lepiej rozprowadza po salonie powietrze - wcześniej jakoś "dmuchało" mi bardziej w rejonie pod - ale może mi się tylko wydaje :)

Tak czy siak - z czystym sumieniem mogę polecić te anemostaty - już samo wykonanie to przepaść

 

20221221_094454.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witajcie

Będę sam podłączał wentylację ale wcześniej będę rozkładał folię budowlaną i układał styropian. I zastanawiam się jak uszczelnić otwory pod anemostaty. Muszę w tej folii zrobić dziury i przełożyć rury do anemostatów. Jak to uszczelnialiście bo chyba nie można wywinąć tej folii do środka otworów w stropie. Może to głupie pytanie ale nie robiłem tego wcześniej i kiedy próbuje sobie zaplanować po kolei co będę robił to taka rzecz mi się nasunęła...

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Odkopie.

 

Chcę zrobić wentylacje starym domu dwa pietra, oddzielone klatka schodową nieogrzewaną.

Mieszkam to i tu w sumie 3 osoby.

Parter dwa pokoje po 20m2, kuchnia 15m2, spiżarka 3m3 i łazienka 7m2

Pietro sypialnia z garderobą 18m2 w sumie, pokuj 20m2 i 15m2 i łazienka 7m2

Sufity podwieszane na parterze , piętro wysokie, dach płaski.

Plan:

Centrala parter

Nawiewy :

Parter: w suficie

Piętro: wyjść blisko ściany z parteru i dać przy podłodze w pokojach i garderoba

Wyciągi

Parter: kuchnia i łazienka sufit

Piętro łazienka i sypialnia przy suficie blisko kanałów wentylacyjnych i zejść na parter rurami

Czy coś takiego będzie ok ?

 

Jak to policzyć ??

Po 3 osoby to 60m3/h a łazienka i kuchnia to wyciągi w sumie 120m3/h

Przepustnice ?

 

Czy czerpnia na ścianie północnej 10m od domu sąsiada co pali groszkiem to dobry pomysł?

Od zachodu ulica od wschodu i południa czysto.

 

Liczę za waszą pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje zrobić otwory w stropie i w wiencu na 260 mm. Co najlepiej tam wlozyc przy wylewaniu ? Rury kanalizacyjne sa fi 250, moze je czyms owinac jeszcze ?

 

Równo 260 czy minimum? Tak, owinięcie (np. tektura + folia strech) powinno być OK.

 

A może rozważ rozcięcie rury i jakieś "druciarskie" zwiększenie obwodu (rura w rurze?). BTW rozcięcie rury (lub obu) może ułatwić późniejsze wyjęcie tego plastiku.

Edytowane przez grzeniu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

260 powinno starczyc, sprobuje z tym owinieciem, dzieki za podpowiedz

 

To zależy, jak grubą rurę zamierzasz tam włożyć i jaką temperaturę będzie miała jej zawartość. Przy wyrzutni czy czerpni o zewnętrznej średnicy 20cm 3cm izolacji dookoła to trochę mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, jak grubą rurę zamierzasz tam włożyć i jaką temperaturę będzie miała jej zawartość. Przy wyrzutni czy czerpni o zewnętrznej średnicy 20cm 3cm izolacji dookoła to trochę mało.

 

koncowy odcinek czerpni i wyrzutni mam eps 200/250 ale wlasnie niewiem jak to pozniej ma byc zakonczone przy otworze w scianie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...