Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Największe fuszerki


Recommended Posts

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 815
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 months później...
Budując z generalnym wykonawcą można by było oddzielny wątek otworzyć na temat fuszerek, ale podzielę się chyba najbardziej spektakularną. Deweloper budował dom mi i sąsiadowi. Wybierając tynk elewacyjny sąsiad wybrał kolor biały ciepły a ja biały zimny. Co zrobiła ekipa podwykonawców - oczywiście zamienili tynki :mad: . Po jakimś czasie idzie się przyzwyczaić, deweloper oczywiście powiedział, że w umowie nie było sprecyzowanego koloru - standardowa technika zbywania inwestora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 5 months później...
  • 1 month później...
  • 2 months później...

Ja wam powiem, że u mnie było lepiej. 2 lata buduje dom i jeszcze z rok ale do brzegu. Największą fuszerką było to, że firma z polecenia zawinęła się z moją zaliczką dla hurtowni za materiały budowlane hahah. Tak no każdy powie, trza było sprawdzić itp...ale byli z polecenia i to od dobrego znajomego, 10 K w plecy i weź tu komuś zaufaj hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mati Gdańsk napisał:

Ja wam powiem, że u mnie było lepiej. 2 lata buduje dom i jeszcze z rok ale do brzegu. Największą fuszerką było to, że firma z polecenia zawinęła się z moją zaliczką dla hurtowni za materiały budowlane hahah. Tak no każdy powie, trza było sprawdzić itp...ale byli z polecenia i to od dobrego znajomego, 10 K w plecy i weź tu komuś zaufaj hahaha

A co na kradzież pieniędzy Policja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o zamiar. Poczytaj. 

 

Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 14 stycznia 2004, sygn. akt: IV KK 192/03:

„Określone w art. 286 KK przestępstwo oszustwa jest przestępstwem umyślnym zaliczanym do tzw. celowościowej odmiany przestępstw kierunkowych. Ustawa wymaga aby zachowanie sprawcy było ukierunkowane na określony cel, którym w przypadku oszustwa jest osiągnięcie korzyści majątkowej. Sprawca podejmując działania musi mieć wyobrażenie pożądanej dla niego sytuacji, która stanowić ma rezultat jego zachowania. Powyższe ujęcie znamion strony podmiotowej wyklucza możliwość popełnienia oszustwa z zamiarem ewentualnym.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...