Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie ogrzewanie domu klimatyzatorem od splita po kanałówkę


oszczednyGrześ

Recommended Posts

Moja kanałowka tak podaje napiecie, niestety jest ono dużo wyższe :) Wklejka z certyfikowanego miernika MID. Tak niskie napiecie zdarza sie ale w zimie :) Ale nie narzekam bo czasami tylko w świeta i niedziele nmapiecie jest powyzej 253 V.

Wrzucam także wklejkę z zużyciami.

System sterowany jest z HA. Jesli zapotrzebowanie jest niższe niż klima może zmodulowac to automatycznie przechodzi na tryb Only Fan. na wykresie żużycie około 20W :)

I tak przez cały rok. Dlatego wymienniki i przewody są ciagle wentylowane.Raz w miesiacu sprawdzam urzadzenia i robie mały serwis.

napiecie.jpg

zużycie.jpg

all.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dzień dobry. Pierwszy mój post tutaj. Wyczytałem trochę internetów i mam pytania. 

Mieszkanie 70m2. Do tej pory grzane z jednego pieca kaflowego będącego w dużym pokoju. Oprócz w/w pomieszczenia są: dwa pokoje mniejsze (jedno z drzwiami balkonowymi), łazienka i kuchnia (podobnej kubatury jak każdy z mniejszych pokoi. 

5 osób(3+2). Gotujemy i grzejemy farelką łazienkę w miarę potrzeb kąpielowych. 

Decyzja jest na pompę ciepła. Gazowe jest problematyczne. Lecz możliwe. Klimatyzacja latem jednak nas bardziej zachęca w stronę PC.

Stare budownictwo. Przez lata ten piec nam wystarczał. Palone zazwyczaj co drugi dzień. Więc mieszkanie jest dobrze zaizolowane. 

Pompa z nawiewem zdała by egzamin? 

Miejsce montażu rozgałęzienia. Pośrodku mieszkania. 

Okna w większości dwuszybowe, montowane okolo 2000 r. Balkonowe tegoroczne 3 szybowe. 

Jeśli zastosuję dobre przekroje i rury to nie będzie bardziej uciążliwy hałas niż split? Normalnie działają i szumią nam trzy oczyszczacze philips i jest ok. 

Lepiej jednak pójść w grzejniki? Podłogówka to dla nas za duży remont. 

Mamy dofinansowaniem 60% z programu Ciepłe Mieszkanie. Oczywiście odpowiem na pytania jeśli coś pominąłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, MarcinMK said:

Stare budownictwo. Przez lata ten piec nam wystarczał. Palone zazwyczaj co drugi dzień. Więc mieszkanie jest dobrze zaizolowane. 

Pompa z nawiewem zdała by egzamin? 

Miejsce montażu rozgałęzienia. Pośrodku mieszkania. 

Czyli klimatyzator? Jeden na mieszkanie nie wystarczy, bo będą niedogrzane miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wiedzieć, jaka moc jest potrzebna do ogrzania każdego jednego pomieszczenia. Na tej podstawie liczysz przepływ powietrza do każdego pomieszczenia (z tej kanałówki). Jak wyjdzie, że się da to zrobić, to liczysz koszt instalacji, biorąc pod uwagę hałas generowany przez przepływające powietrze. Problemów do rozwiązania jest więcej niż myślisz, a koszt na pewno nie będzie niski.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...