Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie ogrzewanie domu klimatyzatorem od splita po kanałówkę


oszczednyGrześ

Recommended Posts

No to 110 W pobierane jest bez grzania, na samym wiatraku. Zobacz na stronie 11 dla zestawu 3,5 kW"

Moc (min. – maks.) kW 1,1-4,4

 

Pomnóż tę wartość x24h i x30dni.... Naprawdę myślisz ze tyle może zużyć klima ?

 

Przez 2 miesiące ( 18 luty - 18 kwietnia ) zużyłem 1100 kWh w domu w którym jest wszystko na prąd ( oczyszczalnia , studnia, bojler 1,5kW , indukcja )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomnóż tę wartość x24h i x30dni.... Naprawdę myślisz ze tyle może zużyć klima ?

 

Przez 2 miesiące ( 18 luty - 18 kwietnia ) zużyłem 1100 kWh w domu w którym jest wszystko na prąd ( oczyszczalnia , studnia, bojler 1,5kW , indukcja )

????????

 

Jak moc minimalną pomnożysz przez cokolwiek, to moc minimalna się nie zmienia, a o tym przecież piszę. Mylisz moc z energią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

????????

 

Jak moc minimalną pomnożysz przez cokolwiek, to moc minimalna się nie zmienia, a o tym przecież piszę. Mylisz moc z energią.

 

Weź kalkulator w dłoń

 

Jeśli to co napisałeś ( 1,1kW - 1,4kW ) pomnożysz x24h i x30 dni ( grzanie non stop przez miesiąc ) to wyjdzie Ci jakieś 800 kWh zużycia. Jeśli klima ma COP3 to wg tej teorii powinna wyprodukować 2400 ... Znasz taki dom który tyle zużywa miesięcznie ?

 

Moja klima wzięła jakieś 200-250 kWh miesięcznie w tym okresie na grzanie i chodziła nonstop

Edytowane przez sito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź kalkulator w dłoń

 

Jeśli to co napisałeś ( 1,1kW - 1,4kW ) pomnożysz x24h i x30 dni ( grzanie non stop przez miesiąc ) to wyjdzie Ci jakieś 800 kWh zużycia. Jeśli klima ma COP3 to wg tej teorii powinna wyprodukować 2400 ... Znasz taki dom który tyle zużywa miesięcznie ?

 

Moja klima wzięła jakieś 200-250 kWh miesięcznie w tym okresie na grzanie i chodziła nonstop

Więc albo w tym czasie nie miała COP=3 albo nie grzała non-stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc albo w tym czasie nie miała COP=3 albo nie grzała non-stop.

 

Nie wiem do czego zmierzasz.... :-)

 

Myślę ze nikt by nie kupił urządzenia które nie potrafi zejść poniżej 1kW....

 

U mnie jeśli nawet wyszło 250kWh to dzieląc to na 30 dni daje ~8,5kWh na dobę , jaki był COP malo mnie interesuje....

Chodziła nonstop bo mamy szkieleciaka. Może jest jakiś błąd na tej stronie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chodzi o moc grzewczą a nie o pobór. Moc grzewcza = pobór x COP. ten bosch podaje min. wartosc 1.1kW a przy poborze 110W i COP ~3 moc minimalna musiałyby wynosić 330W.

 

te wszystkie tabelki sa nieprecyzyjne bo moc zalezy od temp. na zewnatrz, temp. wewnatrz i sily nadmuchu a ta jedna liczba nie wiadomo do czego sie odnosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do czego zmierzasz

Ano do tego, że nie jest prawdą, że jak masz +10 na zewnątrz, to klima się nie wyłącza.

Myślę ze nikt by nie kupił urządzenia które nie potrafi zejść poniżej 1kW....

Myślę, że większość osób nawet nie zwróci uwagi na moc minimalną, a jedynie ma hałas i moc maksymalną.

U mnie jeśli nawet wyszło 250kWh to dzieląc to na 30 dni daje ~8,5kWh na dobę , jaki był COP malo mnie interesuje....

Chodziła nonstop bo mamy szkieleciaka. Może jest jakiś błąd na tej stronie....

No więc właśnie Ci mówię, że skoro wzięła 8,5 kWh na dobę, to nie chodziła non stop, bo musiałaby zejsć dużo poniżej swoich deklarowanych parametrów. To jest jest mało prawdopodobne, raczej przekłamuje się w drugą stronę. Wydawało Ci się, że klima działała, bo dmuchała ciepłym powietrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Wydawało Ci się, że klima działała, bo dmuchała ciepłym powietrzem.

 

Czyli jak nie działała a dmuchała ciepłym powietrzem to co robiła? Studziła wymiennik? Nie mogła tylko mieszać powietrza bo wtedy nie dmuchała by ciepłym tylko takim neutralnym powietrzem i zazwyczaj robi to na najniższym biegu.

Edytowane przez swierol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie ze sprężarka nie chodzi cały czas ? :D

 

Na to wygląda. Dosłownie parę minut temu dzwoniła do mnie mama bo pojechała sobie na weekend na grzyby do mnie na ranczo. Pytała co się stało bo przedtem. dmuchała takim ciepłym a teraz takie nie zimne tylko letnie. Podejrzewam, że sprężarka mogła stanąć do momentu kiedy temperatura wewnątrz nie spadnie o wartość histerezy. Noc idzie to jej zmieniłem ustawienie auto na Quiet i podniosłem na 24 co by nie ochłodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to jakoś specjalnie nie przeszkadza....

 

Urządzenie kupiłem żeby grzało i nie chciałbym pisać pracy magisterskiej na temat jego działania . To tak jakby kupować auto i zastanawiać się pod jakim kątem wtryskiwacz dawkuje paliwo.... Mnie lotto ile razy sprężarka się włącza , ważne że urządzenie dmucha cały czas ciepłym powietrzem i w sezonie zimowym zużywa ~250kWh. Dla porównania, teściowie w mieszkaniu 58m płacą juz w czynszu 350 miesięcznie za ogrzewanie i nie mają za bardzo jak od tej kwoty uciec nawet jak grzeją tyle co kot napłakał. Ja grzeje wtedy kiedy mi sie podoba i nawet po przekroczeniu limitu płacę mniej rocznie za ogrzewanie mimo że metraż mam większy .

 

Lodówka w każdym domu "taktuje" i jakoś nikomu to nie przeszkadza, a przecież gdyby sprężarka w niej chodziła na okrągło to jest szansa że żyłaby rok dłużej :)

 

Klimę kupiłem tanią bo przekroczyliśmy o 10% budżet przy budowie domu i brakło nam kasy na pompę. Za max 2 lata wleci pompa , tania klima będzie miała zadanie juz tylko grzać w okresie przejściowym i troszkę chłodzić w lato. A jak wyzionie ducha to wtedy juz posłucham "swierol" i kupię lepszy sprzęt. Tania w tym czasie będzie juz dawno spłacona

Edytowane przez sito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówki od dawna robi się inwerterowe, więc w sumie działa taka niemal cały czas.

 

Nikt nie mówi, że kupiłeś/liście złą klimę, tylko, że ona nie schodzi z grzaniem poniżej pewnego, ważnego dla niektórych (np dla mnie) poziomu mocy grzewczej. To wszystko. Jest to ważne, ponieważ moc minimalna nie powinna być większa niż typowe obciążenie pomieszczenia, liczone w watach. Dlatego Twoja klima jest do moich potrzeb nienajlepsza, co nie znaczy, że do Twoich jest nie jest dobra.

 

Niestety, od tygodnia dogaduję instalatorów i muszę im tłumaczyć to, co przed chwilą napisałem. Nie wierzą mi, że pomieszczenie 45 m2potrzebuje mniej niż 2 kW do grzania. Taka ciekawostka: jeden z instalatorów nie potrafi czytać ze zrozumieniem albo nie wie, czym się różni single split od multi splita, bo wysyła mi skany kart katalogowych dla tych ostatnich i twierdzi, że wybrana przeze mnie klima schodzi jedynie do 0,9 kW. Inne teksty, to że w tej cenie to mogę 5 kW od Rotenso, że jak jednostka zejdzie do 0,5 kW to zabraknie oleju w sprężarce (WTF!!!), że zestaw nie poradzi sobie z defrostami itd. W przyszłym tygodniu podpisuję umowę na całość prac, bo już nie mam siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to ważne, ponieważ moc minimalna nie powinna być większa niż typowe obciążenie pomieszczenia, liczone w watach.

 

Nie ma czegoś takiego, jak "typowe obciążenie pomieszczenia". Ani tym bardziej zasady, że taka ma być moc minimalna.

 

Zawsze znajdą się warunki, gdy straty minus zyski będą mniejsze, niż moc minimalna źródła ciepła. I po to jest histereza, żeby nie taktowały jak szalone jak słoneczko na chwilę wyjdzie zza chmury czy ktoś zrobi dziesięć przysiadów.

 

 

Za to PP i PW mają tę wadę, że tym mniej ciepła potrafią wyprodukować im zimniej na zewnątrz. I do tego trzeba dobierać - żeby w największe mrozy dały radę.

 

Co więcej - moc minimalna jest tym większa, im wyższa temperatura na zewnątrz. Więc to, co podaje producent jako moc minimalną występuje w największe mrozy i taka informacja do niczego nie jest przydatna. A mało kto się chwali mocą minimalną przy +12 czy +15* - a wtedy jest ona istotna.

 

Z taktowaniem przy +10 czy +12* to sobie histereza poradzi. I nie ma co się silić na jak najmniejszą.

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego, jak "typowe obciążenie pomieszczenia". Ani tym bardziej zasady, że taka ma być moc minimalna.

 

Zawsze znajdą się warunki, gdy straty minus zyski będą mniejsze, niż moc minimalna źródła ciepła. I po to jest histereza, żeby nie taktowały jak szalone jak słoneczko na chwilę wyjdzie zza chmury czy ktoś zrobi dziesięć przysiadów.

 

 

Za to PP i PW mają tę wadę, że tym mniej ciepła potrafią wyprodukować im zimniej na zewnątrz. I do tego trzeba dobierać - żeby w największe mrozy dały radę.

 

Co więcej - moc minimalna jest tym większa, im wyższa temperatura na zewnątrz. Więc to, co podaje producent jako moc minimalną występuje w największe mrozy i taka informacja do niczego nie jest przydatna. A mało kto się chwali mocą minimalną przy +12 czy +15* - a wtedy jest ona istotna.

 

Z taktowaniem przy +10 czy +12* to sobie histereza poradzi. I nie ma co się silić na jak najmniejszą.

Czy mam jeszcze raz napisać jak zamierzam grzać tą klimą? Proszę: zamierzam dogrzewać duże pomieszczenie w domu w największe mrozy, gdy PC nie będzie się wyrabiać i zacznie uruchamiać grzałkę (czego nie chcę, ale dopuszczam). Być moze będzie to przy -2, może przy -5. Natomiast obecnie zamierzam ogrzewać cały dom gdzieś do +18, a temperatura zewnętrzna nieubłaganie spada, więc też ładnie zagospodaruję ten klimatyzator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówki od dawna robi się inwerterowe, więc w sumie działa taka niemal cały czas.

 

Nikt nie mówi, że kupiłeś/liście złą klimę, tylko, że ona nie schodzi z grzaniem poniżej pewnego, ważnego dla niektórych (np dla mnie) poziomu mocy grzewczej. To wszystko. Jest to ważne, ponieważ moc minimalna nie powinna być większa niż typowe obciążenie pomieszczenia, liczone w watach. Dlatego Twoja klima jest do moich potrzeb nienajlepsza, co nie znaczy, że do Twoich jest nie jest dobra.

 

Moja lodówka ( inwerterowa ) włącza sprężarkę kilka-kilkanaście razy na dobę , czyli taktuje

 

Klima która spełnia wszystkie warunki nie istnieje.... Ja bym teoretycznie potrzebował taką co przy 10`C da 1000W, przy 0`C 2000 , przy -10`C 3000W

 

Gdybym słuchał magików instalatorów to miałbym prawdopodobnie 5kW a nawet byli tacy co twierdzili że na 86m to panie 7kW trzeba :D. Oni liczą 1kW na każde 10m powierzchni....

 

Na szczęście kumpel od niedawna zakłada klimy i pompy, więc zdałem się na jego kompetencje . Twierdził ze najlepsza dla mojego domu będzie taka 2,6 do 3,0 kW ale nie miał takiej w dobrej cenie.

 

Sąsiad ma murowany dom 170m z rekuperacją, bardzo dobrze wykonany ( dużo rzeczy robił własnoręcznie ) i teraz dogrzewa go klimą 5kW , pompę puszcza dopiero jak zaczynają sie temperatury w okolicach 0`C . Klimę puszcza na 3-4h dziennie

Edytowane przez sito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima która spełnia wszystkie warunki nie istnieje.... Ja bym teoretycznie potrzebował taką co przy 10`C da 1000W, przy 0`C 2000 , przy -10`C 3000W

A nawet jeśli istnieje, to byłaby bardzo droga. Dlatego warto klimą dogrzewać, a jako źródło szczytowe dobrać czysty prąd w postaci np kabli w posadzce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem takiego zawziętego maniaka Japońskich aut , podobał mu się suzuki SX4 ja mu to kup sobie fiata sedici to jest to samo a on że jestem błaznem jak można porównywać Japońską markę do jakiegoś Fiata tylko sęk w tym że oba auta są robione w jednej fabryce i chyba na Węgrach a różnią się tylko znaczkami ,takie to wiecie rozumiecie. przekonaj takiego

 

Popatrz na ceny aygo vs C1 i 107. Roznica tylko znaczka ale toyota to toyota, musi byc nieco drozsza xD co nie oznacza ze w kazdym przypadku tak jest,ale jednak czesto to wystepuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mam jeszcze raz napisać jak zamierzam grzać tą klimą? Proszę: zamierzam dogrzewać duże pomieszczenie w domu w największe mrozy, gdy PC nie będzie się wyrabiać i zacznie uruchamiać grzałkę (czego nie chcę, ale dopuszczam). Być moze będzie to przy -2, może przy -5. Natomiast obecnie zamierzam ogrzewać cały dom gdzieś do +18, a temperatura zewnętrzna nieubłaganie spada, więc też ładnie zagospodaruję ten klimatyzator.

 

Co to za pompa co nie potrafi dogrzać przy mrozach ? ja mam robioną z klimatyzatora AP 7kw grzeje 130m2 podłogówki i ona jest za duża nawet w mrozy minus 10 i dopiero poniżej 15 stopni na minusie zaczyna normalnie modulować a nie mam żadnych grzałek ,prądu też nie zjada za dużo bo teraz ok 8kwh/doba a w mrozy średnio 16kwh/doba to po kiego grzayba jakaś dodatkowa ? (mam kocioł jako rezerwę :D:D:D:D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...