Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie ogrzewanie domu klimatyzatorem od splita po kanałówkę


oszczednyGrześ

Recommended Posts

Tak na logikę....

 

Nie znam statystyk. Ciekawe ile jest urządzeń ( klimatyzacji ) na całym świecie ? Jakoś ludzie nie padają jak muchy. No i jeszcze mamy takie urządzenia w praktycznie każdym samochodzie

 

oraz biedronce żabce, tramwalu autobusie i wkdce i oraz sp spzozach. No w sumie w kościołach nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na logikę....

 

Nie znam statystyk. Ciekawe ile jest urządzeń ( klimatyzacji ) na całym świecie ? Jakoś ludzie nie padają jak muchy. No i jeszcze mamy takie urządzenia w praktycznie każdym samochodzie

 

Prysznic jest urządzeniem znacznie bardziej popularnym, niż klimatyzacja, a ludzie też jakoś "nie padają, jak muchy".

Prawidłowo użytkowana instalacja nie będzie źródłem problemu.

W żadnym fragmencie swojego tekstu nie zasugerowałem zresztą, że to główne źródło zakażeń, ale klimatyzacja do tego wzrostu mogła się przyczynić.

 

Do tego - jeśli rozmawiamy o polskich statystykach - doszła również rosnąca ilość wakacyjnych wyjazdów z Polski za granicę, bo przeglądając publikację zauważyłem, że spora część odnotowanych w Polsce przypadków dotyczyła ludzi tuż po ich powrocie z zagranicznego urlopu

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli posty nie wnoszą nic do tematu można zgłosić je do moderacji do usunięcia, z tej właśnie przyczyny

Przy czym Twój post, o tematyce całkowicie poza wątkiem, odnoszący się personalnie do drugiego użytkownika ma wszelkie szanse polecieć wcześniej.

 

Wierze, że mi to załatwisz (kto jak nie tY) bo usunięcie tWOJEGO postu nawet nie graniczy z cudem - jest nie możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma to jakies znaczenie ?

 

Wiadomo że po przekroczneiu limitu cena będzie już inna.

Ale jakby nie patrzeć to jednak w limicie cena za prąd w II taryfie jest dużo niższa niż w I taryfie i przekłada sie to na wymierne oszcżedności finansowe a chyba o to chodzi.

Ja spełniam warunki aby mieć limit 3000kwh i taki mi przyznano.

 

Jak na razie nie przekroczyłem 3000kwh (mowa o całkowitym zużyciu energii przez dom)

 

Nie ma znaczenia, zapytałem z ciekawości bo u mnie rok zamknie się w 5000 kWh , więc jęsli zamkniesz rok w limicie to szacuneczek.

Jak to nie tajemnica , mieszkasz sam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od urządzenia i od możliwości modulacyjnych. Ale z tego co widzę Ty nie chcesz lub nie potrafisz tego zrozumieć.

Ty jesteś miłosnikiem podłogówki i żaden argument do Ciebie nie trafi. Kupiłeś gree i Ci źle - jakoś się nie dziwie. A może jest całkiem dobrze tylko Ty jesteś jakimś hmmm francuskim pieskiem:)

Nie, nie jestem złośliwy tylko nie toleruje wszelakiej maści arogantów i zadufanych bufonów.

 

Ty mi lepiej powiedz czy podczas palenia w kozie zostawić włączoną klimę ?

Chodzi mi o takie palenie w weekendy czyli powiedzmy przez 8 lub więcej godzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty mi lepiej powiedz czy podczas palenia w kozie zostawić włączoną klimę ?

Chodzi mi o takie palenie w weekendy czyli powiedzmy przez 8 lub więcej godzin

 

Ja zostawiam klimę włączoną ale po godzinie palenia przestaje grzać tylko miesza powietrze. Jeśli będziesz palił tyle godzin to raczej bym wyłączył klime. Ja często musze nadrobić te 2-3* więc działa to i to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nie znam się ile zjada klimatyzator ale wydaje mi się że to nieopłacalne grzanie bo strefowe i moim zdaniem lepiej ten klimatyzator dłubnąć tak aby grzał podłogówkę całego domu na niskim parametrze a na bank wyjdzie taniej , ja mam AP7kw (za mocny) na ponad 130m2 i dziś mamy 15-11-2023 zjedzone 133kwh w domu całym a nie miejscowo średnio 23-24 stopnie klimą bym tego tak nie ogarnął.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nie znam się ile zjada klimatyzator ale wydaje mi się że to nieopłacalne grzanie bo strefowe i moim zdaniem lepiej ten klimatyzator dłubnąć tak aby grzał podłogówkę całego domu na niskim parametrze a na bank wyjdzie taniej , ja mam AP7kw (za mocny) na ponad 130m2 i dziś mamy 15-11-2023 zjedzone 133kwh w domu całym a nie miejscowo średnio 23-24 stopnie klimą bym tego tak nie ogarnął.

 

U mnie jeden klimatyzator ogarnia 130m2 bez problemu. Dom ma już 20 lat nigdy nie miałem centralnego wodnego bo to nie skansen pomimo że był zbudowany w 2003 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nie znam się ile zjada klimatyzator ale wydaje mi się że to nieopłacalne grzanie bo strefowe i moim zdaniem lepiej ten klimatyzator dłubnąć tak aby grzał podłogówkę całego domu na niskim parametrze a na bank wyjdzie taniej , ja mam AP7kw (za mocny) na ponad 130m2 i dziś mamy 15-11-2023 zjedzone 133kwh w domu całym a nie miejscowo średnio 23-24 stopnie klimą bym tego tak nie ogarnął.

Mój 2,5 kW klimatyzator ogrania 70m2 jakieś 215m3 kubatury. Jak klimatyzatora sie nie wyłącza utrzymuje temperaturę prawie równa w całym domu.

Mało tego, latem mogę sobie chłodzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 2,5 kW klimatyzator ogrania 70m2 jakieś 215m3 kubatury. Jak klimatyzatora sie nie wyłącza utrzymuje temperaturę prawie równa w całym domu.

Mało tego, latem mogę sobie chłodzić :)

 

Możliwe że ogarnia ale u mnie nie dość że ogarnia cały dom tzn podłogówkę to ogarnia również CWU a to bardzo istotne ,schładzać domu latem nie muszę bo nigdy więcej jak 24 stopnie nie mam , mury 43 cm z pustką powietrzną 5 cm plus styro grafitowy oraz 30 cm wełny pod dachem nie przepuszczą ciepła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym z kolei zdementować jedną z informacji krążących tutaj, jakoby ten paskudny chińczyk, mianowicie Gree Amber Prestige, włączał grzałkę 120W od temperatury poniżej 3* na stałe.

Nie odzywałem się do tej pory na ten temat, ponieważ nie miałem dowodów i nie zamierzałem dyskutować o czymś, czego nie jestem pewny. Ale postanowiłem to sprawdzić i sam się przekonać.

Właśnie mam pierwsze przymrozki. W nocy było 0*, teraz jest 1*. Klima jest właśnie po defroscie i od pół godziny chodzi w przedziale 560-590W. Obserwowałem ją przez ostatnie dni przy temperaturach 4-5*, gdzie ten przedział pracy był praktycznie taki sam. Czytając wcześniejsze posty spodziewałem się, że w takim układzie klima nie powinna schodzić poniżej okolic 700W, a tu zaskoczenie. Jednak nie zżera niepotrzebnie prądu na stałe działanie grzałki tacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...