Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie ogrzewanie domu klimatyzatorem od splita po kanałówkę


oszczednyGrześ

Recommended Posts

Dzięki, teraz ustawiam gniazdka pomiarowe Tuya. Od pojutrza pomiary od nowa. W międzyczasie zakleiłem prowizorycznie szacht teletechniczny, żeby przez niego tak nie wiało. Mostki termiczne niektóre muszą pozostać, ale bardzo niewiele przez nie ucieka ciepła. Będę w sumie miał pojęcie ile mój potrzebuje średnio energii grzewczej. Klima ustawiona na 20 i auto, nie będę grzebał, skoro tego algorytmu nie rozumiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy dom, 124m2 z poddaszem użytkowym, pierwszy miesiąc grzania, 2 tanie klimy z klasą grzania A+, temperatura w środku 21-22 st, zapotrzebowanie wg charakterystyki energetycznej EP 61.7kwh/rok/m2, woj. mazowieckie. Klimy zjadły ok 600kwh. Ja wiem że były mrozy od 2 tygodni ale to nie za dużo? Czy w normie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy dom, 124m2 z poddaszem użytkowym, pierwszy miesiąc grzania, 2 tanie klimy z klasą grzania A+, temperatura w środku 21-22 st, zapotrzebowanie wg charakterystyki energetycznej EP 61.7kwh/rok/m2, woj. mazowieckie. Klimy zjadły ok 600kwh. Ja wiem że były mrozy od 2 tygodni ale to nie za dużo? Czy w normie?

 

Wzięły tyle przez dwa tygodnie czy od początku miesiąca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 30.10 do dzisiaj czyli 32 dni

 

Wychodzi więc około 9,5 kWh na jedną jednostkę. Może nie ma tragedii ale sporo. Wcześniej czymś ogrzewałeś czy dom stał pusty? Bo jeśli dopiero 30.10 zacząłeś grzać i musiałeś "wzbudzić" cały dom to klimy musiały pobrać sporo energii. Przy ujemnych temperaturach na zewnątrz te kilkanaście kwh/dobe to raczej standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dużo, Do 13 listopada było w miarę ciepło

Mi na 85 m2 zjadła od 1 do chwili obecnej 327 kWh

 

Ale powiedziałeś baaardzo istotną rzecz. Nowy budynek. Zawsze nowy budynek trzeba w pierwszym sezonie dogrzać i pozbyć się wilgoci ze ścian, tych wszystkich zapraw itd. Zawsze pierwszy sezon jest dużo bardziej 'chłonny'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi więc około 9,5 kWh na jedną jednostkę. Może nie ma tragedii ale sporo. Wcześniej czymś ogrzewałeś czy dom stał pusty? Bo jeśli dopiero 30.10 zacząłeś grzać i musiałeś "wzbudzić" cały dom to klimy musiały pobrać sporo energii. Przy ujemnych temperaturach na zewnątrz te kilkanaście kwh/dobe to raczej standard.

Grzane było do 18 stopni więc budynek nie był wyziębiony.

 

Budynek stoi 3 lata, mokre prace były wykonane rok temu a wilgotność„ w domu utrzymuje sie na poziomie 40-45% wiec racze nisko. Dlatego zastanawiam się czy to jednak nie za dużo ciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzane było do 18 stopni więc budynek nie był wyziębiony.

 

Budynek stoi 3 lata, mokre prace były wykonane rok temu a wilgotność„ w domu utrzymuje sie na poziomie 40-45% wiec racze nisko. Dlatego zastanawiam się czy to jednak nie za dużo ciągnie.

 

No to dużo. Zaskakująco dużo. Liczysz to z bytowym? Sory, nie chcę tym pytaniem robić z Ciebie - ak to ktoś powiedział - 'bambika':) ale 600kWh w tym przypadku to można by obdzielić co najmniej 1,5 takich budynków

 

U Ciebie Raxon bardzo mało, jak na moje standardy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania u mnie klima gree amber prestige 3.5kw grzeje domek 85m2 w salonie gdzie się znajduje temp. 22 a w najdalszej sypialni temp. 21.

W ciągu całego listopada klima pobrała 261.92kwh

W łazience mam jeszcze grzejnik nadmuchowym elektryczny używany sporadycznie przed kąpielą włączany na max 20minut.

 

[ATTACH=CONFIG]467186[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy dom, 124m2 z poddaszem użytkowym, pierwszy miesiąc grzania, 2 tanie klimy z klasą grzania A+, temperatura w środku 21-22 st, zapotrzebowanie wg charakterystyki energetycznej EP 61.7kwh/rok/m2, woj. mazowieckie. Klimy zjadły ok 600kwh. Ja wiem że były mrozy od 2 tygodni ale to nie za dużo? Czy w normie?

 

bardzo dużo. Kamera termowizyjna i szukać dziur, U mnie listopad skoncze ponizej 800 kWh grzejać 270m2 starego budownictwa trzema klimami w tym dwie kanałowe,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja tez dolacze do grona domkow 85m2:

 

pierwszy sezon grzewczy, domek z poddaszem uzytkowym, wentylacja grawitacja, klima LG mutisplit 3,5kw na parterze (+sporadycznie 2,5kw na poddaszu), temperatura 17-18st i od 1. listopada 350kwh. Ostatni tydzien na zewnatrz sredniodobowo -2,5st i zuzycie 20kwh/doba. W pazdzierniku przy temperaturach >10st startowalem od 6-8kwh/dobe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania u mnie klima gree amber prestige 3.5kw grzeje domek 85m2 w salonie gdzie się znajduje temp. 22 a w najdalszej sypialni temp. 21.

W ciągu całego listopada klima pobrała 261.92kwh

W łazience mam jeszcze grzejnik nadmuchowym elektryczny używany sporadycznie przed kąpielą włączany na max 20minut.

 

[ATTACH=CONFIG]467186[/ATTACH]

 

I to jest ciekawe dla mnie, bo mamy w zasadzie te same parametry, jednostki i tylko inne zużycie. U mnie wyszło 375 kWh. Może inna technologia budynku?

Moja to Porothem, styropian nie wiem jaki 15cm, wentylacja grawitacyjna, jeden poziom, wełna na stropie 25cm

I tak jestem do przodu, bo sąsiad z dołu zapłacił za ogrzewanie 490 zł, mi wyszło 222 zł. Licząc, że zawsze zużywałem ok 23% gazu mniej od niego, za klimę zapłaciłem w listopadzie ok 175zł mniej niż gdybym grzał gazem. Sporo moim zdaniem jak na jeden miesiąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...