Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie ogrzewanie domu klimatyzatorem od splita po kanałówkę


oszczednyGrześ

Recommended Posts

Układ domu jest tutaj przecież kluczowy

... oraz pootwierane drzwi...

 

Jego dom ma 64 m2 - da się ogrzać? :) Wcześniej czytałem, że małe domy da się ogrzewać klimą, a teraz, że małe, ale jeszcze układ musi być odpowiedni. Otóż jego dom nie ma odpowiedniego układu , tak i u tego jegomościa:

 

https://www.youtube.com/watch?v=fN3TnmFBuuM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... oraz pootwierane drzwi...

 

Jego dom ma 64 m2 - da się ogrzać? :) Wcześniej czytałem, że małe domy da się ogrzewać klimą, a teraz, że małe, ale jeszcze układ musi być odpowiedni. Otóż jego dom nie ma odpowiedniego układu , tak i u tego jegomościa:

 

https://www.youtube.com/watch?v=fN3TnmFBuuM.

 

Przy odpowiednim układzie można grzać jednym splitem

Jeśli układ jest nieodpowiedni i ktoś zamyka za sobą wszystkie drzwi to musimy dać wiecej jednostek jeśli chce grzać klimą...

 

Od kaszpira dom też sie nie nadaje do grzania jedną klimą. Ja to wiem , ale on próbuje nam to niepotrzebnie udowodnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki piecyk z płaszczem mam na myśli w salonie zamiast kozy. Podpiąć do podłogówki , za ścianą dać baniak z wężownicą i byłoby to urządzenie szczytowe

Ogień zachowany, komin wykorzystany, cegieł ze ściany skuwać nie trzeba, no i nie mam kolejnego agregatu przed domem

 

8cefd2e444fa9e372c39fb0ddf99.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odpowiednim układzie można grzać jednym splitem

Jeśli układ jest nieodpowiedni i ktoś zamyka za sobą wszystkie drzwi to musimy dać wiecej jednostek jeśli chce grzać klimą...

Po to są drzwi, żeby je zamykać, inaczej lepiej chyba zostawić obrobione otwory, a kasę zaoszczędzić.

Od kaszpira dom też sie nie nadaje do grzania jedną klimą

Bo ma drzwi w domu?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to są drzwi, żeby je zamykać, inaczej lepiej chyba zostawić obrobione otwory, a kasę zaoszczędzić.

 

Ja mam w domu 5 drzwi , 3 są zawsze otwarte bo to pokoje , 1 zamknięte do łazienki, 1 zamknięte do pomieszczenia gospodarczego. We wiatrołapie nie mamy drzwi bo chcieliśmy jak najwięcej otwartej przestrzeni . Sypialnię zamykamy tylko jak mamy gości . Młody jak zacznie się zamykać przed nami to jak pisałem wcześniej, problem rozwiąże malutki grzejnik o mocy 500W

 

Może jesteśmy jacyś "skrzywieni" bo w mieszkaniu mieliśmy 4 drzwi i też zamykaliśmy tylko te do kibla.... A nie grzaliśmy tam klimą tylko miejskim CO

Edytowane przez sito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w domu 5 drzwi , 3 są zawsze otwarte bo to pokoje , 1 zamknięte do łazienki, 1 zamknięte do pomieszczenia gospodarczego. We wiatrołapie nie mamy drzwi bo chcieliśmy jak najwięcej otwartej przestrzeni . Sypialnię zamykamy tylko jak mamy gości . Młody jak zacznie się zamykać przed nami to jak pisałem wcześniej, problem rozwiąże malutki grzejnik o mocy 500W

 

Może jesteśmy jacyś "skrzywieni" bo w mieszkaniu mieliśmy 4 drzwi i też zamykaliśmy tylko te do kibla.... A nie grzaliśmy tam klimą tylko miejskim CO

No i widzisz, tu grzejnik, tam grzejnik i na końcu instaluje się tych grzejników np. pięć do ośmiu. Dobry grzejnik panelowy od Atlantica to koszt powiedzmy 400-500 zł, są też i droższe, bo ładniejsze. Dolicz kilka tysięcy na grzejniki z precyzyjnym sterowaniem, dolicz pompę do CWU i zrobi się wcale nie taka niska kwota. Ja wiem jaka, bo przez te obliczenia przechodziłem i w końcu powiedziałem sobie "walić to" i to w domku 64-metrowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz, tu grzejnik, tam grzejnik i na końcu instaluje się tych grzejników np. pięć do ośmiu. Dobry grzejnik panelowy od Atlantica to koszt powiedzmy 400-500 zł, są też i droższe, bo ładniejsze. Dolicz kilka tysięcy na grzejniki z precyzyjnym sterowaniem, dolicz pompę do CWU i zrobi się wcale nie taka niska kwota. Ja wiem jaka, bo przez te obliczenia przechodziłem i w końcu powiedziałem sobie "walić to" i to w domku 64-metrowym.

 

Jakich ośmiu ? :D

Jakie kilka tysięcy na grzejniki ? :D

Jedyne co mnie czeka, to być może wymiana bojlera na pompę do CWU lub zastąpienie bojlera jeszcze większym bojlerem i wrzucenie paneli na dach ( żeby przy braku słońca mieć ciepłą wodę na 2 dni ) które i tak zamierzam robić bez względu na to czym będę grzał dom ( instalacja będzie mniejsza od zapotrzebowania i jej głównym zadaniem będzie grzanie wody plus autokonsumpcja dla oczyszczalni biologicznej, pompy w studni czy puszczania zmywarki w dzień )

W łazience mam 1 grzejnik i być może 1 mi dojdzie w młodego pokoju jak zacznie się zamykać przed nami. Jest też opcja że grzejnik nie będzie potrzebny jak stanie tam jakiś inny sprzęt który zużywa kilkaset wat ( a to raczej nieuniknione u nastolatka )

 

Mój dom ogrzeje najtańszy Haier 5kW, plus grzałka 3kW w układzie gdyby nagle pojawiły się mrozy po 25 na minusie. Mimo tego dalej mnie pompa nie przekonuje bo jak doliczę wszystko do niej i robociznę to mam grzania klimą na minimum 10 lat... a przecież pompa też jakiś prąd zużyje w tym czasie ( 15000 kWh ? ) i sama może wymagać wymiany po 10 latach

Edytowane przez sito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyski bytowe z dzisiaj :

 

-czajnik bezprzewodowy rano 3 minuty

-podgrzanie obiadu na indukcji 5 minut

- 2 żarówki LED obecnie

- młody gra na konsoli więc chodzi TV 30W i konsola 100W

- lodówka przez cały dzień 1kWh

- router

- bojler jak włączy dogrzanie wody to energia zostaje w pomieszczeniu gospodarczym i z niego leci prosto kominem na dwór

- jutro puścimy zmywarkę, ale ona raczej nie dogrzeje domu :D

 

Każdy człowiek i zwierz stałocieplny jest grzejnikiem o mocy zależnej od wielkości i aktywności.

Każde użycie CWU to zyski bytowe - większość ciepła oddaje jeszcze w domu.

Każde urządzenie elektryczne jest grzejnikiem więc praktycznie całe zużycie prądu wewnątrz domu to jego ogrzewanie. W tym (w zależności od umiejscowienia wentylatorów) co najmniej połowa energii elektrycznej zużywanej przez rekuperator.

Zmywarka też dogrzewa. Jest słabo izolowana i grzeje swoje otoczenie, naczynia też stygną w domu, a nie na dworze przecież. A i spuszczana ciepła woda grzeje wężem, syfonem i kanalizacją.

 

TV to jakieś zabytkowe maleństwo nie-smart? Mój KD-55XF8596 "wyłączony" ciągnie 22W. Producent na zgłoszenie, że w instrukcji stoi pobór <0,5W odpisał:

"Nawiązując do zgłoszenia, informuję iż niskie zużycie prądu, które gwarantuje producent, jest po uprzednim odłączeniu wszystkich urządzeń (dekoder, Blue - Ray, dysk HDD etc.) oraz rozłączeniu połączeń Bluetooth, internetowego. "

W czasie pracy ponad 100W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...