Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

co pod basen ogrodowy?


Recommended Posts

Już 3 rok męczę się latem z koszeniem wokół basenu. Co rok układanie styropianu, folia, wiatr itd... Potem kosiarką zaczepiam i masakra.

Wymyśliłem sobie tak: Wykopie na jakieś 10cm w głąb ziemi, na to położę 5cm twardego styropianu i na to myślałem te panele tarasowe. Tylko mam pytanie czy te panele wytrzymają miejscowy nacisk pionowych rurek od basenu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 years później...
Ja nie za bardzo miałem jak dać kostkę, bo to za dużo zachodu było, ale dałem sobie matę i dobrze ją zawinąłem i jak na razie się trzyma. Chociaż nie wiem, bo też nie kosze czesto w sumie. :spam: Tu jeszcze proponują piasek i jakąś folię, ale nie wiem czy masz jakąś możliwość to zrobić Edytowane przez Greengaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyprowadzenie z błędu.

Skoro tak to wycofuję PIR i podtrzymuję styrodur (takie coś właśnie stosuję)

Natomiast robienie wykopu i zagłębianie moim zdaniem to przesada.

Przynajmniej u mnie po demontażu basenu robot koszący by się dostał w niewolę, w zagłębieniu zbierał by się syf liście patyki itp itd.

Tak czy siak po rozebraniu basenu trawa pod nim przestaje występować o ile nie gnije i nie śmierdzi to jest ok.Wystarczy 2 tygodnie basenika i jest pod nim nieciekawie.

Nie chce mi się układać kostki betonowej pod basenikiem ale tak po prawdzie najsensowniej to by było ułożyć styrodur na kostce betonowej na środku trawnika.

Basenik ma na dnie tylko cienki plastik i jak dzieciaki się bawią i skaczą z rozpędu do wody to bez styroduru tak jakby skakały na beton.

Edytowane przez inwestor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
na Zachodzie nikt nie zwija basenu tylko stoi dalej jak stał i tak zalecają .

 

Na zachodzie mają (sorry) inny klimat. Który producent u nas zaleca zostawiać basen pod chmurką?

Bestway dla przykładu twierdzi:

6. Zalecamy demontaż basenu poza sezonem (podczas miesięcy zimowych). Przechowuj w chłodnym, suchym miejscu, poza zasięgiem dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zachodzie mają (sorry) inny klimat. Który producent u nas zaleca zostawiać basen pod chmurką?

Bestway dla przykładu twierdzi:

6. Zalecamy demontaż basenu poza sezonem (podczas miesięcy zimowych). Przechowuj w chłodnym, suchym miejscu, poza zasięgiem dzieci.

 

To w DE mieszkają same nieuki skoro jest ich ponad 2 razy więcej i nikt nie składa na zimę basenów a zimy mają takie same jak nasze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak po rozebraniu basenu trawa pod nim przestaje występować o ile nie gnije i nie śmierdzi to jest ok.Wystarczy 2 tygodnie basenika i jest pod nim nieciekawie.

Czyli jak to ostatecznie zrobiłeś?

Moja znajoma zraziła się do basenów ogrodowych jak sobie postawiła na trawie na całe lato, a potem smród i brud niesamowity.

Nie chciałbym układać kostki, a jedynie zrobić tak, żeby nie było tego smrodu i syfu z wilgoci.

Czy koniecznie należy usunąć humus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...