Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gdzie tu wstawić kominek


heteranthera

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 61
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

w tym małym domku masz już wrysowane cztery kominy/piony. I chcesz dołożyć kolejny? :)

Poza tym potrzebny jest rzut piętra, aby zobaczyć czy komin nie wypadnie w środku jakiegoś pokoju.

 

Zastanawia mnie dlaczego w łazienkach kominów/pionów nie zblokowano przy wspólnej ścianie tylko zrobiono dwa osobne? Bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz w narożniku schodów - tam gdzie skręcają, ale raczej coś małego, jak koza niż wielką zwalistą bryłę.

Ale nie bardzo wiem jak chcesz doprowadzić tam powietrze z zewnątrz (chyba , ze to ma być kominek otwarty?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, kominek tylko dla atmosfery, w święta, czasem w wieczory. Nie będzie trucia domowników :) Pewnie byłaby szybka. Taki jakiś nie duży kominek, koza raczej atmosfery nie podkręca, chyba że są jakieś fajne kozy :) A jak doprowadzić powietrze ? No to jest właśnie mojza zagwostka, mogę deweloperowi coś dorysować i on pomyśli czy zrobi ale raczej jest na tak.. Sam mi nie zaprojektuje.

 

EDIT: No są ładne kozy, to chyba koza na drewno. http://ladnydom.pl/budowa/1,106579,19306212,piece-kominkowe-czyli-kozy-wybor-redakcji-ceny.html

 

Chodziłoby teraz o wskazanie miejsca dla niej, bo jeszcze nie mam projektu wnętrza a deweloper już tynki niedługo chce kłaść.. Schody będą ażurowe, więc pod spodem nie będzie zabudowy, teoretycznie ok ale tyłem do kanap. Może na tej samej ścianie co RTV, czy to byłoby złe miejsce ?

Edytowane przez heteranthera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli normalny wymaga dużych zmian, to widzę ładne kozy: https://www.defrohome.pl/image,galeria,115,1920,1080.png tylko bym zabudował tą rurę aby całość była słupkiem. Myślę o ścianie RTV, po prawo od tv albo pod schodami.. W domku nie ma jeszcze wylewki i ogrzewania podłogowego, dopiero będzie..

 

Czyli właściwie na tym etapie budowy co deweloper by musial zrobić .. Załóżmy że kominek chce wstawić dopiero za jakiś czas, on musi zapewnić wlot powietrza, czyli zrobić kanał w trakcie wylewki aby w przyszłości doporwadzić powietrze do kominka ? Wyprowadzenie dymu - odnoga jakaś od wentylacji w kuchni ? Kominek powinien być prostym słupkiem, pewnie do poziomu sufitu. Albo coś takiego, wyprowadzenie dymu też jakoś schowane: https://www.raczynski-kominki.pl/26869-large_default/haassohn-arlberg-wklad-jonava-iv-wysylka-gratis.jpg

Edytowane przez heteranthera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są jeszcze kominki ekologiczne, mają wejść jakieś nowe normy w 2022r odnośnie zanieczyszczenia powodowanego przez kominki i już ponoć są kominki ekologiczne, które te normy spełniają. Ostatecznie nie musi być słychać palonego drewna, jeśli normy pyłów są mocno przekroczone, ogień to ogień :) Jaki inny rodzaj kominka byście zaproponowali dla romantycznej atmosfery ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir co tak uparłaś się na to doprowadzenie powietrza? Kominem też można jak już.

Co to jest normalny kominek i dlaczego ma być ciężki a może pomyliło Ci się z piecokominkiem i jakaś akumulacją co jest bez sensu przy okazjonalnym paleniu.

 

nie uparłam się, ale po prostu wszyscy posiadacze kominków, których znam, mają powietrze prowadzone pod podłogą lub przez ścianę.

 

Tak samo fundament - nie pisałam "na pewno" tylko "chyba", bo widziałam tak w projektach domów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdziwie romantyczną atmosferę robi otwarty ogień, bez szybki :)

 

Najlepszy efekt występuje gdy otwarty ogień rozpalisz bezpośrednio na parkiecie. Gdy klejony jest na subit , to ogień do sufitu jest gwarantowany. Jeśli dom jest wyposażony w czujkę dymu, to może strażacy zdążą na czas:o

 

 

 

Czujki dymu i gaśnice kupisz najszybciej ....

po takim doświadczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...