Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Elektryczne maty grzewcze


Romi00

Recommended Posts

Już napisałem jest taki wyrzut powietrza jak z konwektora czyli prawie żaden.Chyba miałeś styczność z takim urządzeniem jakim jest konwektor bo z klimą raczej nie skoro tak pytasz ?Chłód z klimy oczywiście jest ale jak ustawimy w tryb osuszania albo chłodzenia a jeśli jest włączona w trybie grzania to o jaki chłód pytasz?Jak będziesz miał okazję to proponuję sobie włączyć w taki tryb na grzanie i przystawić rękę lub stanąć bezpośrednio pod klimą.Nie do wiary,ale no nie dmucha w trybie silent jak zwykła farelka która przy klimie to "huragan" robi sprawdzałem to na 3,5kW klimce .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie widziałem klimy w łazience i jeszcze 6m przerost formy nad treścią.Eksperyment robiłem na suchej ręce więc odczucia pozytywne jest gorąco.Na mokrej też powinno być spoko bo dajesz na 30 i nie dmucha jak z farelki.Musisz mi uwierzyć na słowo jak będziesz miał okazję sprawdzić to sam się przekonasz jak ja:D Oczywiście lepiej się sprawdza w łazience grzejnik typu"słoneczko" jak farelka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez żadnego OZC można się domyśleć, że 170 W już przy 10* na zewnątrz i zerowej termoizolacji można sobie podarować, bo co najwyzej podłoga będzie ciepła, ale powietrze już nie.

 

170W/m2 to bardzo duża moc. Ja mam w łazienkach 101W/m2 i jeszcze nie potrzebowałem tym grzać dłużej, niż 1/4 czasu.

 

No i 170W nie idzie w całości na grzanie łazienki, bo spora część tej mocy pójdzie sobie w cholerę dołem.

 

Ile sobie pójdzie? Wiemy, że styropian w podłodze jest, nie wiemy ile. A Ty wiesz, ze sobie spora część pójdzie?

 

Nie ma w tym wypadku nic lepszego i tańszego niż bryzgoszczelny grzejnik elektryczny 1-2 kW z termostatem, bo temperaturę dyżurną trzeba trzymać również podczas nieobecności użytkownika (czyli 99% czasu), inaczej grzybek murowany.

 

I niby te 170W/m2 x 6m2 = 1020W można sobie podarować w podłodze, ale już grzejnik elektryczny 1-2kW na dwa pomieszczenia jest OK?

Maty pozwolą zaoszczędzić znaczną kwotę grzejąc najprawdopodobniej w 100% w taniej strefie. Grzejnik to najdroższe w używaniu rozwiązanie.

 

Na podłogę jakaś mata, jak komuś zimno w stópki, albo gretingi pod prysznicem. Partyzanckie warunki, trudno.

Nie wiem tylko jak można polecać klimę za 3 koła komuś, kogo nie stać na położenie styropianu z siatką na pomieszczeniu wielkości kiosku Ruchu :)

Ludzie, zejdźcie na ziemię :lol2:

 

Jak trzeba wielu kWh ciepła, to klima szybko okaże się najtańszym rozwiazaniem. Jakby średnio trzeba było 3kWh dziennie x 220 dni to grzanie klimą będzie kosztowało jakieś 74zł przy 10% w drogiej strefie a grzanie matami 202zł przy grzaniu w 100% w taniej strefie. I klima za 3K zł się nie opłaci a do tego tracimy komfort ciepłej podłogi. Ale jak dziennie trzeba będzie średnio 6 kWh to już klima daje oszczędności 256zł/r i można zaczynać się zastanawiać, czy to jest opłacalne a przy 9kWh/dzień już trudno o wątpliwości. Dlatego pisałem o OZC.

 

No i jaka jest minimalna wymiana w takim 2,5 kW klimatyzatorze za 2-3 tysiace złotych? Jesteś absolutnie pewien, że nie będzie czuć chłodu po wyjściu spod prysznica?

 

Jak wychodzisz spod prysznica to klima dawno sama się wyłączy, bo od ciepłej wody zrobi się za ciepło w pomieszczeniu. Można też przed prysznicem wyłączyć ja ręcznie albo z harmonogramu.

Ale nawet jak chodzi, to suszarkę do włosów odbierasz jako zimno?

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=429917

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaizen czytaj uważnie:

Wracając do metrażu to w łazience po odjęciu brodzika i toalety przyjdzie mata 1m2

Gość ma 1 m2 na system grzewczy podłogowy. To mu nie daje 1 kW w podłodze. A ciepło ucieka również ścianami pionowo do gruntu. Postawię kratę piwa, jak uda mu się ogrzać tę łazienkę matą 170 W przy choćby 0 na zewnątrz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ma 1 m2 na system grzewczy podłogowy. To mu nie daje 1 kW w podłodze. A ciepło ucieka również ścianami pionowo do gruntu. Postawię kratę piwa, jak uda mu się ogrzać tę łazienkę matą 170 W przy choćby 0 na zewnątrz :)

 

Niemożlwie, żeby z 6m2 po odjęciu brodzika i toalety zostało 1m2. Więc te 170W nie wypadnie na 6m2 - a na 2m2 też powinno wystarczyć. Powinno, ale bez OZC to zgadula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemożlwie, żeby z 6m2 po odjęciu brodzika i toalety zostało 1m2. Więc te 170W nie wypadnie na 6m2 - a na 2m2 też powinno wystarczyć. Powinno, ale bez OZC to zgadula.

Nawet jakby były 3 m2, to i tak będzie za mało. U mnie obciążenie łazienki 8,5 m2 wynosi ok. 500W wg OZC, a ja mam jednak potężną izolację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Cześć,

Podpinam się.

 

W całej chacie ogrzewanie podłogowe wodne. W WC, które zaczynamy remontować (stan wylewka na podłodze i tynk na ścianach) 1/3 powierzchni wodne, reszta nic - miał tam być prysznic i poprzedni właściciel nie dał tam ogrzewania w podłogę.

 

Myślałem o matach grzejnych, ale to podniesie mi podłogę o dobre 2cm - nie zlicuje się podłoga z holem gdzie są panele. Skuwać wylewkę, żeby pociągnąć wodne - raczej nie ma szans, bo cały dom wykończony, więc taki syf odpada/ Jakieś inne opcje? Folii grzewczej w warstwę kleju do kafli dać nie mogę.

 

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...