Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie sufitowe własnego projektu


damian88max

Recommended Posts

Widziałem, że niektórzy tak robią. Ja preferuję jednak robić to w warstwie tynku. Dużo niższa bezwładność.

 

 

w domu szkieletowym nie masz za dużo innych możliwości. ale tam nie ma stropu który bardzo długo sie grzeje.

albo musisz kłaść tynk na GK.

 

dostałem już kilka odpowiedzi od firm ze nigdy tak nie kładli. W sumie się nie dziwię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przy suficie to może być większy problem - ale w przypadku ścian i GK nie było problemu. Mam tak całą ścianę w garażu.

Jeśli dasz te rurki luzem w suficie podwieszanym to jeszcze bardziej musisz pilnować punktu rosy. Rurka w tynku na którą idzie zasilanie 17 stopni obniża temperaturę ściany do 20 stopni. Ta sama rurka luzem ma po prostu 17 stopni.

Pytanie tylko jak z oddawaniem ciepła i chłodu w powietrzu. Ale jeśli ktoś tak robi i działa, to pewnie też tak można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaizen z innej beczki - jaką masz wylewkę pod tym litym drewnem i ile. Ja planowałem wszędzie anhydryt, w salonie mam 6,5 cm na wylewkę, ale firma parkieciarska sugerowała że wylewka cementowa lepiej oddaje ciepło (tj. wolniej) co jest "zdrowsze" dla deski litej - chociaż kładą na jednym i drugim.

 

Ok. 8cm:

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?91502-miksokret-i-plastyfikator&p=7673671&viewfull=1#post7673671

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy suficie to może być większy problem - ale w przypadku ścian i GK nie było problemu. Mam tak całą ścianę w garażu.

Jeśli dasz te rurki luzem w suficie podwieszanym to jeszcze bardziej musisz pilnować punktu rosy. Rurka w tynku na którą idzie zasilanie 17 stopni obniża temperaturę ściany do 20 stopni. Ta sama rurka luzem ma po prostu 17 stopni.

Pytanie tylko jak z oddawaniem ciepła i chłodu w powietrzu. Ale jeśli ktoś tak robi i działa, to pewnie też tak można.

 

rozmawiałem z firmą która Ci robiła, gość konkretny ale chwilowo nie działa.

 

z ciekawostek firma z Płocka pana Rafała.

Bierze 17 tys netto za sam projekt :D bez wcześniejszej wyceny. Zacytuje:

Pytanie:

"Witam,

Sam projekt ot 17 tys? chciał bym znać orientacyjny koszt całej inwestycji. "

Odpowiedź:

"Aby się dowiedzieć trzeba zapłacić."

 

czy ktoś się spotkał z podobnymi firmami i podejściem? bo ja pierwszy raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rzeczywiście konkretny. Mówił czemu nie działa?

Podjerzewam, że może mieć problem z wykonawcą. Te instalację u mnie robili ponad tydzień w 3 osoby, a stawka za robociznę była raczej niewygorowana. Sam montaż niezwykle upierdliwy. A miał jedną ekipę.

 

Na grupie na FB pompy ciepła porozmawiaj ze specjalistą da ludzie którzy montują systemy Heinlicha - maty kapilarne. Tam poznasz raczej ofertę.

 

To podejście najpierw projekt to jakaś chora akcja :)

 

Od mojego wykonawcy miałem wstępną wycenę gratis, potem porządnie wykonany projekt, policzone przepływy moc grzewcza i chłodząca dla zadanych temperatur zasilania, zmiany według ustaleń, sprawdzenie instalacji z protokołem, dokumentacja podwykonawcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rzeczywiście konkretny. Mówił czemu nie działa?

Podjerzewam, że może mieć problem z wykonawcą. Te instalację u mnie robili ponad tydzień w 3 osoby, a stawka za robociznę była raczej niewygorowana. Sam montaż niezwykle upierdliwy. A miał jedną ekipę.

 

Na grupie na FB pompy ciepła porozmawiaj ze specjalistą da ludzie którzy montują systemy Heinlicha - maty kapilarne. Tam poznasz raczej ofertę.

 

To podejście najpierw projekt to jakaś chora akcja :)

 

Od mojego wykonawcy miałem wstępną wycenę gratis, potem porządnie wykonany projekt, policzone przepływy moc grzewcza i chłodząca dla zadanych temperatur zasilania, zmiany według ustaleń, sprawdzenie instalacji z protokołem, dokumentacja podwykonawcza.

 

mowił że czeka aż się uspokoi pewnie chodziło mu o zmiany podatkowe, trochę go rozumiem, bo sam prowadzę działalność.

 

czekam na dwie inne wyceny, i mam wyceny samego materiału prosto z chin do własnoręcznego złożenia (czekam na pełną wycenę wraz z transportem pod drzwi) ale teraz mają chiński nowy rok ;). Jak transport nie będzie za dużo kosztował to cena będzie o połowę niższa niż to co za proponował gość z pierwszej firmy. tylko trzeba samemu rozłożyć i zaprosić kogoś zeby to pozgrzewał. ( jeszcze kwestja jakości ale firma produkuje maty i projektuje maty już od ponad 15 lat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... do tego pompa gruntowa za 100netto ale się nie przyłożyli do tej wyceny bo 13kW pompę do domu który ma zapotrzebowanie na 2kWh na rok.

 

Widac nie dla wszystkich jest wiarygodne te 2 kkWh (nie 2 kWh), chociaz zapewne tego nie liczyli. Nie wiem ile m2 ma Twoj dom ale ta wartosc jest naprawde mało wiarygodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac nie dla wszystkich jest wiarygodne te 2 kkWh (nie 2 kWh), chociaz zapewne tego nie liczyli. Nie wiem ile m2 ma Twoj dom ale ta wartosc jest naprawde mało wiarygodna.

 

tak masz racje 2kkWh, nawet jeśli będzie 2x czy 3x tyle to dalej nie uważam aby trzeba było łądować 13kW mocy. Parametry U dla scian fundamentu oraz dachu U=0,1. I brak takich mostków jak w normalnym domu bo to dom szkieletowy.

Ale powiem wiecej jak zbuduję i zamieszkam :).

Edytowane przez damian88max
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak masz racje 2kkWh, nawet jeśli będzie 2x czy 3x tyle to dalej nie uważam aby trzeba było łądować 13kW mocy. Parametry U dla scian fundamentu oraz dachu U=0,01. I brak takich mostków jak w normalnym domu bo to dom szkieletowy.

Ale powiem wiecej jak zbuduję i zamieszkam :).

A czasem U nie jest równe 0.1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...