Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

gdzie ten tani węgiel


Brylak

Recommended Posts

Cudowna wiadomość o dostawach węgla gruchnęła, ale gdzie ten węgiel można kupić? Cos wydaje mi się że pojechał do elektrowni i elektrociepłowni, bo zapotrzebowanie jest duże. A co zawyły człowiek ma zrobić? Pewnie kolejki, zapisy i czatowanie tydzień pod skupem mnie czeka? Jakie są wasze przewidywania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tani?

W Mongolii i gdzieś w Ameryce łacińskiej.

A w portach EU, drożej niż na naszych składach.

A nasz Pinokio, to nawet się nie interesuję tematem. Tylko podpisuje zakazy, co jest oczywistością, od kiedy stał się premierem.

Sam powiedział, że mamy zarabiać na miskę ryżu, kiedy był prezesem banku.

Także pinokio, prezes, długopis, to w to samo. Wszyscy grają do bramki byłego premiera, który się ewakuował z tonącego okrętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudowna wiadomość o dostawach węgla gruchnęła, ale gdzie ten węgiel można kupić? Cos wydaje mi się że pojechał do elektrowni i elektrociepłowni, bo zapotrzebowanie jest duże. A co zawyły człowiek ma zrobić? Pewnie kolejki, zapisy i czatowanie tydzień pod skupem mnie czeka? Jakie są wasze przewidywania?

 

Większość z nas nie ma szans na tak zwany tani węgiel, sprowadzony z innych krajów z dopłatą. Dlaczego?

Dopłata do tańszego węgla w tym roku – bo zadeklarowane pieniądze są podzielone na 2 lata – wystarczy na ok. 1,4 mln ton a przypominam, że w każdym roku indywidualne gospodarstwa domowe potrzebują około 6-7 mln ton. Więc to co tak szumnie zapowiadali to tak naprawdę kropla w morzu potrzeb.

Dodatkowy problem to niejasne warunki dla współpracujących firm, otóż prywatne przedsiębiorstwa musiałyby same kredytować tani węgiel dla klientów bo możliwa dopłata dopiero w marcu przyszłego roku. Tak na marginesie zdaje sobie sprawę, że aktualnie żyjemy w trudnym, około wojennym czasie i jestem w stanie zapłacić więcej za węgiel – jak mus to mus. Za wszystko płacimy więcej – inflacja realna to 20% a ta związana z żywnością to pewnie i ze 30%. Czasy taniej energii ciepła też już bezpowrotnie za nami. Tym bardziej że jak widać aktualnie oznaczała ona krew niewinnych. Jestem w stanie zapłacić więcej, nawet jeśli będą wspomagał się kredytem. Właśnie zrobiłem mniejsze co prawda ale jednak zakupy ekogroszku /moderowano/ dla rodziców i szwagra – jest dostępny w sklepie internetowym i można go kupić bez kolejek bez problemów. Cena jest wysoka jednak kupiłem teraz bo podejrzewam, że od września będzie jeszcze drożej nawet w okolicach 4,5 za tonę. /moderowano/ mam sprawdzonego ma wysoką moc i splam go mniej.

Edytowane przez finlandia
Regulamin pkt 2.4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała prawda o kryzysie węglowym jest taka:

W 2019 rząd PiS nakazał ograniczyć wydobycie o 9 mln ton.

Lukę zapełnił tani węgiel z Rosji.

Od lutego nie zrobili nic, a w zasadzie spowodowali dramatyczną sytuację działając na niekorzyść obywateli.

Krótko, rzetelnie i na temat - cała prawda o aktualnej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak Polacy nauczyli się wreszcie palić węglem? Jak widzę te kłęby żółtego dymu z kominów, to wiem, że można tam zmniejszyć zużycie węgla o połowę prawidłowo paląc. Jak by wszyscy tak zrobili, to węgla by starczyło. Pomarzyć można.

Wujkowi tłumaczyłem, jak palić oszczędnie i mnie zwyzywał (wie lepiej, bo tak pali od 40 lat!). Potem zaczął palić oszczędnie, bo ... ksiądz na kazaniu mówił jak palić w piecu.:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"gdzie ten tani węgiel"

Podczas szczytu klimatycznego w Katowicach prezydent Andrzej Duda powiedział, że Polska zapasy węgla ma na 200 lat. To samo mówił w kampanii prezydenckiej w 2015 roku.

W maju 2015 roku w czasie kampanii prezydenckiej ówczesny europoseł Andrzej Duda odwiedził Śląsk. Przed kopalnią "Halemba-Wirek" górnikom udającym się na szychtę rozdawał kawę i bułki. Przekonywał wtedy, że "nie ma zgody na zamykanie polskich kopalń". Stwierdził, że węgiel to "jest nasz narodowy skarb i gwarancja suwerenności energetycznej".

Zwrócił wtedy uwagę, że Polska posiada 90 procent europejskich złóż węgla, i że możemy go wydobywać ponad 200 lat. - Śląsk jest bardzo ważnym miejscem, dla Polaków jest symbolem ciężkiej pracy ludzi, którzy są bardzo zaangażowani. Praca górnika jest pracą szczególną, ci ludzie zasługują na wielki szacunek - powiedział wtedy europoseł Duda.

 

Podobnie prezydent Andrzej Duda mówił o polskim węglu podczas katowickiego szczytu klimatycznego. - Węgiel jest naszym strategicznym surowcem. Jak podają eksperci, mamy jeszcze zapasy węgla na 200 lat i trudno, żebyśmy z naszego surowca, dzięki któremu mamy suwerenność energetyczną zapewnioną i zagwarantowaną, całkowicie zrezygnowali - powiedział w poniedziałek. Potem podczas konferencji prasowej oświadczył, że nie ma dzisiaj strategii całkowitej rezygnacji z węgla w Polsce.

https://konkret24.tvn24.pl/polska,108/na-ile-lat-starczy-polskiego-wegla,889365.html

 

Chyba miał rację.

Węgla mamy pod dostatkiem ale głęboko pod ziemią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudowna wiadomość o dostawach węgla gruchnęła, ale gdzie ten węgiel można kupić? Cos wydaje mi się że pojechał do elektrowni i elektrociepłowni, bo zapotrzebowanie jest duże. A co zawyły człowiek ma zrobić? Pewnie kolejki, zapisy i czatowanie tydzień pod skupem mnie czeka? Jakie są wasze przewidywania?

 

Można kupić za 3-3,5 tyś za tonę . Za miesiąc dwa będzie dużo węgla właśnie w tych cenach. Dla szczęśliwców jest węgiel ze sklepu PGG i Taurona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby dziś rządził Donald Tusk, nie byłoby problemu z węglem. Polska energetyka wiatrowa i fotowoltaika byłyby na takim poziomie rozwoju, że trochę węgla na uzupełnienie potrzeb energetycznych, znalazłoby się bez problemu.

Co ty gadasz?. Tylko nasz węgiel daje nam pewne i niezależne źródło energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...