Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

O ratowaniu dupy w ostrym kryzysie, póki jeszcze jest ciepło...


Recommended Posts

Na poziomie ogólnopolskim też znane są przypadki osób, które startowały z odległych numerów list partyjnych a jednak wygrywały - po prostu zdobyli szacunek lokalnych społeczności

 

A co trzeba zrobić, żeby znaleźć się na liście partyjnej?

I skąd takie osoby mają kasę na plakaty, paliwo do busa do objazdu okręgu, na spoty i kiełbasę wyborczą?

I jak to potem się przekłada na podniesienie ręki w czasie głosowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 194
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dla mnie smutne to co piszesz, w mojej opinii to objaw pychy. Ciągle się zastanawiam jak można się tak dawać ogłupiać politycznej propagandzie. Łatwość z jaką politycy podzielili polaków na wzajemnie zwalczające się (coraz brutalniej niestety) plemiona mnie przeraża...A nie lepiej po prostu "Świat nie dzieli się na zagranicznych i krajowych, a prosto na mądrych i głupich..". A ruscy ( i nie tylko) tylko klaskają jak się "polaczki" sami miedzy sobą tarmoszą.

Osobiście szanuję parę osób z PIS jak i PO, paru całkiem mi pasuje z PSL. Prawo demokracji - rządzi ten kto wygrywa wybory, teraz PIS , potem pewnie PO. Masz receptę na lepsze jutro to startuj w wyborach, przekonaj ludzi, odpowiedz na parę trudnych pytań na spotkaniach wyborczych :))). A takie ględzenie jak to zły jest PIS, PO, PSL (niepotrzebne skreślić) to generalnie słabe jest. Oczywiście konstruktywna krytyka władzy jest jak najbardziej potrzebna i słuszna

Postponowanie ludzi bo tak wybrali a nie inaczej w mojej opinii jest niegodne.

 

One moment!!! Niby kto nas wyzywał od gorszego sortu, od wykształciuchów? Nie pamietasz lat 2005-2007? Bodajże marszałek Dorn(+2022) z partii PiS. Cytaty mam szukać na youtube? Wówczas się zaczeło. Wczoraj rozmawiałem z wielkim patriotą, fakt że przez Skype, bo daleko. Cytaty leciały z tvp całymi zdaniami, wiem co usłyszałem bo niekiedy kontrolnie włączam szczekaczkę. O inflacji, że mała w Polsce dzięki temu że nie mamy EURoa w Niemczech większa. Klawiatura kilka kliknięć i wyskakuje w jego (AUS) kraju 6,1 u nas 15,6%. On -Bezdech. O zamachu: pytam się jaki zamach jeśli wypłacono odszkodowania a na tvp Polonia transmisja podpisana była "transmisja mszy pamięci ofiar katastrofy ..." , pytam się gdzie jest raport? Gdzie jest wrak? On- A bo ... bezdech. Kilka innych tematów nie na gebę tylko wrzucam na poczekaniu linki do oficjalnych stron. Nic, zero odpowiedzi poza cytatami z Holeckiej lub Kowalskiego. Ci ludzie maja tak zabetonowane mózgi że nie widzą najwiekszej bzdury!

Przykład:

 

To jest gatunek który skażenie Odry przez Niemców koło Słubic i spłynięcie rzeką w dół mapy na Opolszczycnę łyka gładko jak gęś kluski.

 

Że ktoś skromnie wyposażony umysłowo, to pal licho. Lecz takie kocopały słyszę od ludzi po mat-fiz-chemie na znanym uniwersytecie!

Ja sie nie czepiam o wybory polityczne , ale do jasnej cho...y rozum jest po to aby go używać! No chyba że to nie ludzie, lecz ameby człekokształtne. Istoty które w toku ewolucji przeżyły 60 milionów bez mózgu. Tylko od kiedy to ameby mają bierne i czynne prawa wyborcze?

Edytowane przez Bertha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co trzeba zrobić, żeby znaleźć się na liście partyjnej?

I skąd takie osoby mają kasę na plakaty, paliwo do busa do objazdu okręgu, na spoty i kiełbasę wyborczą?

I jak to potem się przekłada na podniesienie ręki w czasie głosowania?

 

można założyć własną partię :))) , jak to niektórzy na tym forum piszą - głupi naród zagłosuje. Przykładów mnóstwo - Palikot, Petru, Biedroń, Korwin, aktualnie Hołownia.

Więc nie szukać usprawiedliwień tylko działać :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One moment!!! Niby kto nas wyzywał od gorszego sortu, od wykształciuchów? Nie pamietasz lat 2005-2007? Bodajże marszałek Dorn(+2022) z partii PiS. Cytaty mam szukać na youtube? Wówczas się zaczeło. Wczoraj rozmawiałem z wielkim patriotą, fakt że przez Skype, bo daleko. Cytaty leciały z tvp całymi zdaniami, wiem co usłyszałem bo niekiedy kontrolnie włączam szczekaczkę. O inflacji, że mała w Polsce dzięki temu że nie mamy EURoa w Niemczech większa. Klawiatura kilka kliknięć i wyskakuje w jego (AUS) kraju 6,1 u nas 15,6%. On -Bezdech. O zamachu: pytam się jaki zamach jeśli wypłacono odszkodowania a na tvp Polonia transmisja podpisana była "transmisja mszy pamięci ofiar katastrofy ..." , pytam się gdzie jest raport? Gdzie jest wrak? On- A bo ... bezdech. Kilka innych tematów nie na gebę tylko wrzucam na poczekaniu linki do oficjalnych stron. Nic, zero odpowiedzi poza cytatami z Holeckiej lub Kowalskiego. Ci ludzie maja tak zabetonowane mózgi że nie widzą najwiekszej bzdury!

Przykład:

 

To jest gatunek który skażenie Odry przez Niemców koło Słubic i spłynięcie rzeką w dół mapy na Opolszczycnę łyka gładko jak gęś kluski.

 

Że ktoś skromnie wyposażony umysłowo, to pal licho. Lecz takie kocopały słyszę od ludzi po mat-fiz-chemie na znanym uniwersytecie!

Ja sie nie czepiam o wybory polityczne , ale do jasnej cho...y rozum jest po to aby go używać! No chyba że to nie ludzie, lecz ameby człekokształtne. Istoty które w toku ewolucji przeżyły 60 milionów bez mózgu. Tylko od kiedy to ameby mają bierne i czynne prawa wyborcze?

 

powtórzę - postponowanie całych grup społecznych za ich wybór jest niegodne i w mojej opinii prymitywne. Już niejeden dostał Nobla za próbę wytłumaczenia czym kieruję się ludzie w swoich wyborach, po czym teoria się w czasie dezaktualizowała i powstawała kolejna - spłycanie wyboru tylko do aspektu finansowego jest delikatnie mówiąc zbytnim uproszczeniem.

Dalsze pogłębianie polaryzacji społeczeństwa prowadzi do mordów politycznych ( co już się stało), zabija współpracę w społeczeństwie ( co Ja będę z nim gadał , przecież to idiota z PO/PIS/PSL...) a i niestety do eksterminacji fizycznej - faszyzm, komunizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tacy, którym się chce.

Zakładają partie.

Opowidają jak ma być, żeby było 'dobrze".

A my?

My idziemy i głosujemy na nich...

Ja zawsze zagłosuję na tych co chcą zmniejszenia podatków, danin i opłat.

A jak "dają" to, oczywiście - wezmę..

Akurat mam kopciucha to jakieś 3000 przytulę

Sępy już duze to na nich 500+ nie wezmę

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kiego grzyba w temacie dotyczacym zabezpieczenia alternatywy na wypadek kryzysu energetycznego uprawiacie taką polemikę .?

 

adam poruszyl ciekawy aspekt naszego bezpieczenstwa i sie wylalo morze....

Miejcie proszeę na uwadze, ze bezpieczeństwo rozumiane jako "stan braku realnego zagrozenia" bardzo rzadko wystepuje w przyrodzie jako cos stałego.

 

Jakby ktos sie czul na silach podywagowac o różnicach pomiedzy "bezpieczenstwem" a "poczuciem bezpieczenstwa" to sam dojdzie do sedna problemu. o ile rzecz jasna nie stosuje chwytow erystycznych.

Moim zdaniem w stanie zagrozenia liczy sie przetrwanie biologiczne. A to uzaleznione bedzie od naszych umiejetnosci adaptacyjnych. I tu pojawia sie miejsce na "synergię".

 

Trudny temat bo trzeba sie bedzie przyznac przed soba do braku wiedzy, nauczyc sztuki rozmowy z drugim czlowiekiem, czyn wreszcie umiejetnosci kooperacji.

Jak sie tak czyta powyzsze wypowiedzi to nasuwa sie wniosek ze groch z kapustą.

Chociaz na wypadek kryzysu to moze faktycznie lepiej groch z kapusta uprawiac niz taki dyskurs.

 

Czy sie to komus podoba czy nie;czy sie to komus nie miesci w jego "warszawko-centrycznym" światopogladzie jak zimno i ciemność zawita pod strzechę warto miec alternatywnie najprostsze medium energii, pozbawione tych wszystkich elektro i eko gadzetow co to zawiodą w najmniej oczekiwanym momencie.

 

I tak praktyka zweryfikuje czy i kto mial racje.

 

z niedzielnym pozdrowienim dla zalozyciela watku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że "kumasz" o co mi chodziło.

Sporo tu takich co "wiedzą lepiej".

A jak sie STANIE to zobaczymy co będzie.

 

Adam M.

 

stary jestem, budowę kończę, przydomówkę wczoraj skonczylem zasypywac przy pomocy własnych odnóży to i siły nie mam na walkę ze światem. Teraz to juz tylko mogę go ogladac i podziwiac z wlasnego progu. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kiego grzyba w temacie dotyczacym zabezpieczenia alternatywy na wypadek kryzysu energetycznego uprawiacie taką polemikę .?

 

 

Heh...każdy wątek tak się kończy. To po pierwsze.

Po drugie - czy pisanie, że na widok nieudaczników życiowych (zdaniem piszącego) którzy (o zgrozo) mają prawa wyborcze,leci się sprawdzić czy broń nabita.

- albo że WSZYSCY powinni przejść przeszkolenie z bronią , co mi przypomina czasy komuny i ludzi, którzy za wyznawaną religię szli do więzienia, bo nie chcieli broni dotykać

- czy też wiersze i teorie o tym, że KTOŚ nas zniewolił.

Co to ma wspólnego z wątkiem o zabezpieczeniu na czas kryzysu energetycznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Co to ma wspólnego z wątkiem o zabezpieczeniu na czas kryzysu energetycznego? "

 

NIC!

Ale naprawdę mam wyrównywacz szans!!!

I naprawdę uważam,, ze WSZYSCY powinni przeejść przeszkolenie z obsługi broni.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę się mylić ale chyba znalazłeś przyczynę zatrucia Odry...

 

W Odrze zawsze był większy lub mniejszy syf i wszyscy rządzący mieli to z zadzie.

Tak na szybko - Obrzyca, dopływ Odry - https://gazetalubuska.pl/sniete-ryby-w-obrzycy-w-okolicy-kargowej-i-chwalimia-ludzie-sa-w-szoku-mowia-ze-jest-ich-cala-masa-co-sie-stalo/ar/c1-15142858

Zeszły rok - https://gazetalubuska.pl/krosno-odrzanskie-zatruta-odra-za-duze-stezenie-fenolu-skad-sie-wzielo/ar/c15-15915265

 

Za komuny było jeszcze gorzej. Jak na pokonywaniu Odry BRDM-ami namówiliśmy chorążego od chemików, by zobaczył co w niej jest, to odradził nam mycie menażek w rzece. Za łepka byłem 3 noce i dwa dni na rybach. Dwa jazgarze złapane przez 5ciu ludzi skutecznie nas z wypraw nad Odrę wyleczyły. Większe szczupaki czy okonie łapaliśmy w rowach na polach przy pomocy siatki naciągniętej na ramę np okna.

Nad Odrę to wędkarze jeździli popić a nie łapać :D

Po upadku komuna popadały zakłady i rzeka odetchnęła. Troszeczkę...

Chemia z pól, ścieki "tylko z trzeciego" nielegalne wysypiska śmieci z zachodu - wcale bym się nie zdziwił, jakby się okazało, że ktoś wlał jaki syf ściągnięty zza granicy. Dodać do tego temperatury i niski poziom wody = katastrofa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Co to ma wspólnego z wątkiem o zabezpieczeniu na czas kryzysu energetycznego? "

 

NIC!

Ale naprawdę mam wyrównywacz szans!!!

I naprawdę uważam,, ze WSZYSCY powinni przeejść przeszkolenie z obsługi broni.

 

Adam M.

 

Ja mam w domu 3 sztuki legalnej broni i jakoś nie kojarzę, że mi zapewni energię do napędu PC czy kuchenki. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w domu 3 sztuki legalnej broni i jakoś nie kojarzę, że mi zapewni energię do napędu PC czy kuchenki. :cool:

 

Przydadzą ci się jak wygłodzony sąsiad z kłonicą przyjdzie odebrać ci to co masz - bo on nie ma.

 

Adam M.

 

PS.

Fajna zabawa z tym popukiwaniem na strzelnicy.

A.M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kosiarkę (spalinową) co jakiś czas jej uzywam.

Mam żabę do rur i też ją używam

Mam autko i też się nim posługuuję.

Mam śrubokręt i nie zawaham się go uzyć.

Mam też czarnoprochowca i TEŻ NIE ZAWAHAM SIĘ go UŻYĆ!

Po prostu...

Umiem i lubię uzywać różnych narzędzi.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kiego grzyba w temacie dotyczacym zabezpieczenia alternatywy na wypadek kryzysu energetycznego uprawiacie taką polemikę .?

 

adam poruszyl ciekawy aspekt naszego bezpieczenstwa i sie wylalo morze....

Miejcie proszeę na uwadze, ze bezpieczeństwo rozumiane jako "stan braku realnego zagrozenia" bardzo rzadko wystepuje w przyrodzie jako cos stałego.

 

Jakby ktos sie czul na silach podywagowac o różnicach pomiedzy "bezpieczenstwem" a "poczuciem bezpieczenstwa" to sam dojdzie do sedna problemu. o ile rzecz jasna nie stosuje chwytow erystycznych.

Moim zdaniem w stanie zagrozenia liczy sie przetrwanie biologiczne. A to uzaleznione bedzie od naszych umiejetnosci adaptacyjnych. I tu pojawia sie miejsce na "synergię".

 

Trudny temat bo trzeba sie bedzie przyznac przed soba do braku wiedzy, nauczyc sztuki rozmowy z drugim czlowiekiem, czyn wreszcie umiejetnosci kooperacji.

Jak sie tak czyta powyzsze wypowiedzi to nasuwa sie wniosek ze groch z kapustą.

Chociaz na wypadek kryzysu to moze faktycznie lepiej groch z kapusta uprawiac niz taki dyskurs.

 

Czy sie to komus podoba czy nie;czy sie to komus nie miesci w jego "warszawko-centrycznym" światopogladzie jak zimno i ciemność zawita pod strzechę warto miec alternatywnie najprostsze medium energii, pozbawione tych wszystkich elektro i eko gadzetow co to zawiodą w najmniej oczekiwanym momencie.

 

I tak praktyka zweryfikuje czy i kto mial racje.

 

z niedzielnym pozdrowienim dla zalozyciela watku

 

delikatnie zwracam uwagę, że to sam autor wątku w pewnym momencie diametralnie zmienił charakter swojego wątku z merytorycznego na polityczny :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kiego grzyba w temacie dotyczacym zabezpieczenia alternatywy na wypadek kryzysu energetycznego uprawiacie taką polemikę .?

 

 

 

Nie wiem czego z mojej pisaniny nie zrozumiałes...

Są takie indywidua, które prawa głosu mieć nie powinny!

Dawniej o losach kraju decydowała mniejszość - szlachta.

Akurat u nas to taka mniejszość to nie była...

No i się rypło!

Byle menel głosuje na tych "co dajo" a my płacimy!

kurwa ich mać...

 

Adam M.

 

przykro to czytać... tak się powoli przekonuję czytając co piszesz, że wyjątkowo się zgadzam, że niektóre osoby rzeczywiście powinny mieć odebrane prawa wyborcze a na pewno dostęp do broni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...