Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Net-billinng opłacalność


Patatay

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Magazynami energi powinni zajmować się zawodowcy,gminy itp a nie Kowalski.

 

Te ekologiczne, zielone lewackie małpki z UE, wykończą własnych zwolenników w kilka lat. Najpierw PV na dachu, oczywiście utrzymywane za pieniądze inwestora, potem magazyny energii- najlepiej chińczyki i na strychu bo jak się zapalą to i tak strażacy ich nawet gasić nie będą, tak jak EV- tylko zaczekają aż dom spłonie.

A na koniec będą swych fanów traktować podatkiem od CO2. Najpierw od kopalnych, a potem od wydychanego CO2! :)

 

https://www.muratorplus.pl/biznes/prawo/bedzie-podatek-od-ogrzewania-gazem-lub-weglem-kto-i-od-kiedy-zaplaci-nowy-podatek-w-polsce-co2-2027-aa-nocf-3NLF-mpW1.html

 

I od autek :)

https://www.money.pl/podatki/nowy-podatek-do-konca-2024-r-uderzy-we-wlascicieli-samochodow-6947716749503360a.html

 

Biorąc pod uwagę fakt, że spory procent otrzymywanej energii w Polsce jest z paliw kopalnych, to chyba EV też opodatkują? A paneliki PV made in China, także obłożą podatkiem od emisji CO2. Przecie energetyka w Chinach głównie na kopalnych stoi! :)

 

Gdyby tak choć jeden z tych zielonych unijnych lewaków zadał sobie trud i sprawdził jak wyglada sprawa separacji REE, czy wydobycia kobaltu, miedzi czy srebra- ich świat absurdu wyglądałby inaczej! ;)

Edytowane przez MartyyMcFly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ekologiczne, zielone lewackie małpki z UE, wykończą własnych zwolenników w kilka lat. Najpierw PV na dachu, oczywiście utrzymywane za pieniądze inwestora, potem magazyny energii- najlepiej chińczyki i na strychu bo jak się zapalą to i tak strażacy ich nawet gasić nie będą, tak jak EV- tylko zaczekają aż do. spłonie.

A na koniec będą swych fanów traktować podatkiem od CO2. Najpierw od kopalnych, a potem od wydychanego CO2! :)

 

https://www.muratorplus.pl/biznes/prawo/bedzie-podatek-od-ogrzewania-gazem-lub-weglem-kto-i-od-kiedy-zaplaci-nowy-podatek-w-polsce-co2-2027-aa-nocf-3NLF-mpW1.html

 

I od autek :)

https://www.money.pl/podatki/nowy-podatek-do-konca-2024-r-uderzy-we-wlascicieli-samochodow-6947716749503360a.html

 

No i podatek od posiadania samych paneli czy wiatraka bo za darmo niet to mamy jak w banku, idziemy do brics tam jeszcze chyba normalni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałeś cały artykuł do którego link podałeś, czy tylko tytuł?

Przecież tam nie ma an słowa o mikro instalacjach.

 

Ucz się czytać między wierszami. Inaczej zawsze będziesz ładowany w d.... tak jak w przypadku PV na dachu :)

 

A Pan słyszał może, o planach wprowadzenia obowiązkowych magazynów energii dla tych którzy wzięli dotacje na PV i mają podpisane umowy z dostawcami energii? Wrzucałem tu jakiś czas temu artykuł na ten temat. Pewnie będzie znów śmiech, jak po moim wpisie, że będą ujemne ceny energii w rozliczeniu dziennym/godzinowym :)

Ten artykuł jest właśnie takim swego rodzaju "przedwiośniem" dla wprowadzenia obowiązku posiadania magazynów energii przy mikro instalacjach.

Jak myślisz, co nastapi wcześniej. Budowa nowych szczytowo- pompowych czy może powyższy obowiązek dla wszystkich posiadaczy PV? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucz się czytać między wierszami. Inaczej zawsze będziesz ładowany w d.... tak jak w przypadku PV na dachu :)

 

A Pan słyszał może, o planach wprowadzenia obowiązkowych magazynów energii dla tych którzy wzięli dotacje na PV i mają podpisane umowy z dostawcami energii? Wrzucałem tu jakiś czas temu artykuł na ten temat. Pewnie będzie znów śmiech, jak po moim wpisie, że będą ujemne ceny energii w rozliczeniu dziennym/godzinowym :)

Ten artykuł jest właśnie takim swego rodzaju "przedwiośniem" dla wprowadzenia obowiązku posiadania magazynów energii przy mikro instalacjach.

Jak myślisz, co nastapi wcześniej. Budowa nowych szczytowo- pompowych czy może powyższy obowiązek dla wszystkich posiadaczy PV? :)

 

Między wierszami można się doczytać wszystkiego. Nawet tego że Ziemia jest płaska. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można coś takiego wymóc i co to ma do dotacji?

 

A no ma to, że podpisując cyrograf z rządem republiki bananowej, jesteś na ich liście dłużników! Nie ma nic darmo. No way! :)

Dostaniesz warunki, albo kupujesz magazyn albo oddajesz dotacje i baw się, zwykle przewymiarowanymi panelikami sam!

 

Aż dziw bierze, że coraz więcej ludzi myśli, że np. taki Tauron, robi sobie sam konkurencję w postaci prosumenta czy zwał go tam jak zwał! LOL!

Oddacie im wszystko. Z nawiązką!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między wierszami można się doczytać wszystkiego. Nawet tego że Ziemia jest płaska. :)

I dlatego masz szpetny szajs na swym dachu!

Angole mówią:

Time on Tell!

 

Pogrzeb sobie w sieci i poszukaj jaki jest plan :)

Jak pisałem o kosztach recyklingu tego złomu to twoi ziomale od PV się śmiali, póki jeden z drugim nie sprawdził ceny na dziś dzień demontaż/transport/recykling instalacji ok 5kWp to ok 10k PLN. W zależności od odległości od firmy np. takiego "Maharadży" z pod Częstochowy.

Czas szybko leci, Chiński szajs wytrzyma może z 10 lat, a wtedy....;)

Edytowane przez MartyyMcFly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego masz szpetny szajs na swym dachu!

Angole mówią:

Time on Tell!

Żadnego szpetnego szajsu nie mam na dachu.

Angielskiego też się między wierszami nauczyłeś?

 

Pogrzeb sobie w sieci i poszukaj jaki jest plan :)

Jak pisałem o kosztach recyklingu tego złomu to twoi ziomale od PV się śmiali, póki jeden z drugim nie sprawdził ceny na dziś dzień demontaż/transport/recykling instalacji ok 5kWp to ok 10k PLN. W zależności od odległości od firmy np. takiego "Maharadży" z pod Częstochowy.

Czas szybko leci, Chiński szajs wytrzyma może z 10 lat, a wtedy....;)

Głupot nie będę komentował, bo szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego szpetnego szajsu nie mam na dachu.

Angielskiego też się między wierszami nauczyłeś?

 

 

Głupot nie będę komentował, bo szkoda czasu.

 

Jaki problem.

Wygoogluj np. firmę recyklingową spod Częstochowy (nie chcę im robić reklamy) , napisz maila i poproś o wycenę i ją tu wklej.

 

Nawet mi nie mów, że jak większość tych od dotacji myślisz, że zepsuty chiński chłam zakopiesz na łące? Brałeś dotację, musisz pokazać kwit z recyklingu! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki problem.

Wygoogluj np. firmę recyklingową spod Częstochowy (nie chcę im robić reklamy) , napisz maila i poproś o wycenę i ją tu wklej.

 

Nawet mi nie mów, że jak większość tych od dotacji myślisz, że zepsuty chiński chłam zakopiesz na łące? Brałeś dotację, musisz pokazać kwit z recyklingu! :)

Chłopie opamiętaj się.

Jeśli Ty się dałeś wpuścić w jaki Chiński chłam to Twój problem.

Rozglądaj się za jakąś firmą recykling-ową jeśli musisz. Ja nie muszę.

Jak brałeś dotację to się teraz martw. Ja nie brałem.

Strasznie się wszystkiego boisz. Boisz się nawet tego co sam wymyślisz i wmawiasz sobie że to jest problem.

Wyluzuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie opamiętaj się.

Jeśli Ty się dałeś wpuścić w jaki Chiński chłam to Twój problem.

Rozglądaj się za jakąś firmą recykling-ową jeśli musisz. Ja nie muszę.

Jak brałeś dotację to się teraz martw. Ja nie brałem.

Strasznie się wszystkiego boisz. Boisz się nawet tego co sam wymyślisz i wmawiasz sobie że to jest problem.

Wyluzuj.

 

I to jest problem więjszości polskich forumowych Januszy. Tu i teraz się tylko liczy. Tysiące postów na FM i wiara w forumowe słowo pisane. A lobby PV zaciera ręce i liczy PLN.

 

Ja niczego nie muszę. Nigdy nie wpadłbym na tak głupi pomysł, aby zainstalować PV!

LOL!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest problem więjszości polskich forumowych Januszy. Tu i teraz się tylko liczy. Tysiące postów na FM i wiara w forumowe słowo pisane. A lobby PV zaciera ręce i liczy PLN.

 

Ja niczego nie muszę. Nigdy nie wpadłbym na tak głupi pomysł, aby zainstalować PV!

LOL!

 

PV to samo zło dla tych którzy jej nie mają. :)

Jesteś tego powiedzenia znakomitym przykładem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PV to samo zło dla tych którzy jej nie mają. :)

Jesteś tego powiedzenia znakomitym przykładem.

 

Podpytaj cichcem jak nazywają właściciele firm sprzedających i montujących PV takich Januszy biznesu co montują PV.

Podpowiem ci, że bardzo podobnie piszę się tutaj o forumowej wszechwiedzącej pseudo "elicie" z naklepanymi tysiącami postów. Oczywiście, zanim admin tego szybko nie usunie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpytaj cichcem jak nazywają właściciele firm sprzedających i montujących PV takich Januszy biznesu co montują PV.

Podpowiem ci, że bardzo podobnie piszę się tutaj o forumowej wszechwiedzącej pseudo "elicie" z naklepanymi tysiącami postów. Oczywiście, zanim admin tego szybko nie usunie :)

Co Ty możesz powiedzieć o PV skoro jej nie masz.

Masz za to najwięcej złego do powiedzenia na jej temat.

Mam wrażenie że obrzydzasz PV innym bo żałujesz że się, w odpowiednim czasie, nie załapałeś na starego prosumenta.

Daj spokój. Nikt Cię tu poważnie nie traktuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...