Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czasowy wyłącznik prądu do pompy cyrkulacyjnej piecu


panikapucha

Recommended Posts

Dzień dobry.

Mam osobną pompę cyrkulacyjną do pieca (piec nie ma swojej wbudowanej). Chciałabym zakupić czasowy wyłącznik, aby pompa załączała się cyklicznie, np. kilka razy w ciągu godziny, a w nocy nie pracowała. Monter powiedział, że bez sensu, aby pracowała cały czas. Czy możecie polecić konkretne urządzenie ? Może sterowane przez WiFi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viessmann Vitodens 111W. Piec nie ma przewidzianej pompy cyrkulacyjnej, nie ma przyłącza pod nią. U mnie pompa została "doklejona" poza piecem. Sterowaniem pokojami zajmują się sterowniki pokojowe. Chodzi tylko o cyrkulacje CWU - pompa cyrkulacyjna wpięta do gniazdka pracuje non-stop. Poszukuje urządzenia, aby załączała się np. kilka razy na godzinę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup zwykły programator czasowy. Tam ustawisz przedziały czasowe w których ciepła woda ma być dostępna na zawołanie.

 

https://allegro.pl/oferta/wylacznik-timer-bojler-programator-czasowy-cyfrowy-8457989014?bi_s=ads&bi_m=productlisting:desktop:queryandcategory&bi_c=OGQ3NTExZTEtM2MwOS00NTE2LTljYmUtMjgxMzYxNzI2NzYxAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=b5a3ccb2-34ad-4ce8-9ada-fff74c374ef8

 

Wprowadzisz sobie z rana pomiędzy 6 ;00 - -8 ;00 kiedy idziesz do pracy a dzieci do szkoły a następnie 14 ;00 - 17:00 aby po obiedzie zmyć naczynia i 19:00 24:00 kąpiel lub higiena przed snem.

Każdy dzień tygodnia możesz wprowadzić osobno lub razem oprócz weekendu.

Edytowane przez Mareks77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na nim da się ustawić, aby pompa włączała się np. na 5 min co 15 min? a w nocy np. od 23 do 6 nie pracowała ?

 

Nie ma problemu.....dokładność co do minutu, ale z reguły 2 - 3 minut przed wystarcza aby woda w obiegu była ciepła.

% minut co 15 minut to bez sensu. Raz że każdy rozruch pompy to dodatkowy zwiększony pobór energii a dwa że instalacja stygnie więc załączanie jej ponownie powoduje że woda zamiast ciepła jest przez jakiś czas chłodniejsza od wymaganej.

No ale można i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki jest charakter życia Twojego domu i rodziny. Chodzicie do pracy,? ktoś cały czas jest w domu? jak daleko są kuchnia i łazienki od źródła ciepłej wody lub jak długo się czeka na ciepłą wodę bez cyrkulacji.

To wszystko wiesz Ty sam.Myślę ze 2 lub max 3 minuty wystarczą aby woda w całym obiegu była o takiej temperaturze jaka jest nastawiona.

Należy więc tak ustawić programator aby ciepła woda była bez uciążliwego czekania i marnowania wody, a zarazem aby pompa nie chodziła w nocy i odcinki czasowe w ciągu dnia w których nie ma nikogo w domu lub nie jest ona potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zdalnie z dowolnego miejsca na Ziemi włączyć/wyłączyć przeprogramować i masz zasięg wifi przy pompie to można zastosować inteligentne gniazdo GoSung lub inne pod TUYA i masz wszystko łącznie z kontrolą zużycia prądu.

https://allegro.pl/listing?string=gosund+gniazdko&order=p

Edytowane przez Dariusz1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast droższego TUYA - do którego musisz dokupić nietanie sterowanie, proponuję zwykłe gniazdko Wi-Fi:

https://allegro.pl/oferta/gniazdko-smart-wifi-t30-10a-ezviz-12274243083

 

Do zastanowienia się. Jest licznik poboru, można robić harmonogramy oraz ustawić czasomierz.

Sam kilka takich kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast droższego TUYA - do którego musisz dokupić nietanie sterowanie, proponuję zwykłe gniazdko Wi-Fi:

https://allegro.pl/oferta/gniazdko-smart-wifi-t30-10a-ezviz-12274243083

 

Do zastanowienia się. Jest licznik poboru, można robić harmonogramy oraz ustawić czasomierz.

Sam kilka takich kupiłem.

 

Nietanie czyli jakie? Zwykle gniazdka wi-fi w większej ilości zapychają to wi-fi do tego działają tylko w chmurze. A co jak wi-fi polegnie albo chmura, może jednak dopłacić do sterowania lokalnego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nietanie czyli jakie? Zwykle gniazdka wi-fi w większej ilości zapychają to wi-fi do tego działają tylko w chmurze. A co jak wi-fi polegnie albo chmura, może jednak dopłacić do sterowania lokalnego.

 

Co nazywasz większą ilością? WIFi5 nie udało mi się zapchać a co dopiero WiFi6.

 

Nie muszą działać w chmurze. Mogą działać niezależnie czy pod kontrola domowej automatyki - trzeba wgrać tasmote albo easyesp (ale dla większości pewnie wygodniej będzie działać przez chmurę).

 

Tylko, że te "zwykłe tanie gniazdka" to właśnie TUYA (wiele firm robi gniazdka łączące się z ich chmurą i nią sterowane). Więc nie wiem, o jakim nietanim sterowaniu mowa.

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast droższego TUYA - do którego musisz dokupić nietanie sterowanie, proponuję zwykłe gniazdko Wi-Fi:

https://allegro.pl/oferta/gniazdko-smart-wifi-t30-10a-ezviz-12274243083

 

Do zastanowienia się. Jest licznik poboru, można robić harmonogramy oraz ustawić czasomierz.

Sam kilka takich kupiłem.

 

jakie masz nietanie sterowanie TUYA-przecież takie gniazdko działa po wifi i nie wymaga niczego ponad darmową aplikacje TUYA na telefon? Nic więcej nie trzeba aby działało to online. Zapewne miałes na myśli drogie bramki TASMOTA ale one tu nie sa potrzebne, bo gniazdko lata fabrycznie na TUYA, któa jest darmowa.

Proponujesz zwykłe gniazdko TUYA, które sam podlinkowałem w poście do, którego się odniosłeś.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne miałes na myśli drogie bramki TASMOTA ale one tu nie sa potrzebne, bo gniazdko lata fabrycznie na TUYA, któa jest darmowa.

 

Ze strony "about"

Tasmota is not a commercial product

[...]

Tasmota is an open source firmware for Espressif ESP8266, ESP32, ESP32-S or ESP32-C3 chipset based devices created and maintained by Theo Arends.

 

Nie ma żadnych bramek.

 

Tasmota jest darmowa. Chipset siedzi właśnie w gniazdku (nie w każdym obsługiwany - trzeba sprawdzać, co się kupuje). Nie wymaga żadnego zewnętrznego kontrolera (poza tym chipem w gniazdku czy innym urządzeniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nazywasz większą ilością? WIFi5 nie udało mi się zapchać a co dopiero WiFi6.

 

Nie muszą działać w chmurze. Mogą działać niezależnie czy pod kontrola domowej automatyki - trzeba wgrać tasmote albo easyesp (ale dla większości pewnie wygodniej będzie działać przez chmurę).

 

Tylko, że te "zwykłe tanie gniazdka" to właśnie TUYA (wiele firm robi gniazdka łączące się z ich chmurą i nią sterowane). Więc nie wiem, o jakim nietanim sterowaniu mowa.

 

To że Ci się coś nie udało nie znaczy że tego nie ma. Ano nie muszą działać w chmurze ale mowa była nie o takich. O nietanie też pytałem jak nie zauważyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że Ci się coś nie udało nie znaczy że tego nie ma.

 

A Tobie się nie udało? Czy tylko ktoś komuś opowiadał?

 

Ano nie muszą działać w chmurze ale mowa była nie o takich. O nietanie też pytałem jak nie zauważyłeś.

 

A o jakich? Padła nazwa Gosund. Ja konkretnie na takich (model SP111 za które dałem 32,67 zł/szt rok temu w polskim sklepie z fakturą) mam tasmotę. To drogo?

Nie, nie zapychają WiFi i działają bez chmury.

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie masz nietanie sterowanie TUYA-przecież takie gniazdko działa po wifi i nie wymaga niczego ponad darmową aplikacje TUYA na telefon? Nic więcej nie trzeba aby działało to online. Zapewne miałes na myśli drogie bramki TASMOTA ale one tu nie sa potrzebne, bo gniazdko lata fabrycznie na TUYA, któa jest darmowa.

Proponujesz zwykłe gniazdko TUYA, które sam podlinkowałem w poście do, którego się odniosłeś.

 

Chodzi o lokalne sterowanie - kontroler o którym pisał Remiks. Nie wiedziałem, że gniazdka TUYA działają przez apkę, chyba że masz na myśli podróbki. Ja wysłałem link do gniazdka Wi-Fi marki EZVIZ. Nie jest to TUYA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Mam osobną pompę cyrkulacyjną do pieca (piec nie ma swojej wbudowanej). Chciałabym zakupić czasowy wyłącznik, aby pompa załączała się cyklicznie, np. kilka razy w ciągu godziny,

 

Najlepiej aby urządzenie dostosowało się do tego jak używasz CWU, ja mam urządzenie które na podstawie mojego użycia włącza się okresowo ( cykle są do zaprogramowania). Kupiłem je już dawno temu ( polski produkt) , jak będziesz chciał to wyśle bo nie chce robić reklamy

Działa na zasadzie czujnika temperatury + mikroprocesora. Spuszczenie CWU zmienia temperaturę rur i to powoduje uruchomienie pompy cyrkulacyjnej. Do tego urządzenie zapamiętuje ( uczy się) kiedy jest wykorzystywana i tak włącza cyrkulacje. U mnie pompa potrafi dość szybko wychłodzić zbiornik :)

Miałem włącznik czasowy - nie polecam.

 

EDYTA : znalazłem nazwę tego co mam INSEL CWU-01-kpl

Edytowane przez gogush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...