Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Przebudowa łazienki dla osoby starszej.


MARTINOS

Recommended Posts

Witam,

będę zmieniał łazienkę aby była przystosowana dla osoby starszej (pełnosprawna).

Głównie chodzi mi o wymianę wanny na taką ze stopniem aby można było usiąść + system uchwytów do utrzymania równowagi, wstania itp.

 

Ktoś ma jakieś doświadczenie i może podzielić się? Np. jakimś sprawdzonym modemem wanny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niski brodzik z siedziskiem lub bez brodzika ale wtedy przeróbka większa.

To najwygodniejsze rozwiązanie i co najważniejsze przyszłościowe.

Zawsze osoba może stać trzymając się uchwytów a druga wykonać toaletę.

Na składanym siedzisku z uchwytami na ścianach na razie zrobi to sama.

Poza tym uchwyty koło WC na odpowiedniej wysokości a w przyszłości sprawdzają się mocowane do muszli podwyższenia aby wygodniej było wstawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj.

sam mam podobny dylemat z racji stanu zdrowia wanna czy brodzik.?

Znalazlem co prawda wanny dla niepelnosprawnych, jak cos co prosze o usuniecie linka.

Tylko te ceny sa wg mnie z kosmosu. Co prawda istnieje mozliwosc dofinansowania z PFRON ale dotyczy to glownie osob z orzeczonym stopniem niesprawnosci.

 

Tak czy inaczej jak bedziesz montowal uchwyty to nie zapomnij równiez o klozecie i odpowiednio wolnej przestrzeni na wozek, chodzik etc.

https://tiny.pl/wlm7j

Edytowane przez Tompas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

będę zmieniał łazienkę aby była przystosowana dla osoby starszej (pełnosprawna).

Głównie chodzi mi o wymianę wanny na taką ze stopniem aby można było usiąść + system uchwytów do utrzymania równowagi, wstania itp.

 

Ktoś ma jakieś doświadczenie i może podzielić się? Np. jakimś sprawdzonym modemem wanny.

 

Czlowiek pytal o wannę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bertha , tylko po co ten sarkazm na koncu?.

Autor pytal o wannę, popraw mnie jesli się mylę i gdzies tam bylo pytanie o alternatywy.

 

To tak ad vocem. Niech to zakonczy ten aspekt.:popcorn:

 

Rzecz oczywista, ze w miarę pogarszajacego sie stanu zdrowia wanna przestanie byc rozwiazaniem.

W skrajnym przypadku nie bedzie nim nawet walk inn.

W linku ktory zamiescilem sa wanny z otwieranymi drzwiami. Nie wnikam w aspekty techniczne i cenę. Choc rozwiazanie za kilka tysiecy zlotych niewiele osob przelknie. Sa rowiez wanny stojace z siedziskiem w cenie ca 10000zl.

W podobnych rozwiazaniach widzianych w necie - takie wanny są w demontowalnych obudowach wiec mozna to szybko zdemontowac na rzecz kabiny prysznicowej.

I tak, ja tez wiem co pisze z autopsji. Wanna wsrod częsci ludzi starszych nawet z dysfunkcjami ruchu tez ma admiratorów. i sadze ze tak moze byc w sytuacji pytajacego.

 

pozdrawiam

 

https://www.liftplus.pl/wanna-oaza-wanna-dla-niepelnosprawnych

 

https://www.budoplast.com/wanny-z-drzwiami/elegance-wanna-z-drzwiami-dla-starszych-niepelnosprawnych-szczegoly

Edytowane przez Tompas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...