Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ujemne ceny energii


Ratpaw

Recommended Posts

"Tak wiem, jak zagłosujemy na twoją partię to oni już wszystko uzdrowią. Wręcz cytują klasyka zrobią tak, że "nie będzie niczego". "

:rolleyes:

Dopisz - że kosztów też nie będzie i nie będzie koniczności obdzierania nas ze skóry.

 

Nie lubię jak rzont robi mi dobrze, bo słabo mu to idzie.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 778
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Telewizor 8 godzin dziennie? No w sumie są takie domy :)

 

wiekszosc ludzi w domkach a nawet mieszkaniach ma dwa telewizory, czasem trzy. Te 8h dziennie wydaje sie być bliskie prawdy.

 

Z ładowaniem telefonów też zdrowo przeholowali. 5W 24/7.

to akurat pomijalne wartosci ale w przecietnym domu jest przez 24h podlaczonych do gniazdka przynajmniej 5-10ładowarek ktore niczego nie ładują ale prąd ciągną. 5W moze byc prawdą. U nas są jeszcze takie pierdoły jak stacja pogodowa, zegarek cyfrowy w sypialni itp.

 

Indukcje może troche przesadzili ale niektorzy naprawdę dużo gotują - jest wiele domów gdzie jeden domownik nie pracuje (żona górnika/babcia/kobiety na macierzynskim/wychowawaczym/nauczyciel w wakacje itp) i wiekszosc dnia coś kombinuje w kuchni. Przyjmij do statystyk że w tym kraju niedługo 1/3 ludzi będzie niepracująca z roznych powodów - emeryci w wieku 60 lat, mamy żyjące z 800 plus i inne sociale.

Moja mama potrafi gotować w sezonie letnim prawie bez przerwy np sloiki itp :)

Edytowane przez dwiecegly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śmiej się z tego że czegoś nie rozumiesz.

Trzeba myśleć analitycznie a nie po łebkach.

 

Podział gospodarstw domowych według zużycia prądu widać na poniższym wykresie:

[ATTACH=CONFIG]465593[/ATTACH]

Ile energii zużywamy?

 

Według nowych danych mediana rocznego zużycia prądu przez polskie gospodarstwa domowe to 1992 kilowatogodziny.

 

Oznacza to, że połowa odbiorców z tej grupy zużywa mniej niż ta ilość. Jest ona nieco niższa niż w 2018 roku, kiedy mediana wynosiła 2000 kWh.

https://300gospodarka.pl/300klimat/przecietne-zuzycie-pradu-niewiele-sie-zmienia-ale-rolnicy-raczej-nie-zmieszcza-sie-w-swoim-limicie

 

Ja się nie śmieje, pokazuję Ci tylko kolejną głupotę którą skopiowałeś ( ctrl c ctrl v )

Ty dałeś 2000, kolega dał 4000, ja daję 4500 ktoś da więcej ?

 

Ten obrazek i artykuł który tu skopiowałeś jest stworzony na potrzeby tego programu rządowego , mający na celu siać zaciemnienie .

Takie bajeczki wciskaj sobie gdzie indziej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to akurat pomijalne wartosci ale w przecietnym domu jest przez 24h podlaczonych do gniazdka przynajmniej 5-10ładowarek ktore niczego nie ładują ale prąd ciągną. 5W moze byc prawdą. U nas są jeszcze takie pierdoły jak stacja pogodowa, zegarek cyfrowy w sypialni itp.

 

Przeciętna rodzina ( jak moja 2+1 ) ma w domu 2 ładowarki i nigdy nie są 24h na dobę w gniazdku... Nawet 8 letni syn wie, że ładowarkę jeśli się nie używa wyciąga się z gniazdka . Urządzeń do których potrzebujemy ładowarki jest w domu 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciętna rodzina ( jak moja 2+1 ) ma w domu 2 ładowarki i nigdy nie są 24h na dobę w gniazdku... Nawet 8 letni syn wie, że ładowarkę jeśli się nie używa wyciąga się z gniazdka . Urządzeń do których potrzebujemy ładowarki jest w domu 6

 

Nie, nie przeciętna tylko twoja. 1 na 10 bawi sie w wyciąganie ładowarek z gniazdka.

Szacunek za dwie ładowarki!

U mnie przy rodzinie 4osoby sa 4 do komorek,jedna do laptopa, jedna do latarki, jedna do liczników rowerowych , jedna do zegarka/krokomierza, jedna do szczoteczki do zębów i pare innych uzywanych co kilka dni , ktore zwykle odłaczamy - golarka, tablet, glosniki BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty dałeś 2000, kolega dał 4000, ja daję 4500 ktoś da więcej ?

 

Spokojnie podbijam do 16 000 - licznik na 7 osób ale trzy niezależne gospodarstwa . Dwie pompy ciepła do CWU jedna do CO, 3x kliamtyzator głównie do dogrzewania w okresch przejściowych, 3x tv 3x pralka 2 x zmywarka 1 x suszarka 1x indukcja 1x płyta grzewcza 4 palniki, i no i ta cała reszta jak komputery ładowarki oświetlenie podwórza itp. Idiota jakaś wymyśliła te limity przynależące do licznika. Moje 2600! kwh skończyło się w marcu. I to pewnie dlatego że trochę PV jednak pomogło.

P.S.

A osoby niepełnosprawne są dwie w budynku. To chyba by trzeba drugi licznik kazać założyć .

Edytowane przez Chris Zielonka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie przeciętna tylko twoja. 1 na 10 bawi sie w wyciąganie ładowarek z gniazdka.

Szacunek za dwie ładowarki!

U mnie przy rodzinie 4osoby sa 4 do komorek,jedna do laptopa, jedna do latarki, jedna do liczników rowerowych , jedna do zegarka/krokomierza, jedna do szczoteczki do zębów i pare innych uzywanych co kilka dni , ktore zwykle odłaczamy - golarka, tablet, glosniki BT.

 

Ładowarek możesz mieć w domu nawet 30 , tylko nie kapuje po co one są wszystkie w gniazdku przez cały czas :rolleyes:

My to nawet przy wyjściu z domu ( w mieszkaniu też tak robiliśmy ) naciskamy guziczek i wyłączamy wszelkie urządzenia "standby" . Nie robimy tego z oszczędności. Jakoś lepiej się czujemy jak wiemy że wszystko jest wyłączone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czerwcu 90. W zimowych miesiącach jeszcze więcej.

Rodzina 2+1 plus studencik co weekend.

Pompa ARISTON 7kW.

 

U mnie na stałe 2+1 a przez tydzień w czerwcu 2 osoby więcej i 63 kWh na ciepłą wodę. PC chodzi w trybie komfort, czyli włącza się, kiedy potrzebuje. Zbiornik 200L. Zimą, kiedy pompa ogrzewa dom, nie wiem ile idzie na CWU, bo patrzę tylko na dane z podlicznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie śmieje, pokazuję Ci tylko kolejną głupotę którą skopiowałeś ( ctrl c ctrl v )

Ty dałeś 2000, kolega dał 4000, ja daję 4500 ktoś da więcej ?

 

Ten obrazek i artykuł który tu skopiowałeś jest stworzony na potrzeby tego programu rządowego , mający na celu siać zaciemnienie .

Takie bajeczki wciskaj sobie gdzie indziej ;)

 

Ja nie dałem 2000 KWh to dał rząd tłustych kotów. Onie nie mają problemów z ceną energii bo mają takie pensje że śmieją się.

Napisałem że większość gospodarstw domowych mieści się w limicie 2.000 kWh i dlatego jest taki durny limit niby niższych cen energii.

 

Kolega dał swoje 4.000 kWh.

 

Nie rozumiesz rzeczywistości i dlatego śmiejesz się tam gdzie nie ma z czego i opowiadasz bajeczki jak dla przedszkolaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowarek możesz mieć w domu nawet 30 , tylko nie kapuje po co one są wszystkie w gniazdku przez cały czas :rolleyes:

My to nawet przy wyjściu z domu ( w mieszkaniu też tak robiliśmy ) naciskamy guziczek i wyłączamy wszelkie urządzenia "standby" . Nie robimy tego z oszczędności. Jakoś lepiej się czujemy jak wiemy że wszystko jest wyłączone

 

Masz takie mądre urządzenie /-a które rozpoznaje czy masz oddzielną sieć?

Wyłączasz ładowarki czy wszystko - router, TV i tym podobne?

 

Ten guziczek jest nadal pozostaje w stand by? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz takie mądre urządzenie /-a które rozpoznaje czy masz oddzielną sieć?

Wyłączasz ładowarki czy wszystko - router, TV i tym podobne?

 

Ten guziczek jest nadal pozostaje w stand by? :)

 

W każdym pokoju lub salonie tam gdzie jest szafka RTV lub komoda z TV są gniazdka z osobnym kabelkiem a pstryczek jest w "kotłowni" która jest przy wiatrołapie . Więc wszystkie TV , konsole , dekodery , zasilacze są z automatu OFF. Guziczek nie ma żadnej diody więc nie pobiera nic

 

Router jest w kotłowni ( a raczej pomieszczeniu gospodarczym ) i jest osobno zasilany bo potrzebuje go alarm i kamery . Na stałe mam w zasilaniu falownik do pompy w studni , zmiękczacz ( wyjmujemy z gniazdka jak nie bedzie nas dłużej niż 1 dzień ) , piekarnik i lodówkę . Klimę wyłączyłem ostatniego kwietnia i jej nie włączam bo nie ma na razie takiej potrzeby .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę na poduszce.

 

Węgiel jest horrendalnie drogi, tylko tylko nasi politycy z jednej strony boją się górników, a z drugiej ślinią do głosów ich licznych rodzin i całego otoczenia. Od dziesięcioleci i wszyscy jak jeden. Od lewej do prawej.

Tych wszystkich pięknoduchów, co opowiadają jak to ma węglu śpimy i nic tylko brać, posłałbym na miesiąc na kopalnię, żeby popracowali na dole. Zaraz by im się optyka zmieniła. To jest kupa ciężkiej i niebezpiecznej roboty, za którą trzeba porządnie zapłacić. Do tego niewyobrażalne koszty zewnętrzne. Poza oczywistością, czyli najwyższą ze wszystkich paliw emisją CO2 i ogromnymi ilościami metanu bez żadnej kontroli wypuszczanymi w atmosferę, gigantyczne straty wynikające ze szkód górniczych. Dziesiątki tysięcy budynków, którym trzeba finansować remonty albo kosztowne wzmocnienia na etapie budowy. Nieustanne remonty dróg i torów kolejowych. Konieczność omijania sporych obszarów przy budowie nowych tylko dlatego, że podłoże jest podziurawione jak ser szwajcarski. Rzeki skażone zrzutami wód dołowych. I wreszcie olbrzymie koszty górniczych przywilejów, przerzucane na wszystkich podatników, a ściślej nie na wszystkich, tylko na tych frajerów co w górnictwie nie pracują i pod sejm z kilofami nie przyjdą.

 

I co ty masz z tą Ukrainą? Boli, że sponsorom idoli łomot spuszczają?

 

Chm jak by ci to powiedzieć ,ruskich totalnie nie trawię ale rzadów Ukraińskich tak samo a co do łomotu niechętnie włożyłbym kij w mrowisko ale niech to zrobi ktoś inny bardziej fachowo i wyczerpująco i czy do tej wojny by doszło jak by nie no właśnie , na jutubie jest taki wykładowca ekonomi wykłada w całej Europie głównie ekonomię i ostatnio popełnił kila filmów na jutubie nie pamiętam pierwszego który objaśniał jak USA doprowadzało powoli do tej wojny ale cztery ostatnie powinien zobaczyć każdy z nas ten gostek nazywa się Zbigniew Dylewski a tytuł grilowanie Ukrainy część 1,2,3,4 propaganda jak jest jednostronna to kaleczy obraz ,dopiero jak mamy jakiś obraz obydwu stron to coś można myśleć inaczej to populizm .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow... wyłączać wszystko 1 guziczkiem... no w sumie mógł bym to ogarnąć, ale... pomijam tą opcje.

W mojej rodzinie 2+1 wychodzi średnio codziennie 30kWh... zimą 38kWh . 8kWh średnio wymaga dogrzewanie domu.

-wentylacja

-klimatyzator

-piec co

-cwu grzalka

-indukcja

-okap

-pralka suszarka

-zmywarka

-tv x1

kompy x2

routery x2

switche lan 2x

alarm

UPS do alarmu

NAS

Monitoring 4x kamera i Rejestrator

Inteligenty Dom i 42 urządzenia ale o to az 500mA z 30V

2x amplituner

elektronarzędzia czasem

ładowarki z 2 na telefon, na baterie, zabawki

stacje uzdatniania 2x

pompa glebinowa

pompa z przepompowni

napowietrzenie i sterownik oczyszczalni

elektrozamki 2x

zasilacze 24 i 30v 2x

podejrzewam, że jeszcze zapomiałem o sporu rzeczach.

w nocy leci 300~400Wh bliżej 380Wh średnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow... wyłączać wszystko 1 guziczkiem... no w sumie mógł bym to ogarnąć, ale... pomijam tą opcje.

W mojej rodzinie 2+1 wychodzi średnio codziennie 30kWh... zimą 38kWh . 8kWh średnio wymaga dogrzewanie domu.

~12 MWh rocznie ?

Limit 2 MWh w swoich założeniach dotyczył połowy konsumentów, tych którzy nie ogrzewają wody, domów i mieszkań prądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...