Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ujemne ceny energii


Ratpaw

Recommended Posts

Ciekawe ile to kosztuje.

https://www.barrel.solar/

Bo chyba to samograj.

Kupić, postawić - zero faktur...

Chyba gdzieś czytałem, że da się kilka połączyć.

 

Adam M.

 

Ciekawe czy w tej beczce jest jakiś system stabilizacji/regulacji temperatury?

Bez tego bateria w tej beczce wystawiona na upal czy mróz długo nie pożyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 778
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Beczółkę da się zakopać...

 

Google...

Instalacja fotowoltaiczna 3 kW kosztuje 24 000 zł w standardzie i do 35 000 zł w wersji premium.

 

3000 x 4,45 = 13350zł.

Ciekawe...

 

Adam M.

Edytowane przez adam_mk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beczółkę da się zakopać...

Google...

Instalacja fotowoltaiczna 3 kW kosztuje 24 000 zł w standardzie i do 35 000 zł w wersji premium.

3000 x 4,45 = 13350zł.

Ciekawe...

Adam M.

Trzeba doprecyzować, 3000 euro kosztuje ta beczka, resztę trzeba dokupić.

Jak się zaglądnie do środka to wydaje się, że falownik - ta skrzynka, w środku obudowę ma z blachy, przytwierdzony jest do ścianki z aluminium -chłodzenie, z boku jest sterowanie, z tyłu magazyn energii, na deklu jest najprawdopodobniej daszek z tworzywa z wentylacją, czy wymuszoną nie widać.

 

Podejrzewam, że Adam M. by więcej wycisnął "cukru w cukrze".:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ty przeżyłeś w tym Świecie?:eek:

Jak widać to jakoś przeżyłem i nadal żyję.

Mam nawet instalację PV. podłączoną do sieci ENEA.

Podaj swoją definicję zysku i oszczędności którą stosujesz na potrzebę tego tematu.

 

Możliwe, że masz takie podejście do tematy zysku z instalacji PV jak wiedzę na temat przykładowej montowni samochodów VW w Polsce.

Ja mam ZYSK z posiadania instalacji PV w systemie net-metering.

Ty nie masz instalacji PV i nie masz zysku. ;)

Edytowane przez d7d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem chęci na magazyn ale ukryte koszty zniechęcają, same drogie baterie nie wystarczą, 12 tyś za 5kW, potrzebny moduł sterujący magazynu, około 5 tyś, oraz Back up Box trzeba kupić też za 5 tyś, to takie podstawowe graty. :bash:

A jak się popyta instalatorów, to nawet super dopracowane Victrony sie psują po kilku latach. To jest zwykła elektronika, pracująca z dużymi mocami. Przy małych zużyciach obecnie się to nie opłaca wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się popyta instalatorów, to nawet super dopracowane Victrony sie psują po kilku latach. To jest zwykła elektronika, pracująca z dużymi mocami. Przy małych zużyciach obecnie się to nie opłaca wcale.

 

Zgadza się, elektronika się psuje.

Victron ma 5 lat gwarancji i ich obsługa po sprzedażowa nie na najwyższym poziomie.

Można go dodać do już istniejącej instalacji bez wyrzucania istniejącego inwertera ON-grid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem chęci na magazyn ale ukryte koszty zniechęcają, same drogie baterie nie wystarczą, 12 tyś za 5kW, potrzebny moduł sterujący magazynu, około 5 tyś, oraz Back up Box trzeba kupić też za 5 tyś, to takie podstawowe graty. :bash:

 

Myślę że dom o powierzchni 440m2 będzie potrzebował więcej niż 5kWh magazyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tokiem myślenia mam zysk, bo mam dom pasywny. Albo że mam 113 m2 do ogrzania, a nie 250. Same oszczędności, znaczy zyski :bash:

 

Dobrze kombinujesz ! :)

Nie zapłaciłem 4.000 zł za ee i te 4.000 zł mogły by zostać w kieszeni i były by to oszczędności.

Ale zainwestowałem te 4.000 zł i z tej inwestycji mam już realne ZYSKI !!

 

W następnym roku zyski się podwoją bo zainwestuję kolejne 4.000 zł i będę miał 2 x większe ZYSKI !! :)

 

Może w Twoim znaczeniu nie są to zyski.

 

Pasywny dom to może dać zysk tylko musisz go sprzedać z zyskiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, bo miałem nadzieję dokupować następne sloty po 5kW ale sens umarł.:bash:

Z ciekawości zapytam.

Przy jakim koszcie dodania magazynu, sens tego by jeszcze był żywy? :)

 

Sam miałem chęci na magazyn ale ukryte koszty zniechęcają, same drogie baterie nie wystarczą, 12 tyś za 5kW, potrzebny moduł sterujący magazynu, około 5 tyś, oraz Back up Box trzeba kupić też za 5 tyś, to takie podstawowe graty. :bash:

Cena magazynu 5kWh dzisiaj jest około połową tego co napisałeś.

5kWh Pylontech-a na alledrogo kosztuje dzisiaj 6500 zł a nie 12 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam.

Przy jakim koszcie dodania magazynu, sens tego by jeszcze był żywy? :)

Mam stare wyceny tego, jak zakładałem panele w ostatnim miesiącu wejścia do net meteringu.

Bateria wtedy kosztowała 1 moduł 5kW - 6tyś

Moduł sterujący 4tyś

Back up Box też prawie 4tyś

Zasadniczo to najbardziej podrożały baterie.

A zniechęciły mnie wtedy występujące po sobie pożary magazynów Tesli. :)

Cena magazynu 5kWh dzisiaj jest około połową tego co napisałeś.

5kWh Pylontech-a na alledrogo kosztuje dzisiaj 6500 zł a nie 12 tyś.

Z czego te baterie?

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stare wyceny tego, jak zakładałem panele w ostatnim miesiącu wejścia do net meteringu.

Bateria wtedy kosztowała 1 moduł 5kW - 6tyś

Moduł sterujący 4tyś

Back up Box też prawie 4tyś

Zasadniczo to najbardziej podrożały baterie.

Czy ten Ten "moduł sterujący" jest do magazynu złożonego z wielu modułów baterii?

Czy ten "Backup Box" jest po to aby z Twojego ON-grida zrobić hybrydę do której można podłączyć magazyn?

 

A zniechęciły mnie wtedy występujące po sobie pożary magazynów Tesli. :)

Te pożary Tesli występują tylko dlatego że ich magazyny stosują cele Li-ion w pełnym zakresie ich pojemności.

Buduję teraz magazyn z takich cel ale będę tylko wykorzystywał 50-60% ich pojemności pracując w środku ich charakterystyki napięciowej (od 3.4V do 4V).

Nie ma wtedy praktycznie żadnego zagrożenia pożarowego. Osobny budynek na magazyn też pomaga. :)

 

BTW. Zabawne jest jeszcze to że autor tego filmu o "strasznie niebezpiecznych magazynach energii", nieznajdujący wtedy uzasadnienia do jego posiadania, jest dzisiaj jednym z większych orędowników magazynów i co jakiś czas wykonuje testy różnych magazynów na swoim vlogu, zachwalając je pod niebiosa. :)

 

Z czego te baterie?

Pylontech stosuje cele LFP (te znacznie bezpieczniejsze).

Edytowane przez stos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...