Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ETS2, czyli nowy podatek


radziula

Recommended Posts

Nie wiem, czy już to słyszeliście ale nasi europarlamentarzyści głosowali za wprowadzeniem nowego systemu ETS2, który ma dotknąć dosłownie wszystkich. Opłaty zaczną obowiązywać od 2027r. Stawki nie są jeszcze znane, ale mówi się obecnie o 45 euro za tonę CO2. Nie jestem wybitnym specjalistą, ale tona spalonego węgla podobno generuje 2 tony CO2. Oznacza to że w przeciętnym domu gdzie spala się 3 tony węgla przyjdzie dodatkowo zapłacić 270 euro, czyli ok. 1200zł.

 

https://www.muratorplus.pl/biznes/prawo/zaplacisz-ekstra-podatek-jesli-ogrzewasz-dom-gazem-lub-weglem-od-kiedy-nowy-podatek-od-ogrzewania-2027-aa-LqCy-fjpB-2tBx.html

https://deccoria.pl/artykuly/artykuly/bedzie-nowy-podatek-od-ogrzewania-kto-bedzie-placil-od-kiedy-co-zrobic-zeby-uniknac-nowej-oplaty-za-ogrzewanie-5-13343

 

Co o tym sądzicie Panowie i Panie? Płacić mają ogrzewający się węglem, olejem opałowym i gazem do którego niedawno nas namawiali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wiem, czy już to słyszeliście ale nasi europarlamentarzyści głosowali za wprowadzeniem nowego systemu ETS2, który ma dotknąć dosłownie wszystkich. Opłaty zaczną obowiązywać od 2027r. Stawki nie są jeszcze znane, ale mówi się obecnie o 45 euro za tonę CO2. Nie jestem wybitnym specjalistą, ale tona spalonego węgla podobno generuje 2 tony CO2. Oznacza to że w przeciętnym domu gdzie spala się 3 tony węgla przyjdzie dodatkowo zapłacić 270 euro, czyli ok. 1200zł.

 

https://www.muratorplus.pl/biznes/prawo/zaplacisz-ekstra-podatek-jesli-ogrzewasz-dom-gazem-lub-weglem-od-kiedy-nowy-podatek-od-ogrzewania-2027-aa-LqCy-fjpB-2tBx.html

https://deccoria.pl/artykuly/artykuly/bedzie-nowy-podatek-od-ogrzewania-kto-bedzie-placil-od-kiedy-co-zrobic-zeby-uniknac-nowej-oplaty-za-ogrzewanie-5-13343

 

Co o tym sądzicie Panowie i Panie? Płacić mają ogrzewający się węglem, olejem opałowym i gazem do którego niedawno nas namawiali.

 

To by wcale nie była taka zła wiadomość, gdyby nie to że nasz rząd tysiąclecia z tych pieniędzy 800 złotych wyda na dodatki do drogiego węgla, a pozostałe 400 pójdzie na jeszcze bardziej bezpośrednie partyjne fundusze utrzymania przy korycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by wcale nie była taka zła wiadomość, gdyby nie to że nasz rząd tysiąclecia z tych pieniędzy 800 złotych wyda na dodatki do drogiego węgla, a pozostałe 400 pójdzie na jeszcze bardziej bezpośrednie partyjne fundusze utrzymania przy korycie.

 

Ale dalej same centrum zła nie jest w PL mimo nieudactwa naszego rządu zło siedzi w komisji Europejskiej TEJ OBECNEJ mam nadzieję że odejdzie w niebyt i oby szybko bo czeka nas skansen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu. Jak długo kopciuchy będą smrodzić i truć ludzi? Za gaz stawka powinna być obniżona, a za węgiel podwojona moim zdaniem, tak aby węgiel stal się nieopłacalnym paliwem w instalacjach domowych. Olać konfę i Jego Krótka Mać JKM oraz nawiedzonych popleczników tej anarchistycznej szumowiny.

 

Ty to se możesz chcieć i rządać i ustawiać kto ma i co robić ale to za ciebie zrobią i zrobią tak że ty za to zapłacisz z twojej kieszeni a nawet nie wiesz ile i kiedy będziesz za to płacił bo jak byś wiedział to zdanie zmienisz o 180 stopni na bank. a to czy wybory wygra ta czy inna partia nie ma większego znaczenia u nas ale już jak to się stanie w DE to wierz mi uciepią i lewacy i prawacy to pewne i pewne że lewacy z pod znaku Timmermansa z ich utopią wylecą na zbity ryj i to będzie jedyna zaznaczam jedyna dobra rzecz bo reszty powinniśmy się wszyscy obawiać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jeszcze żonę bije, a dzieci głodzi ten typowy konfederata, co? :p

 

O jakości polityki Brukseli i/lub Berlina to można się było już do końca przekonać podczas ostatnich kilkunastu miesięcy, gdy super duper zielony i błękitny gaz stał się nie ekologicznym. Do kanalizacji się nie podłączę, bo mogę wybudować oczyszczalnię, a w kotle stałopaliwowym mogę spalić drewno. Tzn. jeszcze mogę, bo za chwilę spalanie drewna też będzie produkować CO2, wbrew wszelkiej wiedzy i logice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jeszcze żonę bije, a dzieci głodzi ten typowy konfederata, co? :p

 

O jakości polityki Brukseli i/lub Berlina to można się było już do końca przekonać podczas ostatnich kilkunastu miesięcy, gdy super duper zielony i błękitny gaz stał się nie ekologicznym. Do kanalizacji się nie podłączę, bo mogę wybudować oczyszczalnię, a w kotle stałopaliwowym mogę spalić drewno. Tzn. jeszcze mogę, bo za chwilę spalanie drewna też będzie produkować CO2, wbrew wszelkiej wiedzy i logice.

Ciekawe też jest jak to się stało że węgiel brunatny w Polsce jest be a ten sam wydobywany i spalany w Niemczech czy Czechach jest ekologiczny?

 

Spalanie drewna produkuje CO2 i tu nie ma konfliktu z wiedzą czy logiką.

Konflikt może być tylko z polityką, bo tylko ona może wmawiać wszystkim że spalany pierwiastek "węgiel" zawarty w węglu kamiennym czy brunatnym generuje CO2 a spalany w drewnie nie generuje CO2.

To jest dopiero konflikt z wiedzą i logiką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polityka energetyczna to tylko wycinek działalności jak to nazywasz Brukseli. Wytykanie takich rzeczy to czysty populizm, z czego słyną tfu konfederaci. Jak sobie pomyśle o ewentualnych wspólnych rządach koalicji PIS i konfy, to nie przychodzi nic innego jak koktajl Mołotowa dla porównania takiej władzy. My tu mówimy o węglu i jego nie ekologicznym spalaniu, powodującym emisję do atmosfery tablicy Mendelejewa, a że przy spalaniu węgla powstaje CO2, to każdy wie. Te przydomowe oczyszczalnie ścieków to pic na wodę, zalegalizowany odpływ ścieków do gleby. Jaki procent użytkowników takich oczyszczalni przestrzega reżimu technologicznego jej pracy. A ten sąsiad, widzisz, to jednak typowy konfederata, policja często tam gości po awanturach domowych. Dzieci ma już dorosłe (4). A te dzieci znowu maja swoje dzieci. Jego żona jednego dnia nigdzie nie przepracowała, kolejna czereda bachorów biega po posesji każde warte 500 zł, a dzięki komunistom będą warte aż 800 :).

Emisja innych niż CO2 związków jest argumentem, tylko jakoś go nie słyszę ani nie widzę: tydzień temu kupiłem lodówkę, a na niej naklejka z klasą energetyczną. CO2 (chyba) też było, ale o tablicy Mendelejewa jakoś zapomniano wspomnieć. Dziwne, że CO2 dało się wyliczyć bez wiedzy skąd mam prąd, ale emisji innych pierwiastków już jakoś nie bardzo. Bardzo ciekawe te wytyczne, naprawdę: skąd producent lodówek wie z czego jest mój prąd?

 

A węgiel kamienny czy brunatny to jak powstał?

Jego źródłem też są rośliny i jedynie upływ czasu jest inny.

Mam nadzieję, że żartujesz. Te kilkadziesiąt milionów lat to dla Ciebie "jedynie"??? :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że żartujesz. Te kilkadziesiąt milionów lat to dla Ciebie "jedynie"??? :lol::lol::lol:

 

Nie żartuję.

Jeżeli uważasz że żartuję to znaczy że Ty też żartujesz jeśli uważasz że węgiel przyswojony z atmosfery 20-50-100 lat temu ma jakiekolwiek znaczenie dzisiaj.

Neutralność spalania drewna jest zwyczajną hucpą polityczną.

 

"Brukselkę" emisja innych związków nie interesuje bo nie da się tej emisji opodatkować tak jak można CO2.

 

Ja chcę więcej CO2 bo mi warzywa lepiej rosną a lasy wytwarzają więcej tlenu.

Edytowane przez stos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neutralność spalania drewna jest zwyczajną hucpą polityczną.

Pozostawienie ludziom możliwości spalania paliw wewnątrz domów to minimum do przeżycia i emisyjność CO2 (i czegokolwiek innego) w ogóle nie powinna tu być brana pod uwagę. Tak, piszę o kominkach. Tyle chyba można zrobić dla ludzi? Przecież nikt rozsądny nie zrobi sobie z pokoju kotłowni, co najwyżej czasem przepali drewnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostawienie ludziom możliwości spalania paliw wewnątrz domów to minimum do przeżycia i emisyjność CO2 (i czegokolwiek innego) w ogóle nie powinna tu być brana pod uwagę. Tak, piszę o kominkach. Tyle chyba można zrobić dla ludzi? Przecież nikt rozsądny nie zrobi sobie z pokoju kotłowni, co najwyżej czasem przepali drewnem.

 

Ja się z Tobą zgadzam, tylko Ty próbujesz uzasadnić swoje stanowisko stosując idiotyczne przepisy unijne a ja się z tymi przepisami nie zgadzam bo są idiotyczne i pozbawione logiki.

Ja uważam że ograniczanie emisji CO2 i opłaty za emisję CO2 są niczym nie uzasadnione. Są zwyczajnym skokiem na kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polityka energetyczna to tylko wycinek działalności jak to nazywasz Brukseli. Wytykanie takich rzeczy to czysty populizm, z czego słyną tfu konfederaci. Jak sobie pomyśle o ewentualnych wspólnych rządach koalicji PIS i konfy, to nie przychodzi nic innego jak koktajl Mołotowa dla porównania takiej władzy. My tu mówimy o węglu i jego nie ekologicznym spalaniu, powodującym emisję do atmosfery tablicy Mendelejewa, a że przy spalaniu węgla powstaje CO2, to każdy wie. Te przydomowe oczyszczalnie ścieków to pic na wodę, zalegalizowany odpływ ścieków do gleby. Jaki procent użytkowników takich oczyszczalni przestrzega reżimu technologicznego jej pracy. A ten sąsiad, widzisz, to jednak typowy konfederata, policja często tam gości po awanturach domowych. Dzieci ma już dorosłe (4). A te dzieci znowu maja swoje dzieci. Jego żona jednego dnia nigdzie nie przepracowała, kolejna czereda bachorów biega po posesji każde warte 500 zł, a dzięki komunistom będą warte aż 800 :).

 

A ja jak sobie wyobrażę rządy PO ,płaczka i lewicy to rzygać mi się chce że znów część życia na marne poszło w niebyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiesz o czym piszę: CO2 jest wiązany w roślinach i wraca do roślin pod spaleniu, węgiel nie wraca pod ziemię.

 

Politykę uprawiaja politycy, a ci są wybierani. Skoro Niemcom wolno palić węglem, a nam nie, to gdzie leży problem jeśli nie w wyborcach?

 

CO2 wraca do roślin ale tylko ten ze spalania drewna i innych roślin.

CO2 ze spalania węgla nie wraca do roślin bo rośliny go nie przyjmują bo wiedzą że to nie jest ich CO2 ?? ;)

 

CO2 ze spalania drewna i ze spalania węgla wraca do roślin.

 

Masz na myśli domowe spalanie czy w elektrociepłowniach?

Może Niemcom wolno spalać węgiel a nam nie wolno bo Niemcy spalają go "czysto" a my nie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...