Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki grzejnik do łazienki?


Ratpaw

Recommended Posts

Jeśli ktoś czegoś nie rozumie to TY.

Raptaw szuka grzejników, żeby je podpiąć do instalacji wodnej - ty wyjeżdżasz z elektrycznymi.

Grzejnik, który pobierze z sieci 200W energii elektrycznej przekaże pomieszczeniu 200W energii cieplej.

Więcej nie wyczaruje - choćbyś nie wiem, jak bogatą miał wyobraźnię.

I jeden przekazuje pomieszczeniu 900W energii cieplnej, a drugi zaledwie 200W

No i co w tym dziwnego ?

Mój Boże, co Ty wypisujesz... chłopie kochany, dałeś się poznać o sobie.

Nie będę komentowac ze wzgledu na szacunek do Ślążaków.

Energia nie przekazuje bezposrednio do pomieszczenia, przekazuje do płyt szamotowych, która oddaje ciepło do pomieszczenia.

Działanie podobne do pieców kaflowych. Po calkowitym spaleniu ciepło kumuluje w cegłach szamotowych ktora oddaje do pomieszczeń. W starych domach w Chorzowie pelno jest pieców kaflowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja to doskonale rozumiem,

Wyprodukujesz 200W i (częściowo poprzez płyty szamotowe) przekażesz do pomieszczenia 200W

Jeśli pomieszczenie ma obciążenie cieplne 200W to utrzymasz w nim stałą temperaturę.

Jeśli ma wyższe - temperatura zacznie spadać i grzejnik (jakikolwiek grzejnik) będzie musiał pobrać więcej energii elektrycznej z sieci.

Proste, jak budowa cepa.

 

Widzę Twoje braki w temodynamice, ale nie mam tak rozwiniętych zdolności dydaktycznych, aby pomóc Ci je uzupełnić.

Ja, a także inni uczestnicy tego wątku wiemy, że żaden materiał akumulacyjny nie rozmnoży energii, tylko odda to, co zostało wyprodukowane,

A 0.2 kWh na liczniku energii = 0.2kWh energii cieplnej oddanej do pomieszczeń.

Żeby uzyskać więcej, musisz wpleść w to cykl Carnota, ale to już zupełne inna historia

 

Grzejnik akumulacyjny zapewni oszczędność w stosunku do zwykłego TYLKO wtedy, kiedy zakumuluje energię cieplną w tym momencie, kiedy energia elektryczna jest tańsza, a odda wtedy, kiedy jest droższa.

A Ty sobie dałeś wmówić, ze w cudowny sposób rozmnoży energię i odda jej więcej, niż pozyskał.

Albo jesteś totalnym dyletantem, albo kompletnym cynikiem promując te grzejniki...

 

Teraz krótkie wyjaśnienie po co akumulacja w kaflokach. Ogień (a właściwie spalanie paliw stałych) jest procesem słabosterowalnym i obsługowym,

Dokładanie po łopatkę, dwie węgla co kilka h, alby utrzymać temperaturę było dość uciążliwe, szczególnie w nocy, lub pod nieobecność domowników, więc dołożono masę akumulacyjną, by spalić wieczorem nie łopatkę-dwie węgla co kilka godzin, tylko 4-6 na całą noc i mieć ciepło całą noc.

 

Ale dziś, kiedy mamy grzejniki z temostatem, one same dawkują energię elektryczną tak, aby zachować stałą temperaturę. O ile koszt energii dzienniej i nocnej nie różni się zbytnio, to nei ma żadnej różnicy, pomiędzy grzejnikiem z wkłądkami, a zwykłym panelowym.

 

A jak czytam, to co Ty tutaj przytaczasz:

"Pani Ewa z Łodzi w swoim mieszkaniu wymieniła piec węglowy na nasze grzejniki i zamiast 9.500 zł zapłaciła tylko 500 zł."

to dostaję zajadów ze śmiechu.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Energia nie przekazuje bezposrednio do pomieszczenia, przekazuje do płyt szamotowych, która oddaje ciepło do pomieszczenia.

Działanie podobne do pieców kaflowych. Po calkowitym spaleniu ciepło kumuluje w cegłach szamotowych ktora oddaje do pomieszczeń.

Zgadza się, moc jest wypłaszczana, ale to nie znaczy, że będą z tego tytułu jakieś oszczędności w grzejnikach elektrycznych. Nie będą, własnie dlatego, że energia pobrana (w dowolnym tempie) jest równa oddanej, też w dowolnym tempie. Naprawdę, nie ma sensu rozmawiać, skoro przytaczasz zasadę zachowania energii, a potem twierdzisz, że dzięki magicznemu koalitowi można zagrzać to samo pomieszczenie za kilka razy mniejsze pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę na pamięc nauczyć.

 

W ctr+c i ctrl+v umisz.

 

A teraz wytłumacz, jakim cudem w tym samym pomieszczeniu urządzenia o tej samej sprawności zapewniając uzupełnienie tych samych strat mogą zużyć różną ilość energii. Raptilianie wymyślili koalit, który cuda czyni?

 

A jeżeli twierdzisz, że mają różną sprawność, to na jaką energię jest zamieniana jest energia elektryczna, jeżeli nie na ciepło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie można sobie wyobrazić ze inny rozkład energii w czasie pozwala zachować komfort przy mniejszym zużyciu szczególnie jeśli dodamy straty na wentylacji.

 

BTW: są jakieś grzejniki drabinkowe na których wieszanie ręczników nie kończy się po czasie odpryskami farby? Jak patrzyłem kiedyś warunki gwarancji to tam było napisane nie wieszać ręczników :p .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, moc jest wypłaszczana, ale to nie znaczy, że będą z tego tytułu jakieś oszczędności w grzejnikach elektrycznych. Nie będą, własnie dlatego, że energia pobrana (w dowolnym tempie) jest równa oddanej, też w dowolnym tempie. Naprawdę, nie ma sensu rozmawiać, skoro przytaczasz zasadę zachowania energii, a potem twierdzisz, że dzięki magicznemu koalitowi można zagrzać to samo pomieszczenie za kilka razy mniejsze pieniądze.

Mając, na dzien dzisiejszy, nadwyżkę 4500 kWh prądu z net-meteringu, jakie rozwiazanie widzisz?

Jest inna koncepsja... kocioł gazowy w duecie z kotłem elektr Kospel wraz ze sprzegłem hydraulicznym z grupą pompową. Koszt w materiale, bez kotła gazowego, tańszy o około 5 tys. w porównaniu do koalitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając, na dzien dzisiejszy, nadwyżkę 4500 kWh prądu z net-meteringu, jakie rozwiazanie widzisz?

Jest inna koncepsja... kocioł gazowy w duecie z kotłem elektr Kospel wraz ze sprzegłem hydraulicznym z grupą pompową. Koszt w materiale, bez kotła gazowego, tańszy o około 5 tys. w porównaniu do koalitów.

Jaki netmetering, jaki kocioł na gaz, sprzęgło z grupą pompową ???? Wątek jest o wodnej drabince do łazienki, a nie o płaskim grzejniku elektrycznym czy kotle gazowym. Trzymaj się tematu, bo nie masz nic do zaproponowania w TEMACIE, tylko wciskasz produkty na podstawie jakichś fantasmagorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie można sobie wyobrazić ze inny rozkład energii w czasie pozwala zachować komfort przy mniejszym zużyciu szczególnie jeśli dodamy straty na wentylacji.

 

BTW: są jakieś grzejniki drabinkowe na których wieszanie ręczników nie kończy się po czasie odpryskami farby? Jak patrzyłem kiedyś warunki gwarancji to tam było napisane nie wieszać ręczników :p .

Dobra uwaga. Szukam wśród dobrych, niemieckich producentów z sektora ogrzewania i np Buderus już nie ma grzejników, Viessmann w cenie złota - jaki producent się tu może pochwalić drabinką łazienkową dobrej jakości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś czegoś nie rozumie to TY.

Raptaw szuka grzejników, żeby je podpiąć do instalacji wodnej - ty wyjeżdżasz z elektrycznymi.

Grzejnik, który pobierze z sieci 200W energii elektrycznej przekaże pomieszczeniu 200W energii cieplej.

Więcej nie wyczaruje - choćbyś nie wiem, jak bogatą miał wyobraźnię.

 

 

 

I jeden przekazuje pomieszczeniu 900W energii cieplnej, a drugi zaledwie 200W

No i co w tym dziwnego ?

Wyjaśniam..

W m-cu pazdziernik br. Koalit 750W pobrał 63,98kWh

63,98kWh/30 dni = 0,1524 kWh/dziennie

Grzejnik włączony na 14 godz z przerwą nocną 6 godz i w godz pracy 4 godz

W tych 14 godzinach przy nastawie 21,5* Koala automatycznie sama wyłacza i włącza i stąd jest maly pobór. Temp. od strony północnej, w pokoju-salon 22m2 nieprzerwanie utrzymuje sie w granicach 22,3 stopni Celsjusza.

Wiadomo, pobór prądu w pazdzierniku nie jest adekwatna do m-ca stycznia, im bliżej mrozów napewno zużyje wiecej pradu. A poza tym moc grzejnika 750W za słaba, powinno być 1900W

Ponadto Koala znajduje sie na super izolowanym pietrze.

Natomiast na nieocieplonej podłodze na parterze mam grzejnik 900W na podczerwień, ktora pobrała 390kWh, czyli dziennie 13kWh. Grzejnik właczony jest na 24 godz. z trzema nastawami w ciągu dnia... i ma wifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki netmetering, jaki kocioł na gaz, sprzęgło z grupą pompową ???? Wątek jest o wodnej drabince do łazienki, a nie o płaskim grzejniku elektrycznym czy kotle gazowym. Trzymaj się tematu, bo nie masz nic do zaproponowania w TEMACIE, tylko wciskasz produkty na podstawie jakichś fantasmagorii.

https://www.tanie-ogrzewanie.pl/poradniki-abc/fotowoltaika-ogrzewanie/kotlownia-hybrydowa-z-piecem-gazowym.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koalit wymyślił Pan Jaworek ze Śląska... a ze Śląska wywodzą najwięcej Noblistów.

A Ty jako reptilianin z przeogromną wiedzą, specjalista od termodynamiki, co wymyśliłeś??

 

To napisz nam dokładnie czym test ten magiczny koalit i w czym jest lepszy od szamotu, czy Acumatte, Carcon, czy DryStone ? ?

https://allegro.pl/oferta/grzejnik-akumulacyjny-haverland-inerzia-1200w-12401752861

 

Wyjaśniam..

 

No i nic nie wyjaśniłeś, oprócz tego, ze grzejnik w super ocieplonym pomieszczeniu zużył mniej energii, niż ten w pomieszczeniu z nieocieploną podłogą.

Nobla z tego nei będzie...

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapadła decyzja w zakupie drugiego 7 cm koalita 1200W. Zacznę od jednego pokoju... koality zawieszę na istniejace 7 cm grzejniki CO Kermi. Wtedy mam hybrydę. Po wykorzystaniu nadwyżki prądu z net-meteringu przechodzę zdalnie na ogrzewanie gazowe lub na drewno-pelletowe. Jest wybór w zależności od ceny paliwa. Teraz mam 4250kWh nadwyżki prądu

Rdzenia kamiennego w grzejniku akumulacyjnym nie znam, wiem ze kamienia trza długo nagrzać trzeba... i byc może, wolniej oddaje ciepło od koalita.

Doskonale wiesz, że ceramiczny rdzeń magazynujący koalit formowany jest z wysokiego gatunku iły. Jest wymieszany z czymś... nie wiem, patentem obwarowany.

Edytowane przez Alessandro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aluminiowy grzejnik energooszczędny z wkładem ceramicznym Koalit. Moc 750 W. Pobór prądu 0,20 kWh. Rewelacja!

 

Mój dom potrzebuje 4kW przy -20 na placu

Wychodzi na że 5 takich grzejników załatwi temat i pobierze max 1kW , toż to panie urządzenie mądrzejsze od pompy ciepła :D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...