Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie podłogowe maty elektryczny


Sylwinho33

Recommended Posts

Witam,

 

Posiadam ogrzewanie podłogowe elektryczne w mieszkaniu około 60m2. Maty mam w : salonie, łazience i dwóch pokojach. Maty w sypialni i jednym pokoju o mocy 140w m2 a w salonie niestety jest słabsza bo tylko 80w m2.

Mój problem jest taki, że w sezonie zimowym mam bardzo wysokie opłaty za prąd. Teraz za 2 miesiące wyszło ponad 2200 kwh czyli wyszło jakoś 2800 zl za dwa miesiące. Trochę jestem podłamany i może ktoś doradzi mi czy zmienić na jakieś inne ogrzewanie, które będzie tańsze.

Dodam że budynek nie jest ocieplony i wysokość mieszkania to jakieś 2,6m.

Edytowane przez Sylwinho33
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz za 2 miesiące wyszło ponad 2200 kwh czyli wyszło jakoś 2800 zl za dwa miesiące. Trochę jestem podłamany i może ktoś doradzi mi czy zmienić na jakieś inne ogrzewanie, które będzie tańsze.

 

Zmień przede wszystkim taryfę na strefową ustaw ze stopień wyższą temperaturę w taniej strefie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy durszlaku wciągającym rocznie 110-120 kWh/m2, i to przy bardzo łagodnej zimie, żadne strefowe taryfy nie pomogą. Tylko ocieplenie budynku.

 

Jak Ci wyszło te 110-120kWh/m2?

Mi wychodzi jakieś 92kWh/m2. I pytanie, czy to jest wyłącznie zużycie przez maty, czy cały prąd i czym grzane CWU?

 

Im większe zużycie tym więcej zł zyska zmieniając taryfę. Po przekroczeniu limitu 2200kWh @G11 to u mnie byłoby 2356,11 zł a @G12 z 10% udziałem drogiej strefy (u mnie do CO i CWU 0% drogiej) to 1831,30 zł - czyli 22% oszczędności przez jeden podpis. A przy zeszłorocznej i przyszłorocznej taryfie jeszcze większe oszczędności (w tym roku mamy wyjątkowo małą różnicę między strefami).

 

A od października wpadł nowy tysiąc kWh po zeszłorocznych cenach.

 

A pomiędzy 6 a 13 i 15 a 22 ubierz gruby polar. Ma maty a nie pow. akumulacyjną, to tak nie działa.

 

A maty leżą na czym? Nie da się nie ogrzać wylewki. Współczynnik przenikania ciepła jest w każdą stronę taki sam.

I nie radziłem wyłączenia całkiem grzania w drogiej strefie, a zróżnicowanie temperatury o 1*.

Do tego droga strefa jest w dzień, gdzie zyski bytowe i słoneczne (a w co większe mrozy słońca jest dużo) są większe, więc zużycie prądu w drogiej strefie będzie w tedy znacznie mniejsze.

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci wyszło te 110-120kWh/m2?

Mi wychodzi jakieś 92kWh/m2. I pytanie, czy to jest wyłącznie zużycie przez maty, czy cały prąd i czym grzane CWU?

 

2200 w dwa miesiące. Kilkustopniowych mrozów były ze dwa tygodnie, reszta po kilka na plusie. Na sezon grzewczy wyjdzie 6000-6600. 6600 / 60 = 110. Jeżeli CWU jest grzana prądem i wchodzi do tych 2200 kWh, to wynik roczny będzie jeszcze dużo gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...