Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kotłownia na piętrze


sitari

Recommended Posts

Witam. Mieszkam w budynku 6-cio rodzinnym na pierwszym piętrze. Dotąd była kotłownia wspólna na pellet w piwnicy. Niestety z takiej opcji musimy zrezygnować, bo jest za duży cyrk i trzeba przejść na własne ogrzewanie. Czy mogę zrobić kotłownie na pellet w domu? Oczywiście w osobnym pomieszczeniu. To byłaby najłatwiejsza opcja dla mnie. Mam jeszcze piwnice, ale bardzo małą w której nie ma okna, ponieważ znajduje się ona poniżej *powierzchni*.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Poszukaj wymogów formalnych co do kotłowni tego typu, ale skoro wspólna kotłownia w piwnicy była cyrkiem, to czy w ogóle indywidualna będzie miała jakikolwiek sens? To jest mniej więcej 6-cio krotnie mniejsze zapotrzebowanie za moc grzewczą. Będziesz wnosił worki z peletem na piętro i tam składował? Będziesz miał osobny komin?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mieszkam w budynku 6-cio rodzinnym na pierwszym piętrze. Dotąd była kotłownia wspólna na pellet w piwnicy. Niestety z takiej opcji musimy zrezygnować, bo jest za duży cyrk i trzeba przejść na własne ogrzewanie. Czy mogę zrobić kotłownie na pellet w domu? Oczywiście w osobnym pomieszczeniu. To byłaby najłatwiejsza opcja dla mnie. Mam jeszcze piwnice, ale bardzo małą w której nie ma okna, ponieważ znajduje się ona poniżej *powierzchni*.

Jeśli dom jest ocieplony lub szeregowy, najlepszym rozwiązaniem sa grzejniki energooszczędne koalitowe. Opłaci sie bez wsparcia fotowoltaiki, i są oszczędniejsze od pelletu. Chcesz linka na wspomniane grzejniki? Pisz na priv.

U mnie na powierzchnię 80m2 po podlodze /bez łazienki..podlogówka wodna/ grzejniki koalitowe w m-cu marzec pobrały 390 kWh prądu. To są grzejniki niemieckie, nie są tanie.. jednak warto! Gwarancja 30 lat. Możesz w grzejniku zaprogramować ustawienia temperatur w ciągu dnia np. w godzinach pracy, nocnej, weekendzie etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że te "cud grzejniki" zużywają tyle samo energii co najtańsze grzejniki elektryczne, czy nawet tzw. farelki.

 

Wracając do tematu - ja bym poszedł w klasyczny grzejnik akumulacyjny i G12/W.

Dobrze piszesz, właśnie "cud grzejniki" to są grzejniki akumulacyjne, bo mają w środku wkłady ceramiczne... brawo, rozumiemy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no kosztują... są tańsze od pompy ciepła, i są bezproblemowe. Coś za coś. W Polsce nikt nie produkuje klasyczne... tylko Niemcy. PC jak nawali, to cały dom wyziębi, jak u mojego sąsiada przez dwa dni. Na szczęście ma kominek bez płaszcza wodnego, i ode mnie wypożyczył grzejnika na podczerwień, który "zeżarł" prądu 2 kWh przy nastawie 23* C. U mnie koalitowe "zeżarły" w marcu przeciętnie 0,59kWh w dobrze ocieplonym piętrze... 80 m2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mieszkam w budynku 6-cio rodzinnym na pierwszym piętrze. Dotąd była kotłownia wspólna na pellet w piwnicy. Niestety z takiej opcji musimy zrezygnować, bo jest za duży cyrk i trzeba przejść na własne ogrzewanie. Czy mogę zrobić kotłownie na pellet w domu? Oczywiście w osobnym pomieszczeniu. To byłaby najłatwiejsza opcja dla mnie. Mam jeszcze piwnice, ale bardzo małą w której nie ma okna, ponieważ znajduje się ona poniżej *powierzchni*.

Zerknij: https://arslege.pl/kotly-na-paliwo-stale-lub-olej-opalowy/k218/a23283/

Wychodzi, że w wydzielonym pomieszczeniu o odpowiedniej kubaturze można, ale czy masz oddzielny komin i możliwość doprowadzenia powietrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dom jest ocieplony lub szeregowy, najlepszym rozwiązaniem sa grzejniki energooszczędne koalitowe. Opłaci sie bez wsparcia fotowoltaiki, i są oszczędniejsze od pelletu. Chcesz linka na wspomniane grzejniki? Pisz na priv.

U mnie na powierzchnię 80m2 po podlodze /bez łazienki..podlogówka wodna/ grzejniki koalitowe w m-cu marzec pobrały 390 kWh prądu. To są grzejniki niemieckie, nie są tanie.. jednak warto! Gwarancja 30 lat. Możesz w grzejniku zaprogramować ustawienia temperatur w ciągu dnia np. w godzinach pracy, nocnej, weekendzie etc

Chłopie, litości. Komu możesz i komu nie możesz, wszystkim reklamujesz cudowne grzejniki. To już w d... nie lezie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traktujesz ludzi jak głupków, twierdząc, że masz energooszczędne grzejniki elektryczne. To nie jest doradztwo, to jest oszustwo.

Chcesz zobaczyć moja fakturę /'24 r./na zakup 4 grzejników? Wcześniej kupiłem /'23 r./ dwa grzejniki do przetestowania, akurat w grudniu przy temp. -13 st wspaniale się sprawdziły. Temp. w pokoju 22,5 st.C. przy nastawie w grzejniku 22 st.C. Niskie zużycie prądu zawdzięczam dobrze ocieplonym piętrze, wręcz pasywne piętro. Ściany trójwarstwowe, podłoga i sufit ocieplone są na cebulkę, w tym folia kubełkowa, folia aluminiowa, XPS, OSB etc. Ściany z porothermu z wełną mineralną, podłoga i sufit ze stropu Ferta, czyli dom ceramiczny... świetna kumulacja ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...