Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zmiana w projekcie po odbiorze domu


Recommended Posts

Witam,

Czy jest możliwość dokonania zmiany w projekcie już po odbiorze domu? Zmiana, która byłaby nieistotna na etapie adaptacji, usunięcie instalacji odgromowej. Czy istnieje wniosek/sposób na dokonywanie zmian? Z tego co widzę nawet dobudówka obecnie nie wymaga pozwolenia, może ktoś zna sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o zmianę w sposób, który uda się odnotować w dokumentach, z racji na mały rozmiar i usytuowanie domu względem okolicy zrezygnowałem z robienia odgromu. Projekt jednak go zakładał i teraz w razie uderzenia pioruna ubezpieczalnia będzie miała możliwość nie wypłacić odszkodowania
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o zmianę w sposób, który uda się odnotować w dokumentach, z racji na mały rozmiar i usytuowanie domu względem okolicy zrezygnowałem z robienia odgromu. Projekt jednak go zakładał i teraz w razie uderzenia pioruna ubezpieczalnia będzie miała możliwość nie wypłacić odszkodowania

 

Kierbud podpisał, że wszystko zgodnie z projektem? Chcesz go pociągnąć do odpowiedzialności, że poświadczył nieprawdę? Temat zgodności z projektem zamknięty tym dokumentem. Chcesz coś zmienić - to będzie albo przebudowa, albo rozbudowa (nowe prace budowlane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie chce robić problemu kierownikowi, chodzi mi właśnie o sposób na to aby w papierach odnotować rozbiórkę istniejącego odgromu. Zapytam go jutro o mozliwośc przebudowy, dzięki

 

Dom został odebrany i nie stwierdzono żadnych braków i odstępstw od projektu więc o co chcesz się w ogóle wypytywać .

Kontroli jakakolwiek by miała być to była by przed odbiorem a nie po.

 

Obecnie brakiem instalacji odgromowej nie będzie się interesował nikt oprócz ubezpieczyciela który może stwarzać problemy podczas zawierania ubezpieczenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie brakiem instalacji odgromowej nie będzie się interesował nikt oprócz ubezpieczyciela który może stwarzać problemy podczas zawierania ubezpieczenia..

Ubezpieczyciele nie robią żadnych problemów przy zawieraniu ubezpieczenia i chętnie pobierają opłaty wiedząc, że mają haka na klienta. Problemy robią dopiero przy wypłacie odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...