Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

NOWE FORUM MURATORA - czekamy na Wasze uwagi


Recommended Posts

Mam podobne wnioski jak @Elfir i @Ratpaw 

FM idzie ku upadkowi.

Kolejny przykład bezsensownej (wg mnie) nowej odsłony FM to 

takie coś jak https://forum.murator.pl/leaderboard/

Ranking i podział na ZwycięscyHistoria wygranych

O co chodzi? Jakieś zawody??

Za co są przyznawane punkty i po co? Małolaty dorwały się do tworzenia Forum ??

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, d7d napisał:

Mam podobne wnioski jak @Elfir i @Ratpaw 

FM idzie ku upadkowi.

Kolejny przykład bezsensownej (wg mnie) nowej odsłony FM to 

takie coś jak https://forum.murator.pl/leaderboard/

Ranking i podział na ZwycięscyHistoria wygranych

O co chodzi? Jakieś zawody??

Za co są przyznawane punkty i po co? Małolaty dorwały się do tworzenia Forum ??

Taki ranking jest normalny w tym oprogramowaniu. Inne fora które działają na tym oprogramowaniu mają taki ranking a punkty są za przyznaną reputację czyli serduszko  Like albo puchar Thanks i zajmujesz miejsce w zależności ile w danym dniu otrzymałeś tzw plusików czyli pomocną poradę i liczy się kolejność np ja dostanę trzy ale w godzinach porannych a Ty dostaniesz też trzy ale w godzinach popołudniowych i ja w rankingu mam I miejsce a Ty II miejsce to tyczy historii wygranych No i jeszcze ten ranking Zwycięscy to jest suma reputacji jakie otrzymujesz chyba przez ostanie 30 dni i ostatnia lista Najlepsi użytkownicy to są tacy którzy maja na koncie najwięcej reputacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że jest "normalne" w tym oprogramowaniu to rozumiem ale

PO CO TO JEST ??

Ikonki Thanks i Like są do przyjęcia ale trzy pozostałe

Haha, Confused i Sad ?? 

Gimbaza czy niżej ??

 

Przykładowe elektroda.pl lub forumbudowlane.pl też tak mają ? czy są zacofane bo nie mają? :)

 

PS Jeżeli mam odmienne zdanie od Twojego to jaką ikonkę powinienem postawić

Haha czy Confused czy Sad ?? Żadna nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, d7d napisał:

To że jest "normalne" w tym oprogramowaniu to rozumiem ale

PO CO TO JEST ??

Ikonki Thanks i Like są do przyjęcia ale trzy pozostałe

Haha, Confused i Sad ?? 

Gimbaza czy niżej ??

 

Przykładowe elektroda.pl lub forumbudowlane.pl też tak mają ? czy są zacofane bo nie mają? :)

 

PS Jeżeli mam odmienne zdanie od Twojego to jaką ikonkę powinienem postawić

Haha czy Confused czy Sad ?? Żadna nie pasuje.

Nie wiem dokładnie po co to jest ale jest. :p

Inne fora które bazują na tym oprogramowaniu mają skonfigurowane pod siebie i tu te nowe też było by dobre gdyby programiści nie odwalili pańszczyzny tylko modyfikowali forum pod dyktando userów. Np licznika postów nie ma do dziś.

Nowa odsłona FM może być przyjazna dla użytkowników, wszystko zależy od Centrali, jak rządzi tak ma.

P.S. Skoro żadna nie pasuje to problem z głowy, nic nie zaznaczasz 😁 A na serio to jaką postawisz to Twój wybór bo dla jednego ten sam post będzie oceniany jako Thanks  a drugi oceni jako Confused

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, henrykow napisał:

Taki ranking jest normalny w tym oprogramowaniu. Inne fora które działają na tym oprogramowaniu mają taki ranking a punkty są za przyznaną reputację czyli serduszko  Like albo puchar Thanks i zajmujesz miejsce w zależności ile w danym dniu otrzymałeś tzw plusików czyli pomocną poradę i liczy się kolejność np ja dostanę trzy ale w godzinach porannych a Ty dostaniesz też trzy ale w godzinach popołudniowych i ja w rankingu mam I miejsce a Ty II miejsce to tyczy historii wygranych No i jeszcze ten ranking Zwycięscy to jest suma reputacji jakie otrzymujesz chyba przez ostanie 30 dni i ostatnia lista Najlepsi użytkownicy to są tacy którzy maja na koncie najwięcej reputacji.

Czyli piszemy byle co byle dużo z kontrowersyjnym tytułem by laiki zdobywać. Czyli zero merytoryki, bele by było wow!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, d7d napisał:

Licznik postów - co masz na myśli? Numer danego wpisu w danym temacie?

PS Dlaczego te ikony Thanks i Confused i pozostałe są takie olbrzymiaste?

Programiści też tego nie ogarniają?

Tak, chodzi o numerację postów w danym temacie.

Te ikony wyszły takie duże bo skopiowałem grafikę i wkleiłem w poście, nie  mam pojęcia dlaczego tak się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, JD1719512917 napisał:

Czyli piszemy byle co byle dużo z kontrowersyjnym tytułem by laiki zdobywać. Czyli zero merytoryki, bele by było wow!

Tylko mała uwaga, te laiki może dać inna osoba Tobie no chyba że założysz sobie drugie konto i będziesz swoje posty laikował bo sam sobie nie możesz. A za co dostaniesz (czy za coś merytorycznego czy za byle co aby było dużo) to już decyzja  darczyńcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była numeracja i było to korzystne a teraz nie ma numeracji i jest kicha. Nowa odsłona jest dużo gorsza.

Mało tego, tyle uwag zostało zgłoszonych a żadna z nich chyba nie została zrealizowana. Są przekazywane dalej.... :D

W dniu 10.08.2024 o 11:51, Redakcja napisał:

Dziękujemy za wszystkie uwagi. Przekazujemy dalej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, d7d napisał:

Przykładowe elektroda.pl lub forumbudowlane.pl też tak mają ? czy są zacofane bo nie mają? :)

 

Forum budowlane ma, bo za zebrane punkty dostaje się nagrody. Ja sobie wybieram czasopisma wnętrzarskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, henrykow napisał:

Tylko mała uwaga, te laiki może dać inna osoba Tobie no chyba że założysz sobie drugie konto i będziesz swoje posty laikował bo sam sobie nie możesz. A za co dostaniesz (czy za coś merytorycznego czy za byle co aby było dużo) to już decyzja  darczyńcy. 

Chyba nie taka była intencja @JD1719512917 (auto likowanie / autolajkowanie).

Bardziej - piszesz głupoty lub kontrowersyjne teksty to dostajesz Like :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Elfir napisał:

Forum budowlane ma, bo za zebrane punkty dostaje się nagrody. Ja sobie wybieram czasopisma wnętrzarskie

Elfir, wiem o czym mówisz ale te punkty które można wymieniać na nagrody to nie są za pomocne porady tylko za pisanie w tematach merytorycznych, za założenie tematu i coś tam jeszcze czyli za to że jesteś aktywna na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, d7d napisał:

 

Chyba nie taka była intencja @JD1719512917 (autolajkowanie).

Bardziej - piszesz głupoty lub kontrowersyjne teksty to dostajesz Like :)

 

Być może źle odczytałem jego intencje ale nie zmienia to faktu że to osoba która przeczytała (lub nie) jego post decyduje jaką reputację mu dać. Zresztą podobna reputacja była za czasów starego FM, wtedy graficznie było to ujęte w formie zielonych kwadracików czy prostokątów wyświetlanych pod avataterm użytkownika tylko wtedy reputacja była jedna a teraz są ich aż pięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla osób proszących o pomoc ten system kolorowych znaczków jest niezbyt przydatny. Na innych forach otrzymując odpowiedź od kilku osób jednak bardziej przychylnie patrzę na posty od osób z wielkim stażem, a poznaję to po punktach reputacji (ile razy ktoś pomógł, ile napisał postów, od kiedy na forum). W kwestiach pozaobyczajowych, czyli jak np tutaj szeroko pojmowanej budowlance, ludzie pomagają, wywiazują się dyskusje, tematy powracają itd. Daje to odświeżenie spojrzenia na dany temat, bo i technologie i rozwiązania sie zmieniają. Czasem wręcz dzieje się rewolucja. A teraz jakiś nowicjusz może być pominięty albo się zgubić w tym całym lejałcie. Ja się gubię, nie wiem co oznaczają te gwiazdki przy awatarach, nie rozumiem dlaczego np henrykow nie ma Tytułu, a d7d ma. 3,6 kilo postów to za mało na taki zaszczyt?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależy od liczby podziękowań "pomógł" w poprzednim wydaniu FM i nie zależy od liczby postów. Ale mogę nie mieć racji.  

Ty masz jeszcze więcej bo 4623 postów i 10 Badges i nie masz Tytułu a w myśl tej zasady o której piszesz powinieneś mieć taki Tytuł.

Do tego masz Reputację 683 czy bardzo wysoką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2024 o 09:42, Redakcja napisał:

Ulepszamy forum, by wciąż było miejscem wymiany doświadczeń, rad, pomocne dla wszystkich którzy budują i użytkują dom.

Ktoś ma jeszcze naiwność dziecka, żeby w to wierzyć?

Tyle razy w tym wątku były uwagi, i zero reakcji. 

Tyle rzeczy nie działa, tyle działa gorzej...

Ja nie chcę gasić światła ostatni...

Taka ostatnia kropelka... Pisałem już o szukajcie. Że nędzna... Że nie da się wyszukać, kiedy użytkownik X napisał "rzyć" (a nawet dłuższe słowo). Ale ona nie działa wcale. Spamerskie boty (których jakoś nowy silnik nie ograniczył - wręcz przeciwnie) wrzucają coś takiego:

image.png

 

 

trochę tego już widziałem, więc pomyślałem, że poszukam, jak stare te wpisy wiszą i...

image.png

 

No super. Narzekania na opieszałość i trudność w moderacji przesadzone? Niestety.

No... nie.

image.png

Google dwie strony tego znajduje.

W tym, dla przykładu z maja... 2023r:

image.png

 

Sorry. Jak gospodarz nie szanuje gości, to ja idę na inną imprezę.

Pewnie ktoś się ucieszy (jak tu jeszcze ktoś zagląda) - ale z mojej strony bye...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Ratpaw napisał:

Czyli mamy kolorowe, nowoczesne i niefunkcjonalne forum. Najgorsze jest to, że nei ma przejrzystego przeglądu wątków, w których są jakiekolwiek nowe posty. Może wiesz, jak wyświetlić nowe wątki z np ostatniego tygodnia?

Może to zadziała

Nieprzeczytana zawartość

Wyświetlanie całej zawartości: Nieprzeczytane i dodana w ciągu ostatnich 8 dni.

https://forum.murator.pl/discover/unread/?&stream_date_type=relative&stream_date_relative_days[val]=365&stream_date_relative_days[unit]=d

Drugie od prawej - zakres czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...