Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ON-GRID ekonomicznie nieuzasadniony


firmer

Recommended Posts

14 minut temu, prokurator napisał:

No w końcu chyba zaskoczyłeś , w Norwegi komuna lewactwo czysta w De to samo lewactwo czytaj marksizm , przykłady ??? posłuchaj co ten buc Unijny powiedział o debacie Trump-Musk cenzura im się bardzo podoba, daj spokój szkoda pisania , a w rusach jednak jest kapitalizm dziwny ale jest i na setki sposobów można się spierać ale to fakt.

To gdzie masz prawdziwy kapitalizm wg twojego wyobrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, prokurator napisał:

Wszystko idzie w złym kierunku a miało być tak fajnie , jak zawsze uj z tego będzie a dopierdolą na kniec i tak te podatki ale z nimi poczekają aż nas wydoją do końca.

Znowu marudzisz.... jedź do ulubionych Chin, do Rosji z prawdziwym kapitalizmem lub do RPA. Może tam będziesz wreszcie zadowolony. :D

Każdy twój post to wieczne marudzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Frofo007 napisał:

A po co mam tracić czas?

Kłamiesz - ani nie wygrałeś, ani nie założyłeś się, ani nie wystarczy podstawić do arkusza...

Jak zacytujesz, to będzie to oczywiste.

 

 

1 godzinę temu, Frofo007 napisał:

@Kaizen no jednak jestem głupi i poświęciłem swój czas.

  

Czas pokazał, że owszem straciłem bo się Ciebie posłuchałem. I sporo straciłem.

No i persaldo znasz? Gdzie cytat, że zakład przyjąłeś i na czym dokładnie polegał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Frofo007 napisał:

Czyli Marcinek też zgłasza posty do administracji forum? Marcinku w Twoim poście nie ma w ogóle merytoryki.

Po co mam zgłaszać nikt Kaizena nie bierze na tym forum na poważnie. On gada aby pogadać, w każdym wątku coś wtrącić aby uwiarygodnić się w tym że jest "nalepciejszym doraddzcą na tym forum".

Kaizen ma doktorat z każdej możliwej dziedziny, którą prezentuje w "stopce" od kabli grzejnych przez pc na pewnym wirusie skończywszy. Każdy temat poznał dogłębnie na własnym przykładzie, a nie czekaj...

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha o aby było na temat... zapomniałem się wypowiedzieć a edytować już nie mogę: Aha że nie merytorycznie PV zakładałem w 2015r i nadal twierdzę że się opłaca. Czasy się zmieniły, jak i sposób rozliczenia. PV należy nauczyć się używać w szczególności na nowych zasadach. Może dla przykładu: Znajoma ma 10kWp na dachu na nowych zasadach i piec zgazowujący drewno i pali w nim na ciepłą wodę nie przyjdzie jej do łba aby włączyć grzałkę w bojlerze do prądu. Kolejny znajomy założył PV na nowych zasadach aby oświetlać namiot uprawowy dla tych innych pomidorków, pali światło po 16h dziennie a stare lampy sodowe wiadomo jakich są mocy. Człowiek musi być świadomy po co to ma służyć, i jak to wykorzystać. Wsio w temacie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być ino aby te inne "papryki" dobrze i szybko rosły ;) W przeciwnym razie 10kWp to koszt około 30k zł, magazyn nie wiem nie znam się ale 15kWh pewnie z 15k zł a do zasilania awaryjnego agregat 4,1kW za 1500złw sumie niecałe 50k zł nie wiem jakie są dotacje. Rachunki za prąd oczywiście nadal będą przychodzić ale czy w 5 lat się wyrobisz nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Frofo007 napisał:

No ja niestety głupi dałem się zwieść i dzięki jego radom jestem sporo kasy do tyłu. Nawet mieliśmy zakład, który przegrał i się z tego nie wywiązał jak normalny facet, ale nie chcę wracać do tego.

Prawdopodobnie @Kaizen jest donosicielem. Gdy matematycznie udowodniłem, że jak zawsze pisze głupoty i innych wprowadza w błąd to on prawdopodobnie zamiast udowodnić swoje racje to zgłaszał mnie do administracji forum.

@Kaizen mógł uruchomić swój arkusz kalkulacyjny i pokazać mi, że jednak to on ma racje, ale nie, on wolał zamiast mi coś udowodnić to zgłaszać moje posty do administracji forum.

Można różnie o tym myśleć, ale za moich czasów gdy mężczyźni mieli różnicę zdań to nikt na nikogo NIE DONOSIŁ, gdy była różnica zdań i nie potrafiliśmy się dogadać to zwyczajnie "daliśmy sobie po mordzie (a następnego dnia pionę)" ale nikt na nikogo nie donosił.

ad.1 No ja niestety głupi dałem się zwieść i dzięki jego radom jestem sporo kasy do tyłu.

Każdy powinien samodzielnie myśleć i sam ponosić konsekwencje "dobrych rad". Nie wiem co @Kaizen doradzał.

 

ad.2 Prawdopodobnie @Kaizen jest donosicielem.

... to on prawdopodobnie zamiast udowodnić swoje racje to zgłaszał mnie do administracji forum.

... on wolał zamiast mi coś udowodnić to zgłaszać moje posty do administracji forum.

Mocne stwierdzenia ale z pewnością masz na to dowody i potrafisz udowodnić swoje stwierdzenia.

 

ad.3 Ty potrafisz się z kimś dogadać ?? Bardzo wątpliwe.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Frofo007 napisał:

Z kimś kto potrafi czytać ze zrozumieniem i ogarnia matematykę na poziomie 1 klasy szkoły podstawowej to uważam, że potrafię się dogadać. Z resztą mam problem.

Ogarniasz matematykę na poziomie I klasy szkoły podstawowej i popełniłeś błąd finansowy na kilkadziesiąt tysięcy  (10.000 - 99.999 )złotych bo nie myślałeś samodzielnie i w ciemno poszedłeś za poradą @Kaizen

Możesz podać o co chodziło ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Frofo007 napisał:

Napisałem "prawdopodobnie" 2 razy. Bo ja nie wiem kto mnie zgłasza, to wie administracja forum. Dlatego spytałem się kolegę @Kaizen czy to on donosi na mnie, ale póki co milczy.

Używanie określenie "donosi", "donosiciel" itp. na zgłaszanie do moderacji tekstów jest głęboko niewłaściwe. 

Ciekawe, że klika razy dostałem takie "polubienie" z określeniami "donosiciel" i różnymi obelgami... ciekawe... 

Ludziom brak odwagi cywilnej. 

 

Zgłaszanie do moderacji powinno być jawne dla wszystkich stron zgłoszenia i chyba jawne na całym Forum.

Wtedy by nie było problemu "donosu" i "donosiciela" bo byłby "sygnalista" :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Frofo007 napisał:

 

Ja zawsze to powtarzam, że jestem głupi. Mega głupi. Gdy były najniższe w historii Polski stopy procentowe to sobie pomyślałem, że pewnie one wzrosną i warto zmienić kredyt ze zmienną stopą procentową na kredyt ze stałą. Założyłem wtedy temat tu na forum a @Kaizen to się nawet chciał zakładać, że to się nie opłaca. Głupi to go posłuchałem.

Tak to "ładnie" się teraz nazywa.... no przepraszam, ale ja nie mam szacunku do ludzi, którzy obgadują za plecami czy gdzieś zgłaszają. Chcesz to przyjdź, powiedz mi prosto w oczy.

A już tematy typu, że ja tu na forum udowadniam to, że @Kaizen pisze głupoty a on zamiast matematycznie mnie zniszczyć to zgłasza mnie do moderatorów forum? No dla mnie to jest mega żałosne zachowanie.

Mam własny rozum i bym na FM nie pytał się czy brać kredyt mieszkaniowy na stałym niskim procencie czy na zmiennym ale nie wiadomo w jakim zakresie zmiennym. PROSTE.

Sygnalista... Na FM i na innych trzeba dbać o właściwy poziom dyskusji. 

Spójrz na siebie. Czy to nie Ty używasz eufemizmów nazywając dyskutantów określeniami AS, ASIE itp. ?

"Chcesz to przyjdź, powiedz mi prosto w oczy."

To Ty nie masz odwagi cywilnej powiedzieć prosto w oczy co kryjesz pod tym określeniem. 

Boisz się dostać BANA ?? 

 

PS Czy dostajesz informację o zgłoszonym do moderacji / kasacji swoim wpisie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle rozp...iście wątek kłótniami rodem z piaskownicy w przedszkolu.

Nie widzicie jakie to żałosne?

 

Natomiast merytorycznie: offgrid jest na pewno mniej opłacalny niż ongrid i żadne czary i kreatywna matematyka tego nie zmianą. "Stare zasady" były nierynkowe i nieopłacalne dla zakładów energetycznych. Prawdopodobnie miały na celu spopularyzowania FV i swój cel osiągnęły. Nowe zasady są jakie są. Trzeba się do nich dopasować i jak najbardziej stawiać na autokonsumpcję. Ja "idę zgodnie z planem". W pierwszym roku oszczędność 7kzł. W tym na razie 4,5kzł. Zwrot instalacji w 4-5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, jeden wybitny ekspert "AS forum" zaufał drugiemu wybitnemu ekspertowi "wszechwiedzącemu" z forum budowlanego, a sprawa dotyczyła nie 20zł a kilkudziesięciu tysięcy... podobno!

 

 

 

 

 

Nie wiem kto tutaj jest "głupszy" 🤣🤣🤣

 

 

 

 

 

Edytowane przez gregos11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, prokurator napisał:

Ale są ludziska którzy wystrzegają się nowomowy typu ofgrid ale robią tak by być całkowicie niezależnym od jakiegokolwiek dostawcy i im się to udaje więc jak się chce to się da a sama świadomość że nie zostajesz feajerem dymanym to wartość sama w sobie, bo oddajesz prąd swojemu sąsiadowi a on i ty płacicie dystrybucję  a wiemy że prąd wyprodukowany krąży tylko w obrębie transformatora.

Ty Goguś wszędzie widzisz dymanie. Zboczenie jakieś czy złe doświadczenia z przeszłości?

Czego nie rozumiesz w opłacie za dystrybucję? Przecież ten prąd płynie do sąsiada przez sieć wybudowaną i utrzymywaną przez zakład energetyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...