Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grzanie na ile w domu ssz ocieplony przez zimę nie zamieszkały


tomot79

Recommended Posts

Witam.

Mam.już wszystkie instalacje w tym podłogówkę. Jestem po wygrzaniu wylewek. Wprowadzka dopiero za rok latem, teraz zimą i wiosną łazienki,  malowanie, podłogi, drzwi, kuchnia schody. Grzać zimą jak nie będzie mrozów, czy podłogówka musi chodzić. Jaką temperaturę utrzymywać zimą.

Co z pojemnikiem 120 l na cwu- włączać od czasu do vzasu podgrzewanie wody??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2024 o 12:04, tomot79 napisał:

Witam.

Mam.już wszystkie instalacje w tym podłogówkę. Jestem po wygrzaniu wylewek. Wprowadzka dopiero za rok latem, teraz zimą i wiosną łazienki,  malowanie, podłogi, drzwi, kuchnia schody. Grzać zimą jak nie będzie mrozów, czy podłogówka musi chodzić. Jaką temperaturę utrzymywać zimą.

Co z pojemnikiem 120 l na cwu- włączać od czasu do vzasu podgrzewanie wody??????

Jeżeli masz kocioł gazowy to ochrona antyzamrożeniowa powinna załatwić całość. Zbiornik cwu masz w kotłowni więc tam powinno być ciepło ale dla świętego spokoju można ustawić minimalną dostępną na sterowniku temperaturę oraz legionellę raz w miesiacu.

Jeżeli zimą masz zamiar wykonywać jakieś prace to musisz ustawić coś więcej 15 - 18*C

Edytowane przez Mareks77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem stan deweloperski bez elewacji (w tym ocieplenia).

Dla spokoju i by nie doszło do jakiś strat grzałem całą zimę. Grzania CWU nie włączałem. 

Jak coś będziesz robił zimą w śtodku to zostaw termometr i ustaw na piecu taką temperaturę by było te 15-18 stopni. Zgadzam się z Markiem. 

Nie da się pracować w niższej temperaturze przez dłuższy czas - palce i dłonie drętwieją. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura to jedno, wietrzenie to drugie. Najważniejsze to krótko lecz intensywnie wietrzyć dom, szczególnie przy większych mrozach i niskiej wilgotności powietrza (ok. 35%) W niewysezonowanym domu uwięźnięte są setki litrów wody technologicznej... Należy ją z domu sukcesywnie usuwać.

Jeśli nie planujesz wykonywać w domu zimą żadnych prac, to wystarczy utrzymywać temperaturę kilka stopni powyżej zera.

W takiej sytuacji, dla mnie, górną granicę stanowiłaby temperatura gruntu tj. +8 oC czyli naturalna temperatura nieizolowanego przyziemia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...