Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

3xWC, 3x prysznic i 2x wanna sprawdza się bardzo dobrze. Brak skosów sprawdza się też dobrze.

Kuchnia powinna być zamknięta i duża (około 20m2) tak żeby zmieścił się duży stół

Powierzchni im więcej tym lepiej. Fajnie jest też mieć duże pokoje po 20m2

 

U mnie akurat salon z jadalnią nie odgrywają większej roli mimo ze mają około 50m2. Większość czasu się spędza jednak na piętrze. Na parterze tylko jedzenie w kuchni i jak są goście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchnia powinna być zamknięta i duża (około 20m2) tak żeby zmieścił się duży stół

Powierzchni im więcej tym lepiej.

 

Dlaczego kuchnia "powinna być zamknięta"?

Do czego "więcej powierzchni tym lepiej"? Są aspekty, w których "więcej powierzchni tym gorzej", choć nieliczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co komu skosy. Lany to strop nad piętrem a skosów lepiej nie mieć ...

 

ten wybór nie należy do Inwestora !, chyba że na etapie zakupu działki z wpisanymi w Warunki Zabudowy dachami płaskimi,

ale masz rację : inaczej użytkuje się przestrzeń " pod skosami ", inaczej ( praktyczniej ) pod dachem płaskim

 

Powierzchni im więcej tym lepiej ...

- powierzchnia powinna być dostosowana do potrzeb użytkowników :

przy małej powierzchni - wszyscy na siebie wchodzą

przy dużej - kolizje można wykluczyć, ale ile jest domów użytkowanych przez dwie osoby i o metrażu powyżej np. 200m2 ?

 

lane skosy ...

- a po co ? skoro "typowa" więźba dachu z prawidłowym układem warstw spełnia wszystkie swoje funkcje - od hydro ... po termoizolację z akustyką włącznie

Edytowane przez Tomaszs131
Łączenie postów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

jak widze ile zachodu jest z wykończeniem ścian to myślę czy nie lepiej było na surowy pustak od razu dawać okładzinę z klinkieru, cegły licówki itp. przynajmniej w części pomieszczeń, korytarz, kuchnia,

 

panele na podłodze mam jednak odczucie że to trochę plastik jest. może lepszy by był parkiet.

 

no i zastanowiłbym się czy warto budować. może lepiej kupić . w cenie kosztów budowy, plus działka, u mnie to wyszło około 650 tys to mam piękny domek w mojej okolicy, bez prawie dwóch lat latania i załatwiania. u mnie na szczęście lokalizacja robi różnicę, bo mam piękny park za płotem.

Edytowane przez Janekk1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez szczere pole i się właśnie kurzy z tych pól straszliwie.

 

Jeszcze jedno co bym zrobił to lane skosy.

 

Wszyscy fachowcy którzy odwiedzają moja budowę pochwalają wybór lanych skosów. Na początku nie byłem do końca przekonany do tej technologii, ale cieszę się, że się ostatecznie zdecydowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobiłbym sobie fixa w gabinecie. Jest to jedyny pokój gdzie nie zrobiłem otwieranego okna. Sobie samemu...:rolleyes:

 

Ja na szczęście nie zwariowałem i wszędzie mam normalne okna. Nie wyobrażam sobie nie móc otworzyć okna. Nikt mi nie wmówi że WM wystarczy :D :D Mam WM i nic nie zmieni otwarcia raz na jakiś czas okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie wiem czemu i skąd wzięła się taka bzdura że jak ktoś ma WM to nie może mieć otwieranych okien. Nie mam pojęcia skąd takie takie bzdury ?

 

W poprzednim domu i w nowym domu mam WM i w każdym pokoju otwierane okna. Żadna WM nie zapewni takiej wymiany powietrza i samego powietrza jak zwykłe ... otwarte okno ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...