Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam. Nie chciałam wchodzić boso na zimną posadzkę.

 

U mnie podłogówka była montowana i jastrych kładziony przed montażem odpływu (została na niego zostawiona dziura w termoizolacji i wylewce - no i w podłogówce również). Styropian kładł i wylewkę robił dopiero glazurnik przy obsadzaniu odpływu. Podobno inaczej się nie da.

Jak u Ciebie to zostało zrobione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styropian na całości.

Pętle podłogówki.

Wylewka anhydrytowa z ominięciem prysznica.

Glazurnik robił wylewkę pod prysznicem ze spadkiem.

 

I glazurnik był w stanie na grubości wylewki podłączyć i ustawić kratkę/opdływ dopasowując do poziomu i układu płytek? Nawet z elastycznym złączem (które wykluczyłem przez tendencję do zapychania i wątpliwą trwałość) to mission impossible IMO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie mieli Toma Cruise w ekipie ;)

czasem dobrze nie wiedzieć, że czegoś się nie da :)

 

Jakoś nikt się nie skarżył (a parter i górę robiło dwóch różnych wykonawców).

Z tym, że na parterze prysznic jest o jakieś 0,5 cm wyżej niż reszta posadzki (mam płytę i styropian na płycie był cienki, ot, żeby tylko rurki podłogówki przymocować) i jest próg.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ogrzewanie pod odpływem i w jego najbliższych okolicach? Ja nie.

 

10cm obok

 

Podczas kładzenie rur i robienia wylewki do folii na styro przyklejony był odpowiedniej wielkości klocek xps, który później był wydłubany.

Wstępny spadek w kierunku odpływu był uzyskany w momencie wykonywania wylewki

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez podlogowka jest pod calym „brodzikiem” z plytek poza oczywiscie samym odplywem liniowym. Wiecie co jest wada ? Zrobilem takie 2, jeden u gory w laziencce drugi na dole i niestety ale ten u fory jest malo uzywany i trzeba specjalnie lac wode do niego zeby nie smierdzial. Woda w syfonie wysycha i problem sie pojawia :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez podlogowka jest pod calym „brodzikiem” z plytek poza oczywiscie samym odplywem liniowym. Wiecie co jest wada ? Zrobilem takie 2, jeden u gory w laziencce drugi na dole i niestety ale ten u fory jest malo uzywany i trzeba specjalnie lac wode do niego zeby nie smierdzial. Woda w syfonie wysycha i problem sie pojawia :(

 

Miałem ten sam problem, z tym że u mnie prysznic na parterze jest nieużywany, choć to nie ma znaczenia.

Lekarstwo jest proste-zalać syfon olejem jadalnym i... można zapomnieć na wiele miesięcy.

Po raz drugi zrobiłbym tak samo, zalać olejem 2xw roku to nie problem, a gdy będę "zmuszony" kąpać się na parterze, będzie jak znalazł. Co prawda odpływ liniowy muszę czyścić co tydzień, ze względu na bujne włosy żony, ale sprzątać trzeba w całym domu. Jedno miejsce więcej, za komfort jaki oferuje grzana podłoga prysznica, to pikuś, nie da się z niczym porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz drugi zrobiłbym tak samo, zalać olejem 2xw roku to nie problem, a gdy będę "zmuszony" kąpać się na parterze, będzie jak znalazł. Co prawda odpływ liniowy muszę czyścić co tydzień, ze względu na bujne włosy żony, ale sprzątać trzeba w całym domu. Jedno miejsce więcej, za komfort jaki oferuje grzana podłoga prysznica, to pikuś, nie da się z niczym porównać.

 

No cóż kafle są zimne i aby było ciepło w nogi trzeba ogrzewanie :)

Brodzik z akrylu jest tzw "ciepły" i nie potrzeba pod nim ogrzewania aby było nam ciepło w nogi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż kafle są zimne i aby było ciepło w nogi trzeba ogrzewanie :)

 

Płytki na ogrzewaniu podłogowym w dobrze ocieplonym domu też są zimne. Bo co to za ciepło 25 czy 26* w największe mrozy?

Za to wystarczy chwilę polać je ciepłą wodą i mają ponad 30* - niezależnie od tego, czy jest pod nimi ogrzewanie podłogowe, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytki na ogrzewaniu podłogowym w dobrze ocieplonym domu też są zimne. Bo co to za ciepło 25 czy 26* w największe mrozy?

Za to wystarczy chwilę polać je ciepłą wodą i mają ponad 30* - niezależnie od tego, czy jest pod nimi ogrzewanie podłogowe, czy nie.

 

Widać mój dom nie jest zbyt energooszczędny i zbyt ciepły , bo w podłogę idzie sporo cieplejsza woda niż piszesz i te "ciepło" jest wyczuwalne :)

Bez grzanych podłóg mimo że w domu jest ciepło od razu czuć "zimną" podłogę ..

 

Myślę że oba rozwiązania (brodzik vs odpływ liniowy) mają swoje wady i zalety i każdy sam zdecyduje co mu bardziej odpowiada i na czym bardziej zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać mój dom nie jest zbyt energooszczędny i zbyt ciepły , bo w podłogę idzie sporo cieplejsza woda niż piszesz i te "ciepło" jest wyczuwalne :)

 

Przecież wiesz, że u mnie nie idzie w podłogę żadna woda. Nawet hydraulikę mam puszczoną górą.

 

A temperatury u mnie wyglądają tak:

attachment.php?attachmentid=425069

 

Ostatni wiersz to wspomniany odpływ - w najdalszym rogu.

 

Pewnie, że 24* jest cieplejsze, niż 22. Ale dla mnie to ciągle nie jest ciepła podłoga. 27-28 to dopiero początek stanu, który określiłbym jako neutralna. Gdybym grzał 24/7 to pewnie temperatura nie przekraczałaby 24* a ciepła dla mnie to ponad 30*.

FlirMatrixLQ.jpg

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najbardziej komfortowe rozwiązanie to brodzik akrylowy płaski. Mam taki i jest ciepło w nogi, jest też cichy .Wystaje 3dm ponad podłogę.

 

Mam tez brodzik 3cm konglomeratowy czyli "pełny" i ten jest zimny wyraźny jest brak komfortu latem jest zwyczajnie zimno w stopy. Tak samo zimna bedzie terakota gdy nie ma brodzika. Poradziłem sobie ztym tak ze podkładam 3mm podkładkę na której stoję taką izolacyjną.

 

gdybym wiedział nie robiłbym brodzika zkamienia i tak samo nie polecam terakoty bez brodzika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najbardziej komfortowe rozwiązanie to brodzik akrylowy płaski. Mam taki i jest ciepło w nogi, jest też cichy .Wystaje 3dm ponad podłogę.

3dm czy 3cm? ;)

Coś w tym stylu?

https://eralazienki.pl/kwadratowe/314-brodzik-plytki-kwadratowy-radaway-delos-c-90x90x5x12-5902738024332.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najbardziej komfortowe rozwiązanie to brodzik akrylowy płaski. Mam taki i jest ciepło w nogi, jest też cichy .Wystaje 3dm ponad podłogę.

 

Mam tez brodzik 3cm konglomeratowy czyli "pełny" i ten jest zimny wyraźny jest brak komfortu latem jest zwyczajnie zimno w stopy. Tak samo zimna bedzie terakota gdy nie ma brodzika. Poradziłem sobie ztym tak ze podkładam 3mm podkładkę na której stoję taką izolacyjną.

 

gdybym wiedział nie robiłbym brodzika zkamienia i tak samo nie polecam terakoty bez brodzika

 

Używałeś kiedykolwiek bezbrodzikowy prysznic z ceramiką na podłodze? Bo piszesz "zimna będzie terakota gdy nie ma brodzika". Zapewniam Cię, że w okresie grzewczym ceramika zawsze jest komfortowa i nie jest nigdy zimna. Odwrotnie w sezonie letnim, gdy ogólnie jest gorąco, chłodny prysznic jest idealny na rozgrzane ciało.

W swoim życiu używałem brodziki akrylowe, metalowe, konglomeratowe i nie ma porównania z terakotą (czy inną ceramiką czy kamieniem) z OP pod nim. Bez żadnej maty izolacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...