Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wydaje mi sie ze to dosyc duzo. U mnie dom podobny 106m2 i od 21 lipca do 15 lipca tego roku zuzylem 430m3. Troche grzalem pradem bo zostalo z PV ale to moze 1000 max 1500kwh, raczej 1000 czyli ekwiwalent 200-250 kg drewna. Cwu dla 3 osob.

 

Moja dwuosobowa rodzina zużywa ok 1,2 m3 gazu dziennie na samo CWU to daje 430m3 rocznie. Tu rodzina większa a całkowite zużycie CO i CWU też 430m3 ?

 

Tylko czekam jak zaczniecie ten gaz produkować i go sprzedawać do Norwegii. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wracając do pierwotnego tematu to tak,

 

domek 150m z poddaszem użytkowym, sciany 25cm porotherm + 20cm styropian biały (lambdy nie pamiętam ale niezła), poddasze ocieplone wełna 28cm, podłoga na parterze 15cm styro. Ogrzewanie podłogowe. Województwo Łodzkie. Teoretycznie pierwszy sezon. Temperatura w domu 21-22 stopnie, temperatura wody na CO ustawiona na 30 stopnie.

 

 

od 2022-09-25 do 2022-11-03 - średnie dobowe zużycie 3.5m3 - po odjęciu 1m (troche zaniżam) na CWU - zużycie CO dobowe 2m

od 2022-11-03 do 2022-11-18 - średnie dobowe zużycie 7.5m3 - po odjęciu 1m na CWU - to zużycie dobowe 6.5m

od 2022-11-18 do 2022-11-21 - średnie dobowe zużycie 10m3 - po odjęciu 1m na CWU - to zużycie dobowe 9m. (ostatnie dni to temperatura -3 do -7)

 

Dużo? Mało? Normalnie?

Edytowane przez ergo14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie mam rozliczonego października, a mamy 20 listopad, cały czas info że zmiana systemu i mogą być opóźnienia.

 

Szybko nie będzie. Taką odpowiedź dostałem

 

uprzejmie informujemy, że odczyt został przyjęty do rozliczenia, faktura zostanie wysłana najszybciej jak to będzie możliwe, jednak ze względu na prace modernizacyjne w systemie informatycznym, nie wcześniej niż pod koniec grudnia 2022 roku. Prace modernizacyjne nie wpływają na zachowanie ciągłości dostaw paliwa gazowego w ramach zawartej umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie temperatury praktycznie cały czas oscylują w granicach :

Screenshot_20221121-211637_Tuya Smart.jpg

 

Temperatura w salonie której wyżej nie ma to ok 22,5 stopnia. ( tu odczytuje ze sterownika pieca dlatego nie mam dodatkowego czujnika jak w innych pomieszczeniach)

 

Dom 115 metrów użytkowej . 100 % podłogówki . Ocieplenie zewnętrzne 15 cm grafit . Niestety na etapie dachu pod podbitkę ekipa dała biały. Podłoga grafit 15 . Strych skosy + sufity wełna30 cm

 

Strop 5 cm styropianu białego

 

Zużycie listopad do dnia dzisiejszego : CO : 57,2m3 (2,72 m3 / doba) . CWU 22 m3 (1,05 m3 doba)

 

Zużycie ostanie 7 dni - CO 26,8 m3 ( 3,83 m3 / doba)

 

Wykres temperatur piec :

Screenshot_20221121-212554_SUPLA.jpg

Edytowane przez PLC_00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo? Mało? Normalnie?

 

Kurcze, trochę dużo. Przeleciałem na szybko moje zapiski zużycia gazu i ostatnio więcej niż 8m3 miałem 18.01.2021 gdy 3 dni z rzędu było poniżej -10 aż 18ego spadło do -20, a wcześniej 02.03.2018 sytuacja podobna, kilka dni w okolicach -18.

 

Aczkolwiek jak pierwszy sezon i porotherm to może coś tam odparowywać z murowania jeszcze?

Z różnic widzę. że ja wpuszczam w podłogę 33C w zimie. 30C tylko jesienią i wiosną.

 

U mnie PGNIG w tym miesiącu 2 dni poślizgu w fakturze, była jakoś po 4 dniach gdzie zazwyczaj jest na drugi dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ten PGNiG z tym systemem kręci. Mi też kit wciskali jakoś na początku roku, ale generalnie od maja (woj. zach-pom) faktury dostaje regularnie co miesiąc. Wracając do zużycia rocznego od 16.11.2021 - 16.11.2022 łącznie zabuliłem 2 073,02zł (8 357kWh) CO+CWU. U mnie temperatury zimowe oscylują w granicach 21.5/20.5 noc. Nie za dobrze czujemy się w parówie 22+ nie wspominając o wiórach w powietrzu przez WM.

 

- 2+1

- parterówka 100m / 100% podłoga / WM

- ściany Ytong24+Grafit 20/22 centy

- podłoga 15cm grafit

- strop 30cm wełny

- zasobnik 120l + pompa cyrkulacyjna z harmonogramem godzinowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ten PGNiG z tym systemem kręci. Mi też kit wciskali jakoś na początku roku, ale generalnie od maja (woj. zach-pom) faktury dostaje regularnie co miesiąc. Wracając do zużycia rocznego od 16.11.2021 - 16.11.2022 łącznie zabuliłem 2 073,02zł (8 357kWh) CO+CWU. U mnie temperatury zimowe oscylują w granicach 21.5/20.5 noc. Nie za dobrze czujemy się w parówie 22+ nie wspominając o wiórach w powietrzu przez WM.

 

- 2+1

- parterówka 100m / 100% podłoga / WM

- ściany Ytong24+Grafit 20/22 centy

- podłoga 15cm grafit

- strop 30cm wełny

- zasobnik 120l + pompa cyrkulacyjna z harmonogramem godzinowym.

 

A nie jest tak, że starają się przeciągnąć na nowy rok, by już po nowej taryfie $$$ policzyć??2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie temperatury praktycznie cały czas oscylują w granicach :

[ATTACH=CONFIG]462284[/ATTACH]

 

Temperatura w salonie której wyżej nie ma to ok 22,5 stopnia. ( tu odczytuje ze sterownika pieca dlatego nie mam dodatkowego czujnika jak w innych pomieszczeniach)

 

Dom 115 metrów użytkowej . 100 % podłogówki . Ocieplenie zewnętrzne 15 cm grafit . Niestety na etapie dachu pod podbitkę ekipa dała biały. Podłoga grafit 15 . Strych skosy + sufity wełna30 cm

 

Strop 5 cm styropianu białego

 

Zużycie listopad do dnia dzisiejszego : CO : 57,2m3 (2,72 m3 / doba) . CWU 22 m3 (1,05 m3 doba)

 

Zużycie ostanie 7 dni - CO 26,8 m3 ( 3,83 m3 / doba)

 

Wykres temperatur piec :

[ATTACH=CONFIG]462287[/ATTACH]

 

Kolego.... weż uruchom wentylacje w pokojach... no za ogrzewanie się płaci. Ale nie przesadzaj. Zdrowie rodziny jest najważniejsze.

 

Opamiętajcie się.

To, że ktoś praktycznie zakręci wentylacje i zapłaci mniej za ogrzewanie czy to jest cel i dobry kierunek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja także się przyłącze. Dom zamieszkany od 3 tygodni. Pow 155m parterowy, dość duże okna 3-szybowe. Ściany porotherm 25cm + 20cm grafit, strop 25cm biały, podłoga 10cm biały.

 

Temperatura na sterowniku ustawiona na 21,5. Natomiast rzeczywista w pomieszczeniach to około 21 do 22 stopni. Jedynie pom gospodarcze o pow 23m2 i wiatrołap 5m2 temp 19 (zmniejszony przepływ na rotometrach). Województwo śląskie.

 

Początek listopada gdy temperatura skakała między -1 w nocy, a 15 w dzień zużycie 5-6m gazu na dobę. W tym cwu niecały 1m. Tydzień temu gdy w nocy spadała temperatura do -8 zużycie około 9m. Ostatnie parę dni temperatury od -3 w nocy do +3 w dzień zużycie około 8m -8,5m. W tym niecały 1 m cwu. Czy to nie za dużo jak na takie temperatury? Piec kondensacyjny w zasadzie chodzi non stop, nie ma taktowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja także się przyłącze. Dom zamieszkany od 3 tygodni. Pow 155m parterowy, dość duże okna 3-szybowe. Ściany porotherm 25cm + 20cm grafit, strop 25cm biały, podłoga 10cm biały.

 

Temperatura na sterowniku ustawiona na 21,5. Natomiast rzeczywista w pomieszczeniach to około 21 do 22 stopni. Jedynie pom gospodarcze o pow 23m2 i wiatrołap 5m2 temp 19 (zmniejszony przepływ na rotometrach). Województwo śląskie.

 

Początek listopada gdy temperatura skakała między -1 w nocy, a 15 w dzień zużycie 5-6m gazu na dobę. W tym cwu niecały 1m. Tydzień temu gdy w nocy spadała temperatura do -8 zużycie około 9m. Ostatnie parę dni temperatury od -3 w nocy do +3 w dzień zużycie około 8m -8,5m. W tym niecały 1 m cwu. Czy to nie za dużo jak na takie temperatury? Piec kondensacyjny w zasadzie chodzi non stop, nie ma taktowania.

 

No raczej mało to to nie jest , pomimo że dom jest nowy to jednak nie ma mrozów z jednej strony , z 2 strony jest wysoka wilkotność na zewnatrz i to jest gorsze dla ogrzewania niż lekki mróz- z 3 strony.

 

Żeby zwizualizować łatwiej zo zażycie 5-9 m3 gazu to można wyrazić to z kWh 55-99 kWh na dobę lub 1650-2670 kWh na miesiąc . Czy to jest mało ? Odpowiedz sobie sam.

Należy mieć nadzieję że legendarne doschnięcie domu spowoduje spadek zużycia gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego.... weż uruchom wentylacje w pokojach... no za ogrzewanie się płaci. Ale nie przesadzaj. Zdrowie rodziny jest najważniejsze.

 

Opamiętajcie się.

To, że ktoś praktycznie zakręci wentylacje i zapłaci mniej za ogrzewanie czy to jest cel i dobry kierunek?

 

W pokojach jako takiej wentylacji nie mam. Staram się wietrzyć w miarę możliwości metodą krótko ale intensywnie.

 

Masz może jakiś inny pomysł ? . Raczej nie zostawię na stałe uchylonych okien. Zostaje opcja nawiewników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...